Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adam1974

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adam1974

  1. Nie otrzymalem zadnej odpowiedzi. Ale u mnie na szczescie okazalo sie ze sterownik nie jest przyczyna bledow tak ze nie wiem jakie moga podejsc w zamian.
  2. Mam taki panel,ale zostawilem swoj aby nie bylo potrzeby przekodowywania tego nowego. Wiec blad z fotelami zostawiam. Szukam tu na formu,na net tego przyuczenia vin kierownicy choc dziwny ten blad bo raczej wszystko w kierownicy dziala od ponad roku. Niby to dziala: Stering 16 ---> Adaptation 10 ---> Kanał 081: Aby rozpocząć proces Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) zapisać 111 jako nową wartość tu odrazu pokaze sie ok
  3. To rozumiem.Sadzilem ze jak cos z wyposażenia zostało wyciagniete to mozna to programowo "wylaczyc" by sterownik tego nie widzial i odwrotnie,dokladajac cos do wyposazenia tez trzeba zakodowac by dzialalo.
  4. Wymienilem fotele grzane na nie grzane no i pojawil sie blad 01171 i 01172 .Czy mozna to wykasowac? Adres 08: Klimatyzacja Plik etykiet: 8E0-820-043.lbl Oznaczenie elementu: 8E0 820 043 AB Komponent: A4 Klimaautomat 1424 Kodowanie: 00000 Kod serwisu: WSC 06325 VCID: 619879C9B85BF942E04-5160 2 - ilość znalezionych błędów. Oto one: 01172 - Czujnik temperatury fotela kierowcy (G59) 30-00 - Przerwa / zwarcie z plusem 01171 - Czujnik temperatury fotela pasażera (G60) 30-00 - Przerwa / zwarcie z plusem Kolejny blad mam w kierownicy dotyczy nieprawidlowego vin 01794,i wyskoczyl pewnie po wymianie kierownicy z multi na multi tyle ze z b7 Adres 16: Koło kierownicy Plik etykiet: 8E0-953-549.lbl Oznaczenie elementu: 8E0 953 549 Q Komponent: Lenksáulenmodul 0701 Kodowanie: 04042 Kod serwisu: WSC 06335 VCID: 41D89949189B9942C04-4B28 Znaleziono 1 błąd: 01794 - Nieprawidłowy numer nadwozia (VIN) w sterowniku 35-00 - -
  5. Zakup ori interfejsu rozwiazal problem,Temat do zamkniecia.
  6. Wystarczy odpiac zasilanie czy nalezy odpiac wtyczke wielopinowa wchodzaca do sterownika lpg? Pytam bo aby zrobic to drugie to musze wyciagnac sterownik silnika bo prawie ze pod nim jest wlozony sterownik lpg. Nadmienie ze lpg siedzi juz z 5 lat w aucie. Na poczatku roku wpadl nowy sterownik by wykluczyc jego wplyw na prace silnika. W tamtym roku wpadla kiera multi,rnse,i szyby tyl. Ogolnie z silnikiem czesto sie lacze vcds, teraz potrzebuje wejsc w xenon i jest problem ktory powstal moze przed w/w dokladkami lub teraz. Wylaczylem gaz z guzika,jak i zostal wyciagniety bezpiecznik zasilajacy sterownik lpg-dalej ten sam problem.Kolega gazownik mowil ze moj sterownik lpg stag basic nie jest podlaczony pod Cany czy jakos tak i mowil ze jego odpiecie nic nie zmieni,i sie zgadza. Jednak inne modele sterownikow powoduja problemy z komunikacja i wtedy zalecaja wylaczenie lpg.
  7. Odpiolem rnse,klimatronik,nadal wyskakuje komunikat-zbyt wiele bledow.... W aucie jest kilka lini can.Nie moge sie polaczyc z kierownica,radiem,xenonem,parkowaniem, Ktora linia jest dla nich wspolna? Mozna jakos sprawdzic vcds ktora linia moze byc uszkodzona?
  8. Nie mogę wejsc w ustawienia grupy 55 –xenon by ustawic zregenerowane lampy. Komunikat too many communications errors to continue czyli zbyt wiele bledow w komunikacji. 1. 08 Fotele zamienione na sline ale bez grzania i sa bledy. Mozna je wykasowac z programu? 2. 16 Kierownica multifunkcja z b7 blad z niezgodnym nr vin podwozia 3. 17 Czujnik poziomu oleju,zapomniałem wykasowac po wymianie,jest ok. 4. 37 nawigacja zbyt wiele bledow komunikacyjnych(zamienione radio koncert na rnse) 5. 46 blad pilota i drzwi pasażera 6. 55 xenon zbyt wiele bledow komunikacyjnych 7. 56 radio zbyt wiele bledow komunikacyjnych,zmienione z concert na RNSE 8. 76 asystent parkowania parkowania Które pozycje wymagaja usprawnienia by można było wejsc w ustawienia świateł? Poniżej pelny auto scan. Dodam ze na starym kabelku mogę wejsc w blok 55 z xenon ale niestety regulacja niemozliwa z uwagi na brak rejestracji kabelka. A nowy wychwytuje bledy komunikacyjne. Sunday,26,October,2025,19:34:46:00009 VCDS -- Windows Based VAG/VAS Emulator Running on Windows 7 x64 VCDS Version: 23.11.0.0 (x64) Data version: 20231027 DS351.0 www.Ross-Tech.com VIN: WAUZZZ8E85A102078 License Plate: Chassis Type: 8E (8E - Audi A4/S4/RS4 B6/B7 (2001 > 2008)) Scan: 01 02 03 08 09 0F 11 15 16 17 18 25 36 37 45 46 55 56 57 65 67 69 75 76 77 VIN: WAUZZZ8E85A102078 Mileage: 276690km-171927miles ------------------------------------------------------------------------------- Address 01: Engine Labels: 06B-906-018-AVJ.lbl Part No SW: 8E0 909 518 AS HW: 8E0 909 018 A Component: 1.8L R4/5VT G 0003 Coding: 0011511 Shop #: WSC 33278 133 00032 VCID: 010930035B090399CC-515A VINID: 9D196AAAA21520544100200720ED83F1B5 No fault code found. Readiness: 0010 0000 ------------------------------------------------------------------------------- Address 03: ABS Brakes Labels: 8E0-614-517.lbl Part No: 8E0 614 517 Component: ABS/ESP front 4529 Coding: 04475 Shop #: WSC 00000 VCID: 65C10493FF61CFB950-513C No fault code found. ------------------------------------------------------------------------------- Address 08: Auto HVAC Labels: 8E0-820-043.lbl Part No: 8E0 820 043 AB Component: A4 Klimaautomat 1424 Coding: 00000 Shop #: WSC 06325 VCID: 61C91083EB49A399AC-513C 2 Faults Found: 01172 - Temperature Sensor; Driver's Heated Seat (G59) 30-00 - Open or Short to Plus 01171 - Temperature Sensor; Passenger Side Heated Seat (G60) 30-00 - Open or Short to Plus ------------------------------------------------------------------------------- Address 09: Cent. Elect. Labels: 8E0-907-279-8E2.lbl Part No: 8E0 907 279 F Component: int. Lastmodul RDW 0517 Coding: 00011 Shop #: WSC 06325 VCID: 356194D30F417F3920-4B32 No fault code found. ------------------------------------------------------------------------------- Address 15: Airbags Labels: 8E0-959-655-84.lbl Part No: 8E0 959 655 J Component: Airbag 8.4EP 1002 Coding: 0010602 Shop #: WSC 06325 000 00000 VCID: 3E738BFF6A77BC61F1-515A No fault code found. ------------------------------------------------------------------------------- Address 16: Steering wheel Labels: 8E0-953-549.lbl Part No: 8E0 953 549 Q Component: Lenksáulenmodul 0701 Coding: 04042 Shop #: WSC 06335 VCID: 4189F0034B89C3998C-4B32 1 Fault Found: 01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number 35-00 - - ------------------------------------------------------------------------------- Address 17: Instruments Labels: 8E0-920-9xx-8E2.clb Part No: 8E0 920 930 S Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D36 Coding: 01001 Shop #: WSC 00222 VCID: 377D9EDB154D8D2932-515A WAUZZZ8E85A102078 AUZ6Z0D0303175 1 Fault Found: 00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266) 29-00 - Short to Ground ------------------------------------------------------------------------------- Address 37: Navigation Labels: VCID: 55A13453AC015F39C0-51B2 Note: Excessive Comm Errors ------------------------------------------------------------------------------- Address 46: Central Conv. Labels:. 8E0-959-433-MAX.clb Part No: 8E0 959 433 AS Component: Komfortgerát T85 1512 Coding: 06976 Shop #: WSC 06325 VCID: 020B3F0F0E0F1881D5-4B32 Subsystem 1 - Part No: 8E1959801B Component: Tőrsteuer.FS BRM 0205 Subsystem 2 - Part No: 8E1959802B Component: Tőrsteuer.BF BRM 0205 Subsystem 3 - Part No: 8E0959801E Component: Tőrsteuer.HL BRM 0606 Subsystem 4 - Part No: 8E0959802E Component: Tőrsteuer.HR BRM 0606 2 Faults Found: 00956 - Key 2 35-10 - - - Intermittent 01560 - Passenger Door 61-10 - Won't De-Safe - Intermittent ------------------------------------------------------------------------------- Address 55: Headlight Range Labels: VCID: 55A13453AC015F39C0-4B4A Note: Excessive Comm Errors ------------------------------------------------------------------------------- Address 56: Radio Labels: VCID: 55A13453AC015F39C0-51B2 Note: Excessive Comm Errors ------------------------------------------------------------------------------- Address 76: Park Assist Labels: VCID: 55A13453AC015F39C0-5178 Note: Excessive Comm Errors ------------------------------------------------------------------------------- Address 77: Telephone Labels: 8P0-862-335.lbl Part No SW: 8P0 862 335 H HW: 8P0 862 335 H Component: FSE_255x BT H25 0290 Revision: 00000000 Serial number: 00000005014570 Coding: 0011891 Shop #: WSC 06335 000 00000 VCID: 3B7582EB7965A949D6-5178 No fault code found. End-------------------------(Elapsed Time: 07:06)--------------------------
  9. Czesc. Nadchodzi czas na wymiane tarcz i klockow z przodu. Po swapie na 320/288 z koncem 2020roku zalozylem tarcze zimmerman 100.1249,20 klocki ferrodo FDB1629 Przejechane do dzis okolo 35tys km.Klocki malo zuzyte,tarcze maja jakis tam rancik.Jeszcze to dokladnie sprawdze. Wymienie je bo przy hamowaniu z wiekszych predkosci czuc bicie na kierownicy. Czy brac zimerrman sport nawiercane?(jesli tak to jaki nr?) lub np isc w ferrodo DDF1705C? albo kupic ten sam kpl?
  10. Dzieki. Wychodzi ze prawa mimo literki na koncu D. Nastepnym razem poszukam w etce:) Dzieki
  11. Wiosna zakladalem miedzy innymi tylne szyby elektryczne,kiere z b7,rnse, moze tam cos umknelo uwadze.
  12. Mam na stole poduszke 700 gram wiec jeszcze posluzy.Tylko ze wpisujac jej nr jedni pisza ze to prawa inni ze lewa(szukalem miedzy innymi w opisach aukcji) nr to 8E0 199 382D U mnie w aucie jest troche wylana prawa ta obok turbo.
  13. No to jest pelny scan.Tylko ze nie udalo mi sie znalezc bezpiecznika od lpg.Byc moze bedzie pod kierownica gdzies schowany bo w komorze silnika nie udalo sie znalezc.Poszukam go i porownam scany. Scan-WAUZZZ8E85A102078-20250323-1846-268590km-166894mi.txt
  14. Od paru dni przy wstecznym piszczy mi z tylu z 5 sekund. Znaczy sie ze moze byc uszkodzony czujnik.,badz jakis zasniedzialy styk. Po przylozeniu ucha do czujnikow slychac ciche pykanie,w jednym widac wyraznie ciszej toen dzwiek sie wydobywa. Podlaczylem vcds i niestety wyskakuje blad-Zbyt wiele bledow komunikacyjnych by kontynuowac. Dlaczego taki komunikat jak np z silnikiem sie bezproblemowo laczy. ? Chcialbym sprawdzic programem najpierw co wyjdzie zanim tyl rozbiore.
  15. Przerobilem ta listwe. czyli skrocilem lapki o ok 5 mm,oraz je pod innym katem ustawilem zeby pasowlay I pasuje.Przed spawanie podjechalem inna listwe zmierzyc tymrazem wyciagnieta za4 b5 1,8 i miala te same nr tylko koncowke B. Rowniez byla wyzsza. Wiec nie wiem co jest grane. Przerobilem ta kupiona listwe. czyli skrocilem lapki o ok 5 mm,oraz je pod innym katem ustawilem zeby pasowlay i pasuje.Jeszcze zrobie przejscie jakies by sprawdzic jakie teraz mam cisnienie paliwa bo wczesniej bylo 5,4bara. Musze sprawdzic dlaczego tak jakby przelewa paliwo bo z turbiny sie kopci a z lacznika z plecionka cos tam kapie mimo ze na lpg jezdze.Wyczytalem tez ze moze to z powodu nieszczelnosci w systemie EVAP .Przy filtrze byl trojnik-jeden koniec idzie kolo filtra powietrza,drugi wchodzil do filtra paliwa ,trzeci szedl w okolice wlewu paliwa. Ten co szedl do filtra paliwa zostal "zaslepiony.
  16. Dzis zabralem sie za przerobke i listwa nie pasuje. Mam do zalozenia listwe 058 133 681 ktora zostala wyciagnieta z 2,0alt i okazuje sie ze jest wyzsza tzn ma wyzsze lapki ktore przykreca sie do glowicy.Na wtryski ledwo nachodzi. Autor tematu podaje ze pasuje 058133681C czyli to co moja tylko bez C na koncu. Dziwne bo jak wklepuje bez tego C to tez wychodza listwy z a4 b5 1,8 wiec nie rozumiem o co tu chodzi. Chyba ze bex ma krotsze wtryski co watpie bo wkladaja z bex do bfb. Choc obecnie u mie siedza z BAM ale i tu wymiar powienien sie zgadzac.
  17. Na poczatku wypadal zaplon na pierwszym cylindrze po postoju w nocy przy wyjezdzaniu z garazu wiec bez przyspieszania i po podmianie kilku zeczy podmienilem i wtrysk pb z pierwszego na drugi cylinder. Po tej czynnosci zacza wypadac czwarty cylinder a pierwszy ktory wypadal "wyzdrowial",oczywiscie bez zadnych bledow w vcds,tylko na grupach 015 i 016 widac ktory wypada. Szarpanie,nierowna praca pojawia sie na drugim biegu powyzej 5tys obr.(przewaznie na tym biegu wiecej depne)Jezdze na gazie ale pewnie przy tych obrotach moze byc wiekszy dotrysk pb.Jezdzilem z dwa tygodnie na samej benzynie i nic,ale to nie regula bo i jezdzac na lpg z 3 tygodnie tez nic ,nie pojawia sie problem. Dziwne jest to ze jak przerywa(wypada zaplon) na pb i przelacze na lpg to silnik chodzi rowno, gdy ponownie przelacze na benzyne zaczyna wypadac zaplon,i ponownie daje lpg ijest ok. Jak jade przetestowac po jakis tam zmianach,poszukiwaniach itp to niekiedy do odcinki jade i nic,wszystko ok,I tak pare tygodni az cos wyskoczy. Jak wtyczke przeplywki odpiolem to wyskoczyl blad 16486 i o ile dobrze pamietam to silnik normalnie chodzil.
  18. Dziekuje za odpowiedz:) Powiedz mi kolego to dlaczego w chwili gdy silnik nierowno chodzi na pb i po przelaczeniu na lpg silnik chodzi rowno? a jak wroce na pb to znow szarpie?Glowica gdyby byla walnieta to na kazdym rodzaju paliwa powinna miec te same objawy,tak mysle.
  19. Czesc. Od jakiegos czasu mam sporadycznie problem z wypadajacym zaplonem na losowych cylindrach. Z uwagi ze brak pomyslow,jak i blad wystepujacy losowo raz na kilkanascie ,kilkadziesiat dni co uniemowliwia szybka diagnoze np u mechanika proponuje za rozwiazanie problemu nagrode-"zatankuje" zbiornik paliwa do pelna(do 500zl -blik) Tylko prosze miec na uwadze ze problem pojawi sie na np pierwszym cylindrze , pozniej na czwartym,na lpg chodzi bardzo dobrze,bledow nie wywala,silnik ma swoja moc.Problem powinien zniknac na stale,nie na pare tygodni:) Ponizej link do tematu by sie nie powtarzac.W temacie jest watek o spalaniu stukowym ktory mozna pominac. Podpowiedzi prosze umieszczac w podany linku.
  20. Od paru miesiecy silnik czasem nierowno chodzi,zaden blad wtedy sie nie pokazuje tylko podglad na wypadanie zaplony daje obraz co szwankuje.. Jest tak ze pogrzebie ,posprawdzam i dziwnym trafem nagle usterka z np pierwszego cylindra przeskakuje na czwarty,pojezdze z 3 tygodnie i znow przerywa,pogrzebie i na czwartym nic nie wypada lecz np na drugim. Z dwa tygodnie do tylu jak auto na drodze stanelo i nie moglem odpalic a podpiolem vcds to bledow zadnych nie bylo.(bedy tez sie nie pokazuja jak silnik nierowno chodzi,tylko w vcds widac wypadanie zaplonu na danym cylindrze) Dzis znow przy wysokich obrotach silnik zacza przerywac,tym razem mimo migającego check na nie zatrzymałem się i nie zgasiłem silnika,jadac z szarpiącym silnikiem przełączyłem na Pb i powrotem na lpg i problem znikna. Vcds pokazuje 16684 oraz 16686 –wypadanie cylinder 2. Wczesniejsze wypadania były na cylindrze 1 potem po czasie przeszlo na 4,teraz po dwoch tygodniach na 2 Wpływ na wypadanie zapłonu ma: Układ zapłonowy -iskra musi być bo na lpg jest ok.,swiece nowe,tylko jeden cylinder wypada Wtryskiwacze paliwa -wypadanie rozłożone w czasie na roznych wtryskiwaczach wyklucza jeden wtrysk,po grzebaniu przy siniku wypadający cylinder się naprawia i przeskakuje na inny wtryskiwacz.zanieczyszczenie malo prawdopodobne tak mysle. Ciśnienie paliwa -zakladajac ze spada to dlaczego wyłącznie na jednym cylindrze wypada zaplon? Kończy się paliwo -fizycznie wskaźnik pokazuje odpowiedni stan (nie schodze poniżej jednej kreski) i to samo tylko jeden cylinder to odczuwa? Zawór odpowietrzający zbiornika EVAP jeśli dotyczy twojego silnika -sporadycznie wypada zaplon,i tylko na jednym cylindrze w danym okresie? Układ emisji par (odma) -również dziwne ze uszkodzona odma miala by wpływ na jeden cylinder Niska kompresja -skoki wartości kompresji miedzy cylindrami skutkujące wypadniem zaplonu?mysle ze samoistnie nie zniknie na pierwszym cylindrze i nie pojawi się na czwartym. Problemy z silnikiem -jest nagar, Gdyby silnik był uszkodzony to po przelaczeniu na lpg było by to samo,kilkukrotne zamiana Pb-lpg daje wynik wypadania tylko na Pb Okablowanie lub moduł sterujący uszkodzony ECU -silnik wyciągany z 5 razy w tym wiazka z silnika,szarpanie,ruszanie,dociskanie nic nie daje,nowy sterownik lpg nic nie zmienil. w skrocie opis problemu od poczatku: Odpalam zimny silnik – nierowno chodzi--przelaczam na gaz jest ok.--przelaczam na Pb i kuleje—przelaczam na lpg jest ok.—powrot na Pb kuleje -–vcds cylinder pierwszy wypadanie zaplonu-zamieniam cewki i swiece pierwszego i drugiego cylindra-nadal wypadanie na pierwszym-zamieniam wtryski Pb z pierwszego na drugi cylinder -vcds pokazuje wypadanie zaplonu ale teraz na CZWARTYM cylindrze.Jezdze. Poprawiam zimny lut w okablowaniu sterownika lpg-chwilowo wypada blad na drugim cylindrze—jest ok.—Wymiana swiec,wezy gazu,map sensora-jezdze-mijaja dni ostro przyspieszam i silnik zaczyna kulec wypadanie na drugim cylindrze tylko na Pb –szukanie w garazu i wszystko ok.-silnik chodzi –jezdze--wymiana sterownika lpg- jezdze--po czasie ful gaz --zaczyna przerywac-auto zatrzymalem--odpalilem zgasilem i juz nie można odpalic silnika ani z Pb ani z lpg-zero bledow w vcds--po 2godzinach odpalil i kuleje--wymuszone przelaczenie lpg i domek-vcds wypadanie na czwartym cylindrze ,nadal zero bledow-po nocy auto odpala-ostra probna jazda nic nie wykazala-silnik chodzi. Jezdze.Ostre przyspieszanie i silnik nierowno zaczyna chodzic,jadac z migającym checz na desce inierowna praca silnika przelaczam na Pb i powrotem na lpg-silnik zacza pracowac ok.,jednak tym razem pojawil się blad 16684 i 16686(wypadanie drugi cylinder) Obecnie silnik chodzi rowno.
  21. Szukam sterownika silnika do a4 b6 1,8t bex 2004r.Moj nr to 8E0 909 518 AS. Sa podobne sterowniki ale nie te same tzn roznia sie koncowka tzn 8E0 909 518 ???. no i oczywiscie cena.Czy do mojego auta podejdzie kazde ecu o nr 8E0 909 518 bez wzgledu na koncowe litery?
  22. Jak wspomnialem wczesniej dzis bede szukal co jest nie tak bo mam bledy. Ale od paru miesiecy silnik czasem nierowno chodzi,zaden blad wtedy sie nie pokazuje tylko podglad na wypadanie zaplony daje obraz co szwankuje.. Jest tak ze pogrzebie ,posprawdzam i dziwnym trafem nagle usterka z np pierwszego cylindra przeskakuje na czwarty,pojezdze z 3 tygodnie i znow przerywa,pogrzebie i na czwartym nic nie wypada lecz np na drugim. A obecnie nie odpala wogole. Wczoraj jak auto na drodze stanelo i nie moglem odpalic a podpiolem vcds to bledow zero.(bedy tez sie nie pokazuja jak silnik nierowno chodzi,tylko w vcds widac wypadanie zaplonu na danym cylindrze) Dzis sprawdzam po kolei co jest nie tak. Blad na wszystkich cylindrach wynikna z tego ze przypadkiem bezpiecznik 32 wyladowal w innym(pustym miejscu jak wczoraj na szybko sprawdzalem) moj blad.silnik odpalil i chodzi narazie ok. To nie zmienia faktu ze za jakis czas znow auto na drodze stanie bo silnik bedzie przerywac a bledow nie bedzie ,a na chwile obecna niema czego szukac,poprostu niewiem co jeszcze moge sprawdzic. Wiec cos dziwnego sie dzieje dlatego wstepnie szukam sterownika
  23. Kompresje mierzylem w styczniu bylo cos 12.6. W komorach jest troche nagaru,sprawdzalem to z miesiac do tylu. Dzis sprawdzalem :iskra jest,paliwo dochodzi do listwy,na wymuszonym starcie lpg nie odpala. Bledy przy odpalaniu wyskakuja jak na zalaczniku. Silnik ma moc, Dobrze odpalal. Ogolnie temat wypadania zaplonu opisalem w tym temacie: Niestety niemam juz pomyslow.Wiazke silnika tez kupilem i czeka na podmianke,zostaje jeszcze ecu. Dodam ze jak wczesniej silnik nierowno chodzil to bledow nie bylo jedynie bylo widac jak wypada zaplon.
  24. Od jakiegos czasu czasem wypada mi zaplon.Najpier bylo to na pierwszym cylindrze,potem na czwartym,nastepnie na drugim. Teraz to wystepuje na czwartym.Wymienione swiece,pozamieniane cewki,kupilem nowy sterownik Lpg. Niemam pomyslu wiec chyba kupie sterownik silnika. Moj nr to 8E0 909 518 AS.Sa prawie te same ale roznia sie koncowym oznaczeniem.Czy inne nr podejda? moje auto to a4 b6 1,8t bex po wirusie. Dzis znow zacza wypadac zaplon,a teraz wogole juz nie moge odpalic. Jeszcze sprawdze ponownie instalacje,ale chcialbym juz wiedziec jakiego ecu szukac.
  25. Rzokopalem na nowo i tak. Przewod idacy od sterownika samochodu do drugiego wtrysku pb cylindra jest 'przepuszczony" przez sterownik lpg.Zalozylem mostek z wylacznikiem-czyli tak jakbym obeszedl sterownik lpg.Po uruchomieniu nadal wypada zaplon cylinder drugi,zwieram przewod idacy do drugiego cylindra tym samym sygnal leci bezposrednio z sterownika auta do wtrysku,ponadto sciaglem wtyczke wtrysku lpg drugiego cylindra i nadal to samo-wypadanie na drugim cylindrze-zero bledow w vcds. Zdemontowalem to,odpalilem na lpg.chwile silnik przerywal po czym normalnie chodzi i na lpg i na pb. Tzn praca na psotoju z przegazowkami,nic nie wypada jest ok. Kazdy wtrysk pb ma dwa przewody,jeden to masa i wlasnie szukam i nie moge znalezc gdzie one sie lacza. Powinny byc 4 zyly ktore gdzis sa ze soba i masa polaczone.Byc moze te laczenie jest wadliwe.Rozkopalem wiazke kolo sterownika to tam sa jakies laczenia kilku przewodow ze soba poprzez zagnieciana tulejke ale tego co szukam nie moge znalezc. Na dzis koniec prac. Laczenie wspolnych przewodow wtryskow pb odnalezione,jest dobre. Poskladalem wszystko i jak narazie znow jest ok.Czyli nadal silnik chodzi bo chodzi,przyczyna nie odnaleziona a ponadto juz niemam pomyslu gdzie szukac.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.