Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Obroty/VTG??


AS33v95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z moim a4, krótko to opisze: mianowicie po przekroczeniu 2,5 - 3 tys obrotów (ewentualnej próbie zwiększenia prędkości gdy auto jest rozpędzone) obroty idą do końca a auto nie ma siły się rozpędzić. Prędkość staje gdzieś ja około 120kmh. Tylko odłożeniem nogi z pedału gazu i pulsacyjnym dokładaniem gazu jestem w stanie przyspieszyć. Po całkowitym zatrzymaniu się, bądź wyłączeniu silnika problem ustaje - aż do następnej sytuacji opisanej wyżej. Jest to o tyle niebezpieczne bo przy np wyprzedzaniu auto nie jedzie. Znajomy mechanik wskazał na problem turba i VTEG który rzekomo się zacina. Miał ktoś już podobny przypadek, co polecacie zrobic ? kupować nowe  turbo czy próbować naprawiać te. Ewentualnie może to dotyczy czegoś innego? Proszę o odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tfsi nie ma zmiennej geometrii w turbinie. Masz objaw slizgajacego się sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie komu wierzyć bo mechanik mówi jedno ty mówisz to. A ja mam bol głowy bo nie wiem czy kupować nowa skrzynie czy regenerować turbo:[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dwóch różnych wersjach najlepiej zapytać jeszcze kogoś :) Czyli wizyta u innego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaufaj temu mechanikowi tylko potem nie wylewaj żali po forach. Poza tym te objawy nie wskazują na turbo. Napisz gdzie ten super mechanik ma warsztat żeby przypadkiem do niego nie trafic.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...