Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak wizualizacji czujników cofania w A4 B9


Fedra

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

W pierwszej kolejności wejdź w sterownik 19 Gateway, następnie w listę urządzeń.

Verbauliste.thumb.jpg.27c7a4b0a0bbe9c6e9f2e05ec23c9df3.jpg

 

 

Otworzy Ci się lista urządzeń, czyli wszystkich zameldowanych w aucie sterowników. Ze względu na to, że PDC już od generacji A4 B8 polift nie jest sterowane osobnym sterownikiem, musisz odznaczyć zaznaczony u Ciebie sterownik "10 Asyst.park.", następnie kliknąć na "zapisz kodowanie".

 

10.thumb.jpg.4a3d6678acdd534149e31cc77c4ffe64.jpg

 

Następnie scrollujesz niżej i szukasz na liście sterownik 65 "Ciśnienie w oponach." W Audi B9 kontrola ciśnienia w oponach jest pasywa a nie aktywna, czyli obliczana jest przez sterownik ABS, co oznacza, że nie masz czujnika w każdym kole i co za tym idzie, osobnego sterownika (65). Fabrycznie mają je tylko modele RS4 B9, więc jeżeli ich nie doposażyłeś, to musisz go odznaczyć na liście urządzeń:  65 "Ciśnienie w oponach", następnie zapisz kodowanie.

65.jpg.2f557bff2257275b3f5d4a7b0646369f.jpg

 

Następnie wchodzisz w sterownik kamery (A5), w długie kodowania i w bajcie 12 aktywujesz bit 1 (APS 1=coded).


To by było na tyle. Wychodzisz że sterowników, rozłączasz VCDS, zamykasz auto pilotem na 15 min. (aby sterowniki się uśpiły, zresetowały i po ponownym włączeniu zapłony wystartowały z nowymi kodowaniami). Po upływie tego czasu, sprawdzasz, czy pdc działa poprawnie.

Następnie łączysz się ponownie VCDSem, wykonujesz pełny auto-scan i sprawdzasz jakie masz błędy. Kasujesz wszystkie i wykonujesz ponownie auto-scan, aby sprawdzić które powrócą. Ten ostatni auto-scan możesz tutaj wrzucić. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Jakie masz lampy? full led czy led Matrix?

Masz spryskiwacze?

Masz Home Link ( 3 przyciski w lampce podsufitki do otwierania bramy garażowej)?

lampy mam full spryskiwacze mam. a ten home link chyba nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Fedra napisał(a):

a ten home link chyba nie mam

Chyba? To Twoje auto i jak Ty tego nie wiesz (nie widzisz) to kto ma wiedzieć?  Idź do auta i spójrz na lampkę podsufitki czy masz takie 3 przyciski. Na auto-scanie nie widzę sterownika otwierania bramy garażowej, więc raczej go nie ma, ale w kodowaniu masz (z pewnością błędnie) jeden Bit posadzony, mówiący o obecności home link. 

 

Czy czujniki pdc działają teraz prawidłowo?

 

 

Screenshot_20240401_151338_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

 

Chyba? To Twoje auto i jak Ty tego nie wiesz (nie widzisz) to kto ma wiedzieć?  Idź do auta i spójrz na lampkę podsufitki czy masz takie 3 przyciski. Na auto-scanie nie widzę sterownika otwierania bramy garażowej, więc raczej go nie ma, ale w kodowaniu masz (z pewnością błędnie) jeden Bit posadzony, mówiący o obecności home link. 

 

Czy czujniki pdc działają teraz prawidłowo?

 

 

Screenshot_20240401_151338_Opera.jpg

Nie mam. Sprawdziłem. A czujniki dalej bez zmian nie ma wizualizacji samochodu na wyświetlaczu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam,  że ma to związek z namieszanym kodowaniem w sterowniku MMI (5F), bo jak widzisz na auto-scanie po treści błedów, masz tam dobrze namieszane.

 

Wejdź jeszcze raz do sterownika 19 Gateway i skasuj te 2 błędy, powinny dać się skasować, bo odznaczyłeś te 2 sterowniki z listy urzâdzeń.

 

Co do Home Link to wejdź do sterownika 09 i deaktywuj w bajcie 14 bit 4

Przy okazji także w sterowniku 09 w bajcie 5 deaktywuj bit 1 bo nie powinien być zaznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2024 o 20:29, Muskel1 napisał(a):

Podejrzewam,  że ma to związek z namieszanym kodowaniem w sterowniku MMI (5F), bo jak widzisz na auto-scanie po treści błedów, masz tam dobrze namieszane.

 

Wejdź jeszcze raz do sterownika 19 Gateway i skasuj te 2 błędy, powinny dać się skasować, bo odznaczyłeś te 2 sterowniki z listy urzâdzeń.

 

Co do Home Link to wejdź do sterownika 09 i deaktywuj w bajcie 14 bit 4

Przy okazji także w sterowniku 09 w bajcie 5 deaktywuj bit 1 bo nie powinien być zaznaczony.

Zrobiłem jak pisałeś. Dalej brak wizualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc myślę, że coś jest namieszane jeszcze w sterowniku MMI (5F).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Więc myślę, że coś jest namieszane jeszcze w sterowniku MMI (5F).

Co radzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj kogoś z ODISem i dostępem online oraz uprawnieniami GeKo aby wgrać fabryczne kodowania do sterowników, albo jedź do ASO aby to zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...