Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 BLB ciśnienie oleju


Pioteroo1225

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem. Posiadam B7 2.0 TDI BLB i podczas szybkiego ruszania zapaliła mi się dzisiaj kontrolka "Oil pressure". Zjazd na bok, na bagnecie trochę powyżej minimum dolałem do maxa, odpaliłem i chodzi bez komunikatu jednak wydaje z siebie dziwne dźwięki. Dodam jeszcze że kontrolka dalej zapala się podczas wysokich obrotów czy też szybkiego ruszania. Podczas wkręcania na obroty turbina bardzo dziwnie chodzi, syczy czy coś w ten sposób. W dodatku za mną gdzieś w pobliżu pompy paliwa czy zbiornika po odpuszczeniu gazu wydaje się dziwny dźwięk jakby cmokania, ssania, takie puste echo rozchodzi się. Nie jestem pewien czy to powiązane ze sobą ale wydarzyło się to w tym samym momencie. Nastawiać się na pompę oleju? Czekam na pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym komunikacie to lepiej odpuść jazdę i trzeba sprawdzić pompę oleju

Oil pressure ≠ niski stan oleju. Możesz uszkodzić silnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki znane są z wyrobionego imbusa na napędzie pompy oleju, przez co właśnie pod większym obciążeniem przestają być wydajne i zaciera się silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście odpaliłem go tylko na 5 sekund żeby zobaczyć czy jest poprawa. Auto na lawecie pojechało na warsztat. Zapewne pompa oleju tak jak piszecie, jednak niepokoją mnie dalej te odgłosy z tyłu dochodzące jakby ze zbiornika paliwa. Spotkał ktoś się z czymś takim? Opisałem w poście. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...