Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria bezpieczeństwa i kontrolka Airbag w A4 B9


Flądri

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od września jestem szczęśliwym posiadaczem mojego wymarzonego AUDI.

Dzisiaj podczas jazdy wyskoczyła mi awaria bezpieczeństwa i podświetliła się kontrolka z AirBag na żółto. Po 2 sekundach zgasło i powtórzyło się to może z dwa razy. 

 

Dodam tylko że samochód posiadam sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych i poprzedni właściciel który jeździł nim po Polsce przez dwa lata poinformował mnie o tym błędzie ale tylko w przypadku gdy pasażer wsiada do samochodu i dzieje się to samo plus wyłącza się poduszka pasażera (2/3 razy się tak dzieje i potem spokój).

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł co to może być i jak się tego ewentualnie można pozbyć.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie piję parzonej kawy,  bo bym coś z fusów powróżył. A tak na poważnie, to bez kompa i odczytania błędów nikt nic nie doradzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa parzona jest nie dobra ;D

A jakiś dobry mechanik który się na tym zna z okolic Śląska 

20 godzin temu, H4mm3R napisał(a):

Szkoda że nie piję parzonej kawy,  bo bym coś z fusów powróżył. A tak na poważnie, to bez kompa i odczytania błędów nikt nic nie doradzi. 

Parzona kawa jest nie dobra. :D

A tak na serio to szukam kogoś kto się na tym zna i mógłby mi to ogarnąć. Bo nie wiem jak podejdzie do tego autoryzowany serwis Audi. Pierwszy raz mam taki problem z samochodem i sie po prostu na tym nie znam.

Jak masz kogoś godnego polecenia ze śląska chętnie się tam przejadę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Flądri napisał(a):

Kawa parzona jest nie dobra ;D

A jakiś dobry mechanik który się na tym zna z okolic Śląska 

Parzona kawa jest nie dobra. :D

A tak na serio to szukam kogoś kto się na tym zna i mógłby mi to ogarnąć. Bo nie wiem jak podejdzie do tego autoryzowany serwis Audi. Pierwszy raz mam taki problem z samochodem i sie po prostu na tym nie znam.

Jak masz kogoś godnego polecenia ze śląska chętnie się tam przejadę. :)

42-350 Koziegłowy, możemy podpiąć kompa i sprawdzić. 42-180 Orzesze, tu mam kumpla który to ogarnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Flądri napisał(a):

Jak masz kogoś godnego polecenia ze śląska chętnie się tam przejadę

Ten Śląsk tak bardziej konkretnie - to ? 

W autach na rynek amerykański / kanada czujnik poduszki pasażera jest w siedlisku pasażera , dość często on się uszkadza . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, mariusz36 napisał(a):

Ten Śląsk tak bardziej konkretnie - to ? 

W autach na rynek amerykański / kanada czujnik poduszki pasażera jest w siedlisku pasażera , dość często on się uszkadza . 

Katowice Tychy Rybnik Bielsko-Biała.

Własnie wiem o tym bo ten problem wyskakiwał jak pasażer siedział na fotelu. I kiedy przestawiło się fotel on po prostu znikał na jakiś czas. 

A teraz wyskoczył błąd bez pasażera siedzącego na miejscu obok. I schemat działania tego błędu był taki sam dwa/trzy razy się pokazał a potem zniknął. Więc potrzebuję sprawdzić czy to chodzi o ten czujnik w siedzisku czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Flądri napisał(a):

Katowice Tychy Rybnik Bielsko-Biała.

Poszło PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,
była na to akcja naprawcza w stanach z tego co wiem. . Safety Recall 74E3.

"It may cause the passenger occupant detection system (PODS) to detect a malfunction and switch off the passenger airbag even though the seat may be occupied"

Pytanie czy auto ją przeszło. 

U mnie miałem podobne objawy i pomogło rozwiązanie z tego wątku: https://www.audiworld.com/forums/tt-mk3-discussion-207/airbag-light-seat-occupancy-shield-wire-error-code-2999605/

a dalej ten manual: https://static.oemdtc.com/TSB/MC-10161708-0001.pdf

 

W skrócie trzeba przewody ściągnąć trytytkami w odpowiednich miejscach zaznaczonych w manualu.

P.S. obejdzie się bez wyciągania fotela, jedynie trochę gimnastyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...