Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z filtrem paliwa w A4 B6 1.8T


kynio1109

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupowiczow. Mam problem z moim Audi a4 b6 1.8t AVJ. Otóż gdy kupiłem auto świecił się check silnika i auto praktycznie nie miało mocy (błąd zbyt ubogiej mieszanki nie pamiętam jakie oznaczenie błędu) . Doszedłem do wniosku żeby wymienić filtr paliwa. Zmieniłem na oryginalny OEM (stary miałem Boscha). Po skasowaniu błędu zbyt ubogiej mieszanki samochód zaczął normalnie jeździć i błąd już się nie zapala ale często jak są temperatury dodatnie na zewnątrz to wyje mi ten filtr jakby jakieś zakłócenia były czy coś takiego. Ale nie zawsze bo nieraz jak nacisne stop to dźwięk znika i po czasie znowu się pojawia i to jest bardzo denerwujące. Czy ktoś jest w stanie pomóc co to może być ? Dziękuję pozdrawiam grupę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadliwy filtr paliwa albo pompa paliwa. Uzywam z manna i nigdy nie było problemów, a na ori wyło niemilosiernie i o reklamacji filtra z aso zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, przem8 napisał(a):

Wadliwy filtr paliwa albo pompa paliwa. Uzywam z manna i nigdy nie było problemów, a na ori wyło niemilosiernie i o reklamacji filtra z aso zapomnij.

Ja mam teraz z Manna i też wyje, wcześniej był Knecht i tak samo wyło. Co prawda 3 lata temu był MANN i było cicho, firmy produkujące filtry od 2021 zaczęły się zwyczajnie szmacić. W nowym roku zakładam Filtrona i zobaczę czy da to różnice. 

Pompa paliwa była zmieniana 2 lata temu na VDO i chodzi dokładnie tak samo jak stara Ori, to winę pompy można wyeliminować.

 

Godzinę temu, kynio1109 napisał(a):

jak są temperatury dodatnie na zewnątrz to wyje mi ten filtr jakby jakieś zakłócenia były czy coś takiego. Ale nie zawsze bo nieraz jak nacisne stop to dźwięk znika i po czasie znowu się pojawia i to jest bardzo denerwujące. Czy ktoś jest w stanie pomóc co to może być ? Dziękuję pozdrawiam grupę. 

 

Przestaje wyć po naciśnięciu hamulca? Miało by sens gdyby po zdjęciu nogi z pedału gazu przestawało wyć. Podjedź do mechanika i niech sprawdzi ciśnienie paliwa przed i za filtrem paliwa. W obu przypadkach musi być 4 bar, przed filtrem może być trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, Langista napisał(a):

Co prawda 3 lata temu był MANN i było cicho, firmy produkujące filtry od 2021

Zmieniałem w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...