Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaślepka na wężu w A4 B5 1.6


seba93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć sorki panowie że piszę taki temat ale kurde nie mogę skojarzyć od czego ta zaslepka zielona jest co widać na zdjęciu? Dodam że to zdjęcie to nie moje tylko kogoś innego  ale potrzebuje waszej pomocy bo szukam takiej zaślepki bo mi sie wlasnie urwala ale nie wiem jak to nazwać... może ktoś z was będzie wiedział? 

Screenshot_20231227_151510_Allegro.thumb.jpg.f9f0be4676ae11af7ff50013f65dee10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To część zaworu jednokierunkowego. Jeżeli nie ułamałeś całego zaworka i nie ma tam nieszczelności to nic się nie dzieje i możesz to zostawić. Jeżeli natomiast zasysa tam powietrze to możesz mieć problemy z wspomaganiem hamulców i pracą silnika przez 'lewe powietrze'. Element ten nie występuje osobno ale wspólnie z całym wężem o nr 8D1611931R i z tego co widze ciężko to obecnie nabyć. Najłatwiej chyba byłoby poszukać w motoryzacyjnych samego zaworka i kawałka węża o odpowiedniej średnicy i szczelnie to połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Skowrix napisał(a):

To część zaworu jednokierunkowego. Jeżeli nie ułamałeś całego zaworka i nie ma tam nieszczelności to nic się nie dzieje i możesz to zostawić. Jeżeli natomiast zasysa tam powietrze to możesz mieć problemy z wspomaganiem hamulców i pracą silnika przez 'lewe powietrze'. Element ten nie występuje osobno ale wspólnie z całym wężem o nr 8D1611931R i z tego co widze ciężko to obecnie nabyć. Najłatwiej chyba byłoby poszukać w motoryzacyjnych samego zaworka i kawałka węża o odpowiedniej średnicy i szczelnie to połączyć.

Dzięki za odpowiedź i właśnie mam problem bo widać jest otworek bo przy samej końcówce się urwało.  Myślę czy nie zamknąć to czym innym jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że widać otworek jeszcze nie znaczy że jest nieszczelność. Napisze jeszcze raz - jeżeli nic się nie dzieje z hamulcami ani z silnikiem to raczej można zostawić tak jak. Jeżeli jest nieszczelność to trzeba się jej pozbyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Skowrix napisał(a):

To że widać otworek jeszcze nie znaczy że jest nieszczelność. Napisze jeszcze raz - jeżeli nic się nie dzieje z hamulcami ani z silnikiem to raczej można zostawić tak jak. Jeżeli jest nieszczelność to trzeba się jej pozbyć. 

Oki dam znać dopiero jak ogarnę auto bo nie mogę go jak narazie odpalić bo kręcę kręcę I nic kable zaplonowe wymienione , nawet filtr wymienilem pompa chodzi iskra na swiecach jest ale on zachowuje sie tak jakby nie mial dobrej iskry iwczoraj zajrzałem do kopulki i jak zobaczyłem jak palec wygląda to mam nadzieję że to przez to . Tak wygląda stary 

received_832552711890171.jpeg

received_1768526890320288.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat można zamkną auto chodzi beż problemu . Problemem był palec od kopulki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...