Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t blok bfb głowica adr błąd czujnika wałka rozrządu, strzela z wydechu


Sebastian65891

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, zrobiłem remont silnika (BFB) z głowicą AEB z racji na szeroki kanał 

Poskładałem wszystko i komputer pokazuje błąd G40 czujnik położenia wałka rozrządu, ściągnąłem pokrywe i walek ssacy byl przestawiony o ząb w prawo, poprawiłem i ustawiony dobrze (16 ogniw) zapaliłem auto pracowało normlanie, po zgaszeniu juz tylko kreci nie odpala i strzela z wydechu podmieniłem czujnik i dalej to samo. 

Ciśnienie oleju na zimnym 5bar, napinacz ori bez cewki niedawno wymieniany w starym silniku choć leżał z pół roku na półce 

Problem też w tym że nie sprawdzę grupy 93 ponieważ został usunięty z komputera 

Czy ktoś przerabiał temat i może pomóc, podpowiedzieć bo już niewiem co mam robić 

Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebastian65891 napisał(a):

Problem też w tym że nie sprawdzę grupy 93 ponieważ został usunięty z komputera 

Jak jest poprawnie wylaczony napinacz to pokazuje synchro w gr.93

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem komputer i niema nic w grupie 93 więc nw czy źle usunięte w kompie czy brakuje może jakiejś aktualizacji w vcds 

Muszę jeszcze raz sprawdzić to ustawienie czy jest okej bo wydaje mi się że dużo osób zakładało już na szerokim kanale i mało kto spotkał by się z tym problemem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy sporadyczny czy stały błąd. 

Wklej dokładny kod błędu, bo tak to mozna gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...