Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klekot silnika w Audi A4 B8 1.8 TFSI CJEB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ma ktoś dostęp do Etki lub Elsy i może mi podać numery wałków rozrządu 1.8 TFSI 170km CJEB model 2013 

VIN WAUZZZ8K8DA107690

 

 

Opublikowano

06L 109 021 S

06K 109 022 BP

Opublikowano

Widzę że zakup wałków nie jest taki prosty. Na internecie pod tym numerem nie za bardzo są dostępne. Dzwoniłem do sklepu to w ogóle nie da się zamówić. Byłem w serwisie to oczywiście nie ma problemu ale za dwa wałki 7tys.

 

Może regeneracja ale muszę podzwonić popytać. 

Opublikowano

Czy to normalne że po zgaszeniu silnika i odkręceniu filtra oleju olej spływa w dół silnika? Czy nie powinien jakiś zawór trzymać olej. 

Opublikowano
  • Autor

Ten grzybek odpowiada za odpływ oleju z obudowy filtra, jeśli odkręcasz obudowę to grzybek się dźwiga i olej spływa do miski.. 

 

IMG_20250309_121814.thumb.jpg.8eddfb9e35a026bf9cf8519ca838dc5e.jpg

Opublikowano
9 godzin temu, harychorzow84 napisał(a):

Ten grzybek odpowiada za odpływ oleju z obudowy filtra, jeśli odkręcasz obudowę to grzybek się dźwiga i olej spływa do miski.. 

 

IMG_20250309_121814.thumb.jpg.8eddfb9e35a026bf9cf8519ca838dc5e.jpg

Ok czyli to że olej spłynął to norma. Sprawdzę jutro czy będzie olej w obudowie po 30min. Ma ktoś może rozmiar oringow które znajdują się na końcu tego grzybka ? 

Opublikowano
  • Autor

Z racji że moje audi jest z 2012r to kupiłem nową obudowę filtra + zawór, jest to nowa wersja dużo bardziej solidna niż ta. 

Opublikowano
7 godzin temu, harychorzow84 napisał(a):

Z racji że moje audi jest z 2012r to kupiłem nową obudowę filtra + zawór, jest to nowa wersja dużo bardziej solidna niż ta. 

A jaka była przyczyna wymiany ?

Opublikowano

Może mi ktoś sprawdzić czy walki o numerach 06L 109 087A i 06L 109 088 będą pasowały do mojego silnika. 

Wałki zdemontowane z Tiguana rok 2017 z silnikiem 2.0 TFSI  CHHB 

 

Mój VIN WAUZZZ8K8DA107690

VIN auta z którego zdemontowano wałki

WVGZZZ5NZJW852389

Opublikowano

VW:

 

06L 109 021 S

06K 109 022 BQ

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, darekaudi4 napisał(a):

A jaka była przyczyna wymiany ?

Miejsce montażu trzpienia w obudowie było mocno zużyte i podejrzenie nieszczelności zaworu ale okazało się że wymiana nie była konieczna. 

Opublikowano
19 godzin temu, Dev napisał(a):

VW:

 

06L 109 021 S

06K 109 022 BQ

Czyli ssący wałek jest taki sam a co z wydechowym ? Czy będzie pasować. Czy inna końcówka numeru BP / BQ może oznaczać np. inny rocznik lub inną marka VW / Audi ? Gość który sprzedaje twierdzi że to tylko inna rewizja a fizycznie są takie same. 

 

Czy ma ktoś możliwość aby sprawdzić czy walki są takie same ? Numery na kołach zębatych wałków są takie same jak u mnie.

Screenshot_2025-03-11-17-43-15-025_pl.tablica-edit.jpg

IMG_20250311_174217.jpg

Edytowane przez darekaudi4

Opublikowano
W dniu 10.03.2025 o 22:45, Dev napisał(a):

VW:

 

06L 109 021 S

06K 109 022 BQ

@Dev

Czy możesz pomóc i doradzić czy wałek 06K 109 022 BQ będzie pasował do mojego A4 1.8 TFSI (CJEB). Gość ma do sprzedania dwa wałki w bdb stanie z auta o przebiegu 100tys. Ssący jest taki sam ale wydech ma inną końcówkę numeru. 

Edytowane przez darekaudi4

Opublikowano

Witam wszystkich Dev możesz  podać jakie nr, zaworów  i nr magnesu bo w obydwóch wtyczkach mam olej 

vin WAUZZZ8K1DA072894  

dzięki 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

IMG_20250404_205240.thumb.jpg.e96ff73537f8badd53d8b787f24a9b99.jpgIMG_20250404_213423.thumb.jpg.c8d4408237e812517181d1fa7d6d1eb5.jpgJutro zaczynam rozbierać rozrząd i demontuje wałki rozrządu ale przed ta operacją z ciekawości sprawdziłem ciśnienie oleju i wyszło całkiem ładne bo 3.5 bara. Sprawdziłem też VCDSem wartości faz rozrządu i wyszło jak na foto. 

 

IMG_20250409_182253.thumb.jpg.0f878e448b3111bc825d40bd2afebe64.jpgIMG_20250409_182358.thumb.jpg.d08bbf2b8da5ed4b74b905f4d626fe0d.jpg

Edytowane przez darekaudi4

Opublikowano
  • Autor

A przy jakiej temperaturze oleju mierzyłeś ciśnienie? Z tego co pamiętam to przy temperaturze oleju 80 stopni powinno być :

- Ciśnienie oleju na biegu jałowym: 0,85 - 1,6 bar
- Ciśnienie oleju przy 2000 obr/min: 1,2 - 1,6 bar
- Ciśnienie oleju przy 3700 obr/min: 3,0 - 4,0 bar (2. stopień ciśnienia aktywny, zawór regulacji ciśnienia oleju -N428- OK)

Opublikowano

Pomiar był przy 70-80 stopni i w sumie to cały czas podobne ciśnienie czy obroty jałowe czy wyższe tylko jak schodził z obrotów to spadało na 3 bar. 

Czyli wychodzi że zawór N428 jest cały czas otwarty . 

Opublikowano
  • Autor

Chyba faktycznie zawór otwarty cały czas, nawet nie wiem czy to nie lepiej dla silnika

Opublikowano
23 godziny temu, harychorzow84 napisał(a):

Chyba faktycznie zawór otwarty cały czas, nawet nie wiem czy to nie lepiej dla silnika

VCDS nie pokazuje błędu ale nie będę tego ruszał. Wyższe ciśnienie nie zaszkodzi. 

Opublikowano
W dniu 9.03.2025 o 21:34, darekaudi4 napisał(a):

Ok czyli to że olej spłynął to norma. Sprawdzę jutro czy będzie olej w obudowie po 30min. Ma ktoś może rozmiar oringow które znajdują się na końcu tego grzybka ? 

Dla informacji wymiary oringów to 8x2.5 i 17x2.2

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.