Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Falujące obroty przy odpalaniu


kapec

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik 1,8T.

Codziennie przy pierwszym odpalaniu wariują obroty wskazówka lato od 800 do 1100,1200 obrotów silnik wyje przeciąga i się dławi.

Wystarczy że go zgaszę odpalę drugi raz i wszystko jest ok silnik pracuje równo wskazówka obrotów spoczywa na 800.

Gdybym nie zgasił silnika i ruszył po pierwszym odpaleniu auto się dławi i szarpie coś jak by nie dostawał paliwa i zapala się kontrolka oleju.

To dławienie zdarza się czasami także po drugim odpaleniu ale olej już się wtedy nie zapala.

Byłem u kilku mechaników ale problem pojawia się tylko na zimnym silniku więc do kogo nie zajadę to problemu nie ma musiałbym zostawić auto na co nie bardzo mogę sobie na razie pozwolić bo dojeżdżam do pracy.

Byłem z tym nawet w ASO w Poznaniu po zdiagnozowaniu panowie stwierdzili że do wymiany jest czujnik temp. silnika który zresztą wymienili niestety problem nie zniknął. Jeżdżę tak już prawie rok i nie bardzo wiem jaka jest tego przyczyna.

Czy ktoś z Was miał może podobny problem? A może ktoś domyśla się co może być przyczyną tego dziwnego zachowania silnika.

Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapie Ci tryb awaryjny,przyczyn moze być wiele np.przladowanie turbiny,przeplywomierz,przepustnica.

Ja stawiam ,że turbina bije za dużo.

Co do kontrolki oleju-sprawdz czujnik.

Jak nie on to pompa do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak go odpalisz za pierwszym razem i dodasz gazu to sie uspokaja i chodzi w miarę równo czy musisz go uruchomić ponownie żeby chodził w miarę normalnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...