Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1Z Wymiana rozrządu


serdzio

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Planuje samodzielnie wymienić rozrząd w 1Zcie. Robiłem już kilka razy 1.9 wprawdzie SDI więc trochę podobnie chociaż tam były silniki poprzecznie i w związku z tym mam kilka pytań.

 

Zestaw jaki planuję kupić do wymiany to:

- Kompletny zestaw rozrządu tj. pasek, napinacz, rolka prowadząca

- Koło zębate wału wraz z nową śrubą

- Cały zestaw osprzętu przy okazji tj. pompa wody ( z tego co rozumiem pompa w 1Z nie jest na rozrządzie ), pasek, napinacz, koło pompy wody, pasek od klimy

- Uszczelka pod pokrywę zaworów oraz te uszczelki trzy pod śruby pokrywy zaworów

- Uszczelniacz wału

 

I teraz tak:

1.Jak bez blokady na wał odkręcić śrubę na wał? Mam klucz akumulatorowy z udarem i nim chcę spróbować ale gdyby nie poszło to jak to inaczej ugryźć zwykłym kluczem, który przecież obróci mi wał? Tak samo jak zrobić z dokręceniem bo o ile klucz aku pewnie go odkręci to już dokręcić chciałbym na odpowiednią siłę kluczem dynamometrycznym. 

2. Ile nm idzie na tę śrubę na wale? Gdzieś wyczytałem, że 90NM ale nie jestem pewny. EDIT: Znalazłem już, że 90NM + 90 stopni.

3. Czy wymieniać szpilkę od napinacza? Trochę się boję, że wyjdzie mi razem z gwintem.

4. Czy są tam jeszcze jakieś inne rzeczy, których nie wymieniłem a można je wymienić przy okazji robienia rozrządu? Chodzi mi głównie o uszczelnienia ale może o czymś zapomniałem.

5. Może ktoś po prostu poleci gdzie mogę kupić blokady i wtedy problem się rozwiąże? Na allegro do 1Z coś nie widzę.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Edytowane przez serdzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne blokady rozrządu z VW do 1z kosztują 200 zł, serio chcesz tyle oszczędzić i dziadować? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał(a):

Oryginalne blokady rozrządu z VW do 1z kosztują 200 zł, serio chcesz tyle oszczędzić i dziadować? 

Nie chcę dziadować tylko ich nie znalazłem jak wspomniałem w pkt. 5. Możesz podpowiedzieć gdzie je mogę dostać?

Edytowane przez serdzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CASTEX.PL

Blokada rozrządu , wałka rozrządu i wału korbowego do silników 1.9 tdi / SDI z pompą podciśnienia na wałku rozrządu.

 

 

Powinno być to. Zajrzyj do etki online poszukaj czy numery blokady wału korbowego i pompy wtryskowej są ok, jest masa materiałów w necie na ten temat w jaki sposób i czym ktoś zmienia rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...