Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa klimatyzacja w A4 B6


Damian2401

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatni raz używałem klimy 2 msc temu teraz włączyłem ale nie chłodzi  tylko wieje ciepłe powietrze, czynnik jest prawie pełny przycisk econ się nie świeci gdy włącam klime. Pomoże ktoś ?? w zeszyłem roku w sierpniu montowałem nowy kompresor z osuszaczem i dławikem wszytko działało aż do lutego plus minus. Czy to zamarznięty parownik ???

 

Ps. Parametry na zdj są na włączonej klimie z 1 lub 2 kreską (siłą) nawiewu

20240407_173059.jpg

20240407_173143.jpg

20240407_173156.jpg

20240407_173409.jpg

20240407_173422.jpg

20240407_173638.jpg

20240407_173734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj na nowo nastawy podstawowe klap nawiewu, jak się nie poprawi to dysza rozprężna zapchana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Langista napisał(a):

Wykonaj na nowo nastawy podstawowe klap nawiewu, jak się nie poprawi to dysza rozprężna zapchana.

Dysze wymieniałem razem z osuszaczem i kompresorem, ale sprawdzę to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2024 o 17:23, Langista napisał(a):

Wykonaj na nowo nastawy podstawowe klap nawiewu, jak się nie poprawi to dysza rozprężna zapchana.

Dysza nie wygląda na zapchaną, pod światłem widać że jest pusta.

20240502_095026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten szary syf na niej to co? Chyba kompresor się zaciera.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor nowy zakładany w tamtym roku z dyszą i osuszaczem ponziej u sb na Warsztacie naładowałem klimę i było wszystko dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile oleju wlałeś do nowego kompresora? Ciśnienie jest ok, czyli dysza winna i/lub parownik, skoro to jedyny nie wymieniony element.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc nowy kompresor to nowy, nowy czy "nowy" regenerowany? Wcześniej z jakiego powodu był wymieniany? Patrząc po dyszy to wygląda na początki zacierania się układu i pewnie ten nowy kompresor się zatarł przez wilgoć w układzie albo niewystarczające smarowanie. Chyba, że to regeneruch albo chiński zamiennik to nie dziwne, że nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Langista napisał(a):

A ile oleju wlałeś do nowego kompresora? Ciśnienie jest ok, czyli dysza winna i/lub parownik, skoro to jedyny nie wymieniony element.

Oleju tyle ile producent każe napełniane stacją od mahle, może być też że stary kondensator ? Tzn już powoli z niego farba odchodzi. Dużo roboty przy wymianie parownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przem8 napisał(a):

Pisząc nowy kompresor to nowy, nowy czy "nowy" regenerowany? Wcześniej z jakiego powodu był wymieniany? Patrząc po dyszy to wygląda na początki zacierania się układu i pewnie ten nowy kompresor się zatarł przez wilgoć w układzie albo niewystarczające smarowanie. Chyba, że to regeneruch albo chiński zamiennik to nie dziwne, że nie działa. 

Nowy z pudełka ze sklepu nie używany DENSO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Damian2401 napisał(a):

Oleju tyle ile producent każe napełniane stacją od mahle

Wlewasz tyle co spuszczono ze starego kompresora i osuszacza plus to co odciagnieto maszyną. W nowym zalane jest tyle oleju ile wchodzi na pusty układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...