Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T wywalona cała odma, dużo masła co robić


Frrrrr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po wymianie silnika i turbo, turbo nowe silnik używany, mam cały czas masło w rurkach, odmy nie mam, zamiast niej jest oil catch tank, rurki w najniższym pkt wypełnione majonezem. Jak to naprawić? Gdzie szukać przyczyny? Czy to upg?

8C7B0655-C23A-4630-B24D-AA2978B99CE1.jpeg

Edytowane przez Frrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy upg było by więcej objawów, wywal ten oilcatch tank i wstaw normalną odmę.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w jakimś aucie miałem podobnie(może ciut mniej) na jakimś dziwnym oleju. Nie pamiętam nazwy duron czy coś takiego.

Oczywiście przy jeździe na krótkich odcinkach jak przejechałem więcej to się to trochu uspokajał.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmy całkowicie nie ma, żadnego grzybka zaworka czy ezektora, zmienię olej, silnik dogrzewam 100% zbiorniczek wyglada tak, 

3B23612D-9357-4966-8B62-3B33769A0284.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zachowuje się korek wlewu oleju po odkręceniu, na pracującym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek podskakuje, dlaczego nie ma odmy? Wszystko było stare sparciałe i nie szczelne, w Google widziałem dużo tematów jak usuwają odme i zamieniają ją na oil tank więc postanowiłem zrobić to samo, niby zdrowe zabiegi dla 1.8T dużo innych rzeczy tez wyrzuciłem jak sai, n112, valve itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zdrowe zabiegi i zrobione to odpowiednio to czemu czemu tyle tego, kiepski olej? Mając OCT cały syf tzn opary wody i oleju maja się tam zbierać, ale w tym wypadku trochę za dużo masła jednak. Wymiana oleju może by coś pomogła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tass napisał(a):

Skoro zdrowe zabiegi i zrobione to odpowiednio to czemu czemu tyle tego, kiepski olej? Mając OCT cały syf tzn opary wody i oleju maja się tam zbierać, ale w tym wypadku trochę za dużo masła jednak. Wymiana oleju może by coś pomogła.

 

Wymiana oleju nic nie da, sprawdzone na olejach za 200-300zl typu LM  i inne. Wywalę tanka o przywrócę odme, śmieszne trochę ze większość mówi odma odma, ale co takiego ma magicznego odma w sobie ze majonez zniknie i nie będzie się wytwarzać?….

Edytowane przez Frrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji i 100% pewności nie ma, że nie będzie budyniu(masła), odma ma separator, który powinien trochę to ograniczyć. Jesienią jest duża wilgotność i takie masełko powstaje jak silnik jest niedogrzewany, ale przy odpowiednich temp. silnika nie powinno być tego dużo. U siebie w 1.8t raz zaobserwowałem masło w odmie, ale tylko na ściankach rurek, a nie że pełna odma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja się dalej zastanawiam skąd tyle tego bierze, inni tyle tego nie mają a odmy tez nie posiadają tak jak ja, musi być jakaś konkretna przyczyna, silnik dogrzewam 100% a na oleju prawie za 300zl tez to było :(  Zimą zamarznie i zatka na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...