Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nie działa klimatyzacja w A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ostatni raz używałem klimy 2 msc temu teraz włączyłem ale nie chłodzi  tylko wieje ciepłe powietrze, czynnik jest prawie pełny przycisk econ się nie świeci gdy włącam klime. Pomoże ktoś ?? w zeszyłem roku w sierpniu montowałem nowy kompresor z osuszaczem i dławikem wszytko działało aż do lutego plus minus. Czy to zamarznięty parownik ???

 

Ps. Parametry na zdj są na włączonej klimie z 1 lub 2 kreską (siłą) nawiewu

20240407_173059.jpg

20240407_173143.jpg

20240407_173156.jpg

20240407_173409.jpg

20240407_173422.jpg

20240407_173638.jpg

20240407_173734.jpg

Opublikowano

Wykonaj na nowo nastawy podstawowe klap nawiewu, jak się nie poprawi to dysza rozprężna zapchana.

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, Langista napisał(a):

Wykonaj na nowo nastawy podstawowe klap nawiewu, jak się nie poprawi to dysza rozprężna zapchana.

Dysze wymieniałem razem z osuszaczem i kompresorem, ale sprawdzę to 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 11.04.2024 o 17:23, Langista napisał(a):

Wykonaj na nowo nastawy podstawowe klap nawiewu, jak się nie poprawi to dysza rozprężna zapchana.

Dysza nie wygląda na zapchaną, pod światłem widać że jest pusta.

20240502_095026.jpg

Opublikowano

A ten szary syf na niej to co? Chyba kompresor się zaciera.

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor

Kompresor nowy zakładany w tamtym roku z dyszą i osuszaczem ponziej u sb na Warsztacie naładowałem klimę i było wszystko dobrze 

Opublikowano

A ile oleju wlałeś do nowego kompresora? Ciśnienie jest ok, czyli dysza winna i/lub parownik, skoro to jedyny nie wymieniony element.

Edytowane przez Langista

Opublikowano

Pisząc nowy kompresor to nowy, nowy czy "nowy" regenerowany? Wcześniej z jakiego powodu był wymieniany? Patrząc po dyszy to wygląda na początki zacierania się układu i pewnie ten nowy kompresor się zatarł przez wilgoć w układzie albo niewystarczające smarowanie. Chyba, że to regeneruch albo chiński zamiennik to nie dziwne, że nie działa.

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, Langista napisał(a):

A ile oleju wlałeś do nowego kompresora? Ciśnienie jest ok, czyli dysza winna i/lub parownik, skoro to jedyny nie wymieniony element.

Oleju tyle ile producent każe napełniane stacją od mahle, może być też że stary kondensator ? Tzn już powoli z niego farba odchodzi. Dużo roboty przy wymianie parownika ?

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, przem8 napisał(a):

Pisząc nowy kompresor to nowy, nowy czy "nowy" regenerowany? Wcześniej z jakiego powodu był wymieniany? Patrząc po dyszy to wygląda na początki zacierania się układu i pewnie ten nowy kompresor się zatarł przez wilgoć w układzie albo niewystarczające smarowanie. Chyba, że to regeneruch albo chiński zamiennik to nie dziwne, że nie działa. 

Nowy z pudełka ze sklepu nie używany DENSO 

Opublikowano
34 minuty temu, Damian2401 napisał(a):

Oleju tyle ile producent każe napełniane stacją od mahle

Wlewasz tyle co spuszczono ze starego kompresora i osuszacza plus to co odciagnieto maszyną. W nowym zalane jest tyle oleju ile wchodzi na pusty układ.

Opublikowano

Nie zawsze, ostatnio wymieniałem w C6 i w kompresorze było 40 ml oleju, a na układ zalecane 180..

Opublikowano

Dlatego się kontroluje ten stan oleju. Nawet w instrukcji kompresora jest napisane krok po kroku jak postępować w danych przypadkach, przynajmniej w denso tak było.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.