Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System parkowania a6 c7


tazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Borykam się z błędem pdc 

01549 - Supply Voltage for Parking Aid Sensor: Short to Ground

Do sprawdzenia poszła wiazka tylnia okazało się że była uszkodzona więc ja naprawiłem, niestety błąd pozostal.

Pewnie któryś z czujnikow jest uwalony. ( zamówiłem czujniki na podmiankę) 

Po wypięciu tylnej wiazki zabrałem się za przod i tam sytuacja podobna i błąd ten sam. Chociaż po wypięciu wszystkich czujnikow i sprawdzeniu błędów wyrzuciło błędy na poszczególnych czujnikach, po wpięciu jednego czujnika znów wyskakiwał błąd:

01549 - Supply Voltage for Parking Aid Sensor: Short to Ground

(Sprawdziłem pod 4 czujnikami cały czas to samo)

I tutaj mam pytanie czy przednia wiazka może być uwalona po przedstawionych "objawach" czy może to być sterownik? 

W blokach pomiarowych nie ma wglądu do czujnikow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd podaje jednoznacznie przyczynę. Wiązka ma zwarcie do masy. Jest uszkodzona. Tam szukaj przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Błąd podaje jednoznacznie przyczynę. Wiązka ma zwarcie do masy. Jest uszkodzona. Tam szukaj przyczyny.

Dziękuję jutro zacznę walkę i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2023 o 19:41, Muskel1 napisał(a):

Błąd podaje jednoznacznie przyczynę. Wiązka ma zwarcie do masy. Jest uszkodzona. Tam szukaj przyczyny.

Wiazki są całe, rozpiąłem cały modu wpiąłem wszystko jak należy i tym razem błąd:

 

1079828 - supply voltage for parking aid sensor(s) b107a 14 [009] - open or short to ground

 

 

Dziwi mnie fakt że nie daje info o czujnikach...nawet wpinanych pojedynczo. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Sprawdzałeś czy do każdego czujnika dochodzi zasilanie?

Tak. Do każdego czujnika dochodzi zasilanie. 

Zaczynam się zastanawiać czy czujniki skrajne od asystenta nie są padnięte i sieją błąd na całość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wskazuje na uszkodzenie wiązki. Gdyby któryś z czujników miał usterkę, miałbyś całkiem inny błąd zapisany. Sprawdzałeś czy masa też dochodzi do każdego czujnika?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 15:29, Muskel1 napisał(a):

Błąd wskazuje na uszkodzenie wiązki. Gdyby któryś z czujników miał usterkę, miałbyś całkiem inny błąd zapisany. Sprawdzałeś czy masa też dochodzi do każdego czujnika?

Zrobiła się pogada i zacząłem dalej dłubać  :) po resecie sterownika i "uwolnieniu" zasilania, zasilanie do każdego czujnika dochodzi. Do każdego czujnika dochodzi masa. Wystarczy wpiąć 1 czujnik i momentalnie traci się zasilanie i widnieje błąd:

1079828 - Supply Voltage for Parking Aid Sensor(s) B107A 14 [009] - Open or Short to Ground Confirmed - Tested Since Memory Clear Freeze Frame: Fault Status: 00000001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd mówi o zwarciu do masy, więc napięcie i masa mogą dochodzić do czujników ale wiązka jest gdzieś uszkodzona i ma zworę do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Błąd mówi o zwarciu do masy, więc napięcie i masa mogą dochodzić do czujników ale wiązka jest gdzieś uszkodzona i ma zworę do masy.

Czyli zamawiam wiązkę, zobaczymy czy będzie śmigać :) mam nadzieje ze nie wyjdzie uwalony modul..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 17:46, Muskel1 napisał(a):

Błąd mówi o zwarciu do masy, więc napięcie i masa mogą dochodzić do czujników ale wiązka jest gdzieś uszkodzona i ma zworę do masy.

Dziś założyłem nowa wiązkę od Kaju, no i niestety błąd jest nadal taki jaki był...

Uszkodzone czujniki mogą wyrzucać owy błąd? 

Czy raczej jest to wina modulu że nie wiedzi czujnikow I wyrzuca błąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś kompletną wiązkę od czujnikőw do sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Wymieniłeś kompletną wiązkę od czujnikőw do sterownika?

Taka całą wiazka jest wymieniona, od sterownika do czujników. Wiazka jest nowa od Kaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tę wiązkę wymieniłeś.

 

Tak od podastaw, bezpieczniki sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Nie tę wiązkę wymieniłeś.

To o którą wiązkę chodziło? 

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Tak od podastaw, bezpieczniki sprawdzałeś?

Tak były sprawdzane ale chyba będę musiał jeszcze raz sprawdzić jutro. 

Tylko pytanie, jak mam pusta wiązkę bez podpiętych czujnikow widzi każdy z osobna że go nie ma. A gdy wepnę od razu odcina zasilanie, idąc tym tropem to bezpieczniki powinny być sprawne bo bez wpiętych czujnikow zasilanie jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz z przodu i tyłu czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypnij wtyczkę idącą do przednich czujników z modułu parktronica, skasuj błędy i sprawdź czy wróci, później zrob to samo z wtyczką idącą do czujników z tyłu. Jeśli błąd Ciągle będzie zostawał to moduł jest na 90% winowajcą i należałoby go wymienić. 

Przy okazji szukaj śniedzi i wilgoci w kostkach bo one też mogą powodować takie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Masz z przodu i tyłu czujniki?

 

8 godzin temu, MaTeo85 napisał(a):

Wypnij wtyczkę idącą do przednich czujników z modułu parktronica, skasuj błędy i sprawdź czy wróci, później zrob to samo z wtyczką idącą do czujników z tyłu. Jeśli błąd Ciągle będzie zostawał to moduł jest na 90% winowajcą i należałoby go wymienić. 

Przy okazji szukaj śniedzi i wilgoci w kostkach bo one też mogą powodować takie objawy.

Czujniki są z przodu i z tyłu. Na ten moment działam tylko przy tyłe. 

Podczas wcześniejszych prób błąd pojawiał się jak i w przedniej tak i tylnej wiązce. Czyli w wiązce przod / tyl bez czujnikow normalnie jest napięcie po wpięciu czujnikow wywala błąd ( mowa o wpiętej 1 wiazce).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wartości pokazują czujniki w blokach pomiarowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Jakie wartości pokazują czujniki w blokach pomiarowych?

Nie pokazują żadnych - N/A , prawdopodobnie właśnie z braku zasilania którego nie puszcza sterownik 

Edytowane przez tazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...