Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błędy od Adblue w A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam . Panowie właśnie teraz wróciłem do domu i wyskoczył mi błąd na desce że problem jest z adblue i za 650 mil nie uruchomie silnika. Podłączyłem kostkę i takie błędy wyskoczyly zaraz podeślę zdjęcia. Proszę o pomoc co się dzieje. 

Screenshot_2023-11-20-17-47-42-039_com.ovz.carscanner.jpg

IMG_20231120_174529.jpg

Opublikowano

 Tuta jsobie poczytaj oraz tutaj.

Opublikowano
  • Autor

Dobra poczytałem. Orientujesz się jakie mogą być koszta wymiany pompy? Albo niektórzy wyłączają tzn trochę nie wiem o co chodzi ale piszą że to działa.

Opublikowano

Samej pompy nie da się kupić. Wymieniają całość, zbiornik z pompą oraz sterownik, gdyż nowe zbiorniki z pompą nie są kompatybilne ze starym sterownikiem.

Kup używany sterownik na podmianę, w większości przypadków to właśnie on ma usterkę.

Opublikowano
  • Autor

Czyli ten sterownik może pomóc jakbym go wymienił? Jak będę kupował to potrzebuje poprostu pod moje auto czy jest jakiś numer że musi być taki sam?

Opublikowano
  • Autor

To jest ten tak? 

Screenshot_2023-11-20-19-03-01-307_com.ebay.mobile.jpg

Screenshot_2023-11-20-19-02-53-002_com.ebay.mobile.jpg

Opublikowano

Tak.

Opublikowano
  • Autor

Czyli ten sterownik może pomóc jakbym go wymienił? Jak będę kupował to potrzebuje poprostu pod moje auto czy jest jakiś numer że musi być taki sam? Sorki za tyle pytań ale mam 2 lata audi a4 b9 i nigdy nic poważnego się nie działo więc jestem przerażony troche.

Opublikowano

Wymiana tego sterownika może załatwić problem. Numer części się także zgadza. Miej jednak na uwadze, że kupno używanych części zawsze niesie za sobą pewne ryzyko, że części te nie są wolne od wad/usterek.

Opublikowano
3 minut temu, TomXxx napisał(a):

Czyli ten sterownik może pomóc jakbym go wymienił? Jak będę kupował to potrzebuje poprostu pod moje auto czy jest jakiś numer że musi być taki sam? Sorki za tyle pytań ale mam 2 lata audi a4 b9 i nigdy nic poważnego się nie działo więc jestem przerażony troche.

Chyba Muskiel jasno napisał. Sterownik kup taki sam, skoro nowy nie jest kompatybilny ze stary zbiornikiem. 

Opublikowano

Muszę tylko dodać, że sterownik ten może pomóc tylko w pozbyciu się błędu związanego z układem AdBlue. Pozoztałe błędy, które wyżej wrzuciłeś, pozostaną. Masz tam między innymi błąd o niskiej skuteczności dpf, co może wskazywać na jego uszkodzenie.

Będziesz musiał się tymi pozostałymi błędami zająć.

Opublikowano
5 minut temu, H4mm3R napisał(a):

Chyba Muskiel jasno napisał. Sterownik kup taki sam, skoro nowy nie jest kompatybilny ze stary zbiornikiem. 

Dokładnie. Masz Audi z 2016r więc masz z pewnością sterownik bez indexu lub raczej z indexem B (czyli ostatnia literka jest B). Do zbiorników AdBlue z pierwszych lat produkcji pasuje najwyższy index D, czyli ten sterownik z powyższej aukcji na ebay jest też ok. Sterowniki z wyższym indexem (np.E) nie są już kompatybilne ze starymi zbiornikami. 

 

Opublikowano
  • Autor

Ok. Właśnie miałem pytać o tą literkę co oznacza. Ja mieszkam a Anglii ale znalazłem z Polski ten sterownik z literka D na końcu z gwarancją i jest przez pół tańszy. Czyli do mojego audi a4 b9 kombi 2.0 TDI pasuje tylko literka D na końcu.

Opublikowano
  • Autor

To jest ten.

Screenshot_2023-11-20-19-36-41-711_com.opera.browser.jpg

Opublikowano
  • Autor

I jeszcze jest taki z okablowaniem.

Screenshot_2023-11-20-19-37-30-617_com.opera.browser.jpg

Screenshot_2023-11-20-19-37-27-601_com.opera.browser.jpg

Opublikowano

I po podmianie koniecznie mambranę na otwór odpowietrzający.

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze jedno pytanko. Co się stanie jeśli przekrocze te 650 mil i nie będę mógł uruchomić silnika. Co wtedy zrobić żeby uruchomić ten silnik? Dużo jeżdżę na codzien i nie chciałbym gdzieś stanąć bez odpalenia auta a jak zamówie to ze 3 dni pewnie jeszcze będę czekał na zamiennik.

Opublikowano
  • Autor

Tak zamówie ta membranę jeszcze.

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze jedno pytanko. Co się stanie jeśli przekrocze te 650 mil i nie będę mógł uruchomić silnika. Co wtedy zrobić żeby uruchomić ten silnik? Dużo jeżdżę na codzien i nie chciałbym gdzieś stanąć bez odpalenia auta a jak zamówie to ze 3 dni pewnie jeszcze będę czekał na zamiennik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.