Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki parkowania - zachowanie


Koalakm

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Postanowilem zapytac czy byc moze tez macie podobne zachowanie czujnikow parkowania.

 

Mam czujniki przod i tyl.

Te czujniki jak wiece same potrafia sie aktywowac jak normalnie jadac w korku dojade ze blisko samochodu... i to jest bardzo fajne rozwiazanie - nie musze recznie ich zalaczac w takich sytuacjach.

Natomiast ja zauwazylem ze one lubia same sie zalaczyc kiedy tak naprawde nie powinny... tzn nic nie ma w promieniu 2 - 3m a one nagle sie potrafia zalaczyc (w sensie tak jakby ktorys jednak stwierdzal ze jest blisko czegos). Czasami nawet na czerwono dany czujnik.

Jest to sporadczyne, ale nie tak sporadyczne gdyz dzieje sie to wlasciwie kazdego dnia jak jade w korku akurat...

Jak to wyglada u Was? Czy tu potrzeba cos sprawdzac? 

Bede wdzieczny za porady i wasze spostrzezenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z czujników na wizualizacji melduje przeszkodę?

Jeżeli np. przednie środkowe, to może być to spowodowane odstającą ramką rejestracji, która jest na przeszkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to zawsze jest przod, musze zwrocic uwage, choc wczoraj sie nie odezwalo, wiec nie jest to zawsze, ale jednak sie zdarza - co bywa troche denerwujace.

Sprawdze i dzieki za podpowiedz, bo rozumiem ze u Ciebie nigdy takie przypadki nie maja miejsca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam takieo zachowania u mnie, ale znam je właśnie z przypadków, gdzie ramka rejestracji powodowała aktywowanie przednich czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

gdzie ramka rejestracji powodowała aktywowanie przednich czujników.

w sumie mialem tez tak w Q5 - tyle ze tam to latwiej bylo zdiagnozowac bo co chwile szalal czujnik, a tu jest jakby sporadycznie bardziej - ale sprawdze dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może podczepię się pod temat, od kilku dni zwłaszcza kiedy pojawił się śnieg moje tylne czujniki zaczęły świrować. Po sprawdzeniu wyszło że lewy boczny ten zaraz za nadkolem. W sumie dojście jest w miarę fajne więc wyjąłem gada , przeczyściłem styki kontaktem i złożyłem. Dwa dni spokoju i znowu wywala błąd. Czy ten typ tak ma czy to związek z mrozem lub wilgocią . Sam nie lubię wróżyć z fusów ale na co byście stawiali czujnik czy wiązka ? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, imnothep napisał(a):

może podczepię się pod temat, od kilku dni zwłaszcza kiedy pojawił się śnieg moje tylne czujniki zaczęły świrować. Po sprawdzeniu wyszło że lewy boczny ten zaraz za nadkolem. W sumie dojście jest w miarę fajne więc wyjąłem gada , przeczyściłem styki kontaktem i złożyłem. Dwa dni spokoju i znowu wywala błąd. Czy ten typ tak ma czy to związek z mrozem lub wilgocią . Sam nie lubię wróżyć z fusów ale na co byście stawiali czujnik czy wiązka ? pozdrawiam

tez mam wrazenie ze deszcze snieg to czesciej sie troche pojawia problem - ale nie na tyle zeby wymieniac w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgoć i mikrorysy są często przyczyną takiego zachowania. Do czujników dostaje się wilgoć i to powoduje błędne wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wilgoć i mikrorysy są często przyczyną takiego zachowania. Do czujników dostaje się wilgoć i to powoduje błędne wskazania.

sugerujesz ze wtedy wymiana zwyczajnie na nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawić się ich nie da bo są sklejone. 

Zamienników też nie radzę montować bo to badziewie. Najlepiej wymiana na nowe oryginalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , zamówiłem nowy ale tylko nie bijcie , w Golfie 6 żony od kilku lat zero problemów, w Mondeo mk5 które dopiero co sprzedałem, przez 4 lata zero problemów, to mam teraz a4 2019 rok i czujniki mi wywala. Idzie się zmartwić ;)

 

Edytowane przez imnothep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, imnothep napisał(a):

dzięki , zamówiłem nowy ale tylko nie bijcie , w Golfie 6 żony od kilku lat zero problemów, w Mondeo mk5 które sprzedałem 4 lata zero problemów, to mam teraz a4 2019 rok i czujniki mi wywala. Idzie się zmartwić

e nie przejmuj sie, tez troche po zakupie A4 - 2016 bylem zniesmaczony jak musialem oba wklady lusterek zmieniac bo nie grzaly....

Natomiast poza tym to porzadnie widze zrobione autko, swietnie wyciczone itp, choc wolalbym jednak benzyne chyba, jedynie to spalanie....

 

ile kosztowal czujnik oryginalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem nie z ASO ale z allejaja , ale jakieś grosze i to Valeo , niby nowy 60 złotych. Mam czarne auto więc podstawowy bez koloru ale weź pomyśl gdyby nie to że to narożnik to musiałbym się z koniem kopać , zderzak zwalać itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, imnothep napisał(a):

gdyby nie to że to narożnik to musiałbym się z koniem kopać , zderzak zwalać

ee nie, tam mozesz zdjac ta maskownice od gory chyba i siegniesz smialo, tak przynajmniej w Q5 mialem, a konstrukcja podobna.

Jaki blad Ci wywalal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nie powiem ale to już na samych zegarach żółty trójkąt i że tylne czujniki blee ble i coś  o braku komunikacji z czujnikiem. Podpiąłem kompa i podał konkretnie że lewy narożny. Mam wrażenie że na mrozie było OK a jak tylko jest na plusie i pojawiła się wilgoć zaczął odstawiać cyrki. Kody z jednego odczytu które złapał w ciągu 5 minut Launch B107D14 przerwa/zwarcie z masą, B107D29 niewiarygodny sygnał , B107D31 brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wymieniony, jechałem jakieś 30 km , potem kilka manewrów na parkingach i była cisza, zaczął ostro sypać śnieg i znowu to samo. Irytujący temat ale chyba to zleję. Wiesz może w którym miejscu wiązka całego zderzaka lub samych czujek łączy się z nadwoziem ? może tam wchodzi wilgoć lub tylko do samej wtyczki od czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wilgoć dostawała się do wtyczki /wiązki miałbyś błąd zwarcia zapisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że ludzie na potęgę kupują wtyczki do tych czujników, może coś jest na rzeczy. Nie jeden z błędów był zwarcie do masy. Poza tym na mrozie kiedy jest sucho, wszystko jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani czujnik, ani wtyczka ale wiązka przy samym punkcie zbiorczym obok tłumika. Być może bliskość tłumika , wizualnie ok ale po tarmoszeniu przerwa na jednym z przewodów. Profilaktycznie dałem nowy odcinek wiązki z nową wtyczką i temat ogarnięty.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...