Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzechotanie w silniku A4 B8 3.0TDI po odpaleniu


Matiii2015

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma tak ktoś w swojej audi a4b8 3.0 po opaleniu dziwne grzechotanie które nie ustaje, wrzu

 

 

ciłem filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemam pojęcia bo był robiony w szwajcari u mechanika przez poprzedniego właściciela faktura na 3 tys franka tu byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie słychać tam łańcucha tylko taki efekt nagrania telefonem. Kiedyś nagrałem filmik bezpośrednio po wymianie podkładek pod wtryskami w bliźniaczym silniku jak u Ciebie i nie wiem czy nie jest więcej dziwnych dźwięków jak u Ciebie a bezpośrednio moje ucho nic tam złego nie słyszy, tak samo przy odpaleniu jest cisza. Poniżej mój filmik.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie idetycznie jest jak na dodanym filmiku cały czas słychać ten dźwięk grzechotki, auto ma moc obroty nawet nie drgnom, ten dźwięk jest cały czas nie gasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz w garażu odpaliłem auto zimne i nagrałem filmik , teraz pytanie bo jeżdżę w trasy tym samochodem czy to bd rozrzad czy nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dokładnie zweryfikować rozrząd musisz auto zostawić na noc i na drugi dzień, gdy zejdzie ciśnienie oleju z napinaczy odpalić.  Najlepiej maska zamknięta i urządzenie nagrywające  dźwięk oddalone o 1-2 m od maski. Wtedy najlepiej słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, zejdę do garażu popołudniu i tak zrobię,  auto stoi tak od wczoraj dziś tylko na chwilke je odpaliłem, dosłownie na 5 min nigdzie nie jechalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tylko silnik pracował nawet parę sek. to nabił ciśnienie do napinaczy i łańcucha nie będzie już słychać. Musisz odczekać noc i pierwszy rozruch silnika nagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , to zrobię to jutro jak wrócę z pracy i wrzucę tu do oceny ,ślicznie dziękuję i miłego dnia zycze

 

Tu też dodałem dzisiejsze odpalenia auta w drugim filmiku tylko za blisko tel mialem

 

Witam , na dole dodam film z dzisiejszego odpalania , auto stało od wczoraj tylko ze w garażu podziemnym , to może trochę echo iść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli na Twoje ucho rozrzad wporzodku jest, a te grzechotanie to już tak te silniki chyba mają, wczoraj popatrzałem trochę na YouTube i też często słychać tak samo jak u mnie nawet widziałem rozruch silnika po wymianie rozrzadu i dźwięk jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...