Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kierownicy w A4 B6


adam1974

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Mam cala bude b7 i siedzi tam kierownica sline jak na foto.,u mnue siedzi czteroramienna tez multi  I tu mam pytania:. Czy podejdzie bez problemu,czy cos musze wyciagnac dodatkowo z dawcy by to chodzilo?

IMG_0785.jpeg

IMG_0786.png

Edytowane przez adam1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąść wszystko czyli,kiera z poduchą,taśma poduszki ,wiązka,moduł i na koniec kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, greg2505 napisał(a):

Musisz wziąść wszystko czyli,kiera z poduchą,taśma poduszki ,wiązka,moduł i na koniec kodowanie

Modul to jest chyba w przelaczniku zespolonym tzn z dzwignia wycieraczek,migaczy,tempomatem.Tasma pewnie bedzie pod kierownica.wtyczek dodatkowo nie trzeba „wycinac,odzyskiwac”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł masz za przełącznikiem zespolonym,jeszcze żółtą wtyczkę 4pin musisz zamienić i przełożyć do niej piny, nic nie tniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, greg2505 napisał(a):

Moduł masz za przełącznikiem zespolonym,jeszcze żółtą wtyczkę 4pin musisz zamienić i przełożyć do niej piny, nic nie tniesz

W dawcy sa swiatla do jazdy dziennej,bixenon. U mnie tylko bixenon.czyli ten modul dawcy  bedzie pasowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adam1974 napisał(a):

W dawcy sa swiatla do jazdy dziennej,bixenon. U mnie tylko bixenon.czyli ten modul dawcy  bedzie pasowac?

Będzie pasował, zapewne z literką Q jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2024 o 23:21, greg2505 napisał(a):

Będzie pasował, zapewne z literką Q jest

Dzis rozebralem kolumne kierownicy wiec i modul i dokladnie jak pisales z literka q na koncu

8E0 953 549 Q

Ale troche nie wiem jak sobie poradzic z tasma. Jak wyciagalem z samochodu(dawcy) cala kolumne to zapomnialem ze kola mialem skrecone.Tym samym tasma nie jest w pozycji zerowej. Szukajac dosc dlugo nie znalazlem odpowiedzi poza tym aby raz w jedna strone obracac do oporu,nastepnie w druga strone do oporu z liczeniem ile obrotow i potem o polowe obrotow wrocic.i zamontowac. Zeby dalo sie obracac trzeba wcisnac wystajacy dzyndzel na obudowie tasmy. Ten sposob jest dobry,nie uszkodze w ten sposob przypadkowo  tasmy?

Znalazlem jeszcze goscia co ogarnie rnse wiec jest szansa ze wszystkie funkcje ktore kierownica obsluguje beda dzialaly o ile nie bedzie trzeba jakis kabelkow przeciagac do radia.

Edytowane przez adam1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz na hama kręcić to nie zerwiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz obroty i cofnij o połowę,kręcąc w rękach poczujesz opór i nic nie zerwiesz,po zamontowaniu musisz się przejechać kawałek aż zgaśnie kontrolka esp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzylem obroty i wyszlo niecale 8 wiec ustawilem na niecale 4 obroty  i ustawilem tak by widoczna strzalka byla w odpowiednim zakresie. Mozna zalozyc ze mechanicznie mam przygotowane do wymiany poza przelozeniem zoltej wtyczki. Teraz kodowanie. Na yt sa filmiki jak to zakodowac ale przed kodowaniem warto zgrac dane by w razie czego miec do czego wrocic. Poza tym kod musze wpisac. Radio bedzie w niedlugim czasie po wymianie kiery zalozone rnse wiec kod tez bedzie chyba inny. Wszystkie czesci pochodza z tego samego samochodu. 

IMG_1850.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz w kodowanie to spisz sobie kod jaki jest teraz ,zawsze będziesz go mógł wpisać i wszystko wróci ,nic nie zgrywasz,cały opis jak to zrobić jest w temacie o zmianie kierownicy

 

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...