Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie i nagły brak ubytku oleju w A4 B7 2.0 TFSI


kuba444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moją A4, od około 2-óch tygodni samochód zaczął więcej palić, wcześniej spalanie było w okolicach 8,5 litra/100km w trasie i ok. 12/13 w mieście, a teraz spalanie w trasie wynosi około 11 litrów, a w mieście 15/16, dodatkowo w tym samym czasie stała się dziwna rzecz, bo wcześniej brała mi 0,6L oleju na 1000km, a teraz nie ma żadnych ubytków ani wzrostów, olej ciągle jest w tym samym miejscu na miarce (lekko poniżej maksimum). Co może być tego przyczyną? Dodam, że auto nie kopci i ma moc, ale turbo zaczęło szwiszczyć w każdym momencie kiedy dodam gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj naszło mnie, aby powąchać bagnet i tak jak przypuszczałem, czuć benzynę, ale czy jeśli paliwo dostawałoby się do oleju to, czy poziom by nie wzrastał? Czy może przez to, że normalnie palił mi olej to tak jakby benzyna dostawałaby się w tej samej ilości co ilość spalonego oleju dlatego poziom jest cały czas w tym samym miejscu? Sorry za składnię w drugim zdaniu, ale nie wiem do końca jak to wyrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to możliwe. Może się również dostawać więcej, ale część benzyny odparowuje z oleju. Nie znam tych silników więc będę strzelał (być może gadam głupoty), ale jeśli pompa wysokiego ciśnienia jest napędzana z silnika z głowicy, to może ona puszcza benzyne do oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak olej dawał benzyną to winny był zawór odpowietrzenia baku. Jest on koło kolektora ssącego. Można go sprawdzić dmuchając w  niego. Powinien puszczać tylko w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...