Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahania poziomu oleju


damianw123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 Otóż nie wiem czy jest problem z poborem oleju, czy nie, bo są wahania. Wymieniałem olej 3 tygodnie temu. Zalalem do maximum i tak zostawiłem. Przejechałem 800 km, normalnie, bez tras i deptania. Sprawdziłem pierwszy raz przy 400km, nie zmieniło się nic. Sprawdzam dziś i jest 3/4 na miarce. Jest możliwe, żeby przy takim przebiegu ubyło już oleju? Jeśli chodzi o wahania to ciężko mi to wytłumaczyć ale spróbuję. Jak zrobię krótki dystans i nie zagrzeje się dobrze to potem w tym samym miejscu sprawdzania jest tego oleju mniej. Czy to chwilę po zgaszeniu, czy po nocy. Natomiast jak jest dobrze zagrzany, to potrafi "wrócić" do wyższego poziomu. Było też tak, że odkręciłem kiedyś korek wlewu oleju na odpalonym, nie wystrzeliło go, ani nie zassało, lekko drżał. Ale po tym zabiegu też miałem przypadek, że olej się obniżył. Wiem, że pomieszane, ale nie wiem jak to wyjaśnić. Kiedyś dla testu dolalem do pelna ponownie, to po kilku dniach było ponad max, tak jakby olej wrócił. Czy jest możliwość, że hydraulika albo filtr czasem go "zatrzyma" u góry i nie wróci do miski cały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na siłę szukasz problemu. Będziesz miał minimum to dolej i wtedy się zastanawiaj. Prawidłowy stan to pomiędzy min a max. Korek od oleju ma tak podskakiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie sprawdza się zaraz po zgaszeniu silnika tylko co najmniej z pół godziny po było okej spłynął. Bo tak to faktycznie możesz mieć różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to żeby mieć odniesienie, to trzeba sprawdzać w tych samych odstępach czasu. Dobrze jest zagrzać silnik do temperatury roboczej, czyli np. przejechać 15-20 km, odstawić na noc i w tedy sprawdzić poziom oleju. Masz pewność że olej z każdego zakamarka silnika zleci do miski.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...