Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd B11AF07 (008) usterka mechaniczna silnik nastawczy klapy świeżego powietrza w A4 B9


dady 9
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez dady 9,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z klimatyzacją jednostrefową w moim Audi A4B9 2.0 TDI 190 KM Stronic, po podłączeniu komputera diagnostycznego ukazuje się błąd numer

327971- silnik nastawczy klapy świeżego powietrza

B11AF07 (008)- usterka mechaniczna

Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć mi jak zabrać się za wspomniany temat. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel 1, Uważasz, że wykonanie nastawów podstawowych nic nie pomoże. Mógłbyś m podpowiedzieć swoim fachowym okiem jak się zabrałbyś za to.

 

Edytowane przez dady 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, dady 9 napisał(a):

Witam, mam problem z klimatyzacją jednostrefową w moim Audi A4B9 2.0 TDI 190 KM

Mozesz napisac do dokladnie sie dzialo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że z kratek nawiewowych wydostaje się mała ilość ciepłego powietrza, przy pracy na maksymalnej wydajności.( w tle słychać głośną pracę nawiewu, która nie przekłada się na ilość ciepłego ogrzewania). Po wciśnięciu termoobiegu wszystko działa jak należy, a z kratek wydostaje się powietrze. Po podłączeniu kompa pokazuje błąd 327971-silnik nastawczy klapy świeżego powietrza,  B11AF 07 (008)- usterka mechaniczna.

Edytowane przez dady 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wynika z tego ze wlasnie klapa sie poprawnie nie otwiera. Wymien silniczek, albo daj do mechanika na wymiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym przypadku wykonanie nastawów podstawowych  klimy może pomoc, nie chcę od razu brać się za wymianę silnika,  może jest to wina zawieszenia się w pewnej pozycji,  nadmieniam, że poza tym błędem żadnych dodatkowych nie zgłasza. Nie chcę od razu jeździć po mechanikach, sam chcę się czegoś nauczyć, korzystając z pomocy grupowych fachowców.  Koalakm dzięki za zainteresowanie sprawą. Jeżeli chodzi o zdjęcie, teoretycznie jest to silniczek klapy świeżego powietrza, który znalazłem analizując ilustrację Muskiel1 w temacie Problem z nawiewami w A4 B9 (Parowanie szyb) oznaczenie części numerem 11.

 

1700566577772.jpg

Edytowane przez dady 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zacząć od najprostrzych i najtańszych rzeczy, czyli wykonanie nastaw podstawowych. Jak to nie pomoże dobierz się do silniczka i sprawdź czy reaguje na zmianę ustawień na panelu. Jeżeli nie, to najprawdopodobniej silniczek padł lub mechanizm przestawiania klapy się gdzieś przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskiel 1, sytuacja wygląda tak po podłączeniu kompa, gdy mam włączoną klimę wraz z nawiewem na kratki, słychać głośną dmuchawę powietrza wewnątrz, lecz powietrze nie wydostaje się w kierunku pasażerów, a co z tym idzie widnieje błąd B11AF 07 (008)- usterka mechaniczna.,  Jednak, gdy nacisnę przycisk zamknięty obieg powietrza, wtedy ciepłe powietrze trafia w kierunku pasażerów z odpowiednią wydajności i siłą, a komputer nie wykrywa z takiej sytuacji żadnych błędów ( wykonałem to spostrzeżenie kilkukrotnie). 

Jeżeli chodzi o nastawy podstawowe mógłbyś mi podpowiedzieć jak tego dokonać. Myślę, że ten temat w przyszłości na pewno przyda się użytkownikom, gdyż wertuję Internet w tym temacie bezskutecznie.  

Edytowane przez dady 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy podstawowe powinny znajdować się w sterowniku klimy 08, w nastawach podstawowych

Klikasz na nie i otworzy się kolejne okno. W tym oknie powinna być możliwość wyboru nastaw postawowych silniczków klap,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Zrobione tak jak zaleciłeś, dokonano nastaw podstawowych silnika nastawczego klapy świeżego powietrza. Działanie skuteczne, brak błędów, klima działa jak należy. Dziękuję, pozdro.

Edytowane przez dady 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...