Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Check engine - lista błędów w Audi A4 B9 2.0TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć Forumowicze!

 

Jakieś czas tutaj nie pisałem bo z autkiem wszystko zostało porobione no i (odpukać) wszystko działało - tylko się tankowało i jeździło aż do dziś... Sprawa nie wygląda na skomplikowaną ale wolę się dopytać. Od 2 dni zapaliła mi się kontrolka "Check Engine" i wstydzi się zgasnąć. Kiedyś pamiętam też miałem ją zapaloną i kolega Muskel1 poradził aby zmienić ciśnienie w oponach na zalecane na naklejce od strony kierowcy i zapisanie ich w MIMI  co oczywiście pomogło. Tydzień temu zmieniałem opony na letnie i oczywiście zapomniałem zapisać ciśnienia po ich zmianie, więc pomyślałem że to to, ale niestety zapis ciśnienia w komputerze nie pomógł. W dzisiejszy skan VCDS. Proszę bardziej doświadczonych Forumowiczów o cenne wskazówki.

 

scan16-04-2024.txt

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Nie wyświetlił Ci się przypadkiem komunikat o  AdBlue i odluczanie?

 

Kiedy uzupełniałrś ostatnio AdBlue?

 

Masz błąd za niskiego ciśnienia w układzie AdBlue oraz błąd grzałki czujnika Nox.

Opublikowano
  • Autor
56 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie wyświetlił Ci się przypadkiem komunikat o  AdBlue i odluczanie?

 

Kiedy uzupełniałrś ostatnio AdBlue?

 

Masz błąd za niskiego ciśnienia w układzie AdBlue oraz błąd grzałki czujnika Nox.

Kolega Muskel1 jak zwykle bardzo pomocny :) 

 

 komunikat wyświetlił mi się z 3 miesiące temu uzupełniałem  od AddBlue - wlałem 10 litrów. Mogę oczywiście dotankować i teraz. 

Edytowane przez protoss

Opublikowano

Zrobiłeś od tego czasu 10.000 km? zużycie AdBlue to ok. 1l/1000 km.

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Zrobiłeś od tego czasu 10.000 km? zużycie AdBlue to ok. 1l/1000 km.

Myślę że max to z 3-4k nie więcej czyli to może być coś poważniejszego  w takim razie.

Opublikowano
  • Rozwiązanie

Też myślę, że dolanie tu nic nie da.
Musisz sprawdzić w rozszerzonych blokach pomiarowych czy ciśnienie środka redukującego jest rzeczywiście za niskie i jak pracuje pompa AdBlue.

Musisz uruchomić silnik przejechać kawałek aby system AdBlue się aktywował, następnie na  pracującym silniku wchodzisz w sterownik silnika i w rozszerzone bloki pomiarowe.
Wyszukujesz następujące bloki pomiarowe i je zaznaczasz:
IDE03129 - pompa środka redukującego wysterowanie - powinno być 50%
IDE03132 - czujnik ciśnienia środka redukującego - powinno być ok. 5 Bar (5000 hPa)
IDE05520 - pompa środka redukującego, prędkość obrotową - powinno być ok. 1700 obr/min

 

 

 

WhatsApp Bild 2024-04-05 um 20.17.17_60643b67.jpg

Opublikowano

Odnośnie drugiego błędu, dotyczącego grzałki czujnika Nox, trzeba sprawdzić, czy przypadkiem wiązka do czujnika nie została uszkodzona (nagryzioną).

Opublikowano
  • Autor
20 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Też myślę, że dolanie tu nic nie da.
Musisz sprawdzić w rozszerzonych blokach pomiarowych czy ciśnienie środka redukującego jest rzeczywiście za niskie i jak pracuje pompa AdBlue.

Musisz uruchomić silnik przejechać kawałek aby system AdBlue się aktywował, następnie na  pracującym silniku wchodzisz w sterownik silnika i w rozszerzone bloki pomiarowe.
Wyszukujesz następujące bloki pomiarowe i je zaznaczasz:
IDE03129 - pompa środka redukującego wysterowanie - powinno być 50%
IDE03132 - czujnik ciśnienia środka redukującego - powinno być ok. 5 Bar (5000 hPa)
IDE05520 - pompa środka redukującego, prędkość obrotową - powinno być ok. 1700 obr/min

 

 

 

WhatsApp Bild 2024-04-05 um 20.17.17_60643b67.jpg

Jak zwykle fachowe porady i pomoc :) Dziękuję Ci. Sprawdzę dzisiaj jak żona z pracy wróci i dam znać. Pozdrawiam serdecznie.

 

Wygląda to następująco:

image.png.4499a6f73c060c04fce07976e32e6411.png

Ostatni pomiar ma trochę niższe obroty niż u Ciebie...

 

Co to winowajca Za niskie ciśnienie?

Edytowane przez protoss

Opublikowano
  • Autor

Nie jestem pewien czy przed edycja posta temat się odświeża dlatego dodaje nowy wpis.

Opublikowano

Wygląda ok, pompa pracuje i generuje odpowiednie ciśnienie.

Opublikowano
  • Autor
17 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wygląda ok, pompa pracuje i generuje odpowiednie ciśnienie.

Muskel1 dziękuje w takim razie coś mu innego nie pasuje. Przejadę się chyba do ASO w takiej sytuacji. 

Opublikowano

Skasuj błędy i sprawdź które powrócą. Błąd ciśnienia był z pewnością błędem sporadycznym i powinien dać się skasować, bo pompa pracuje normalnie. Błąd grzałki czujnika NOx może powrócić jeżeli wiązka jest uszkodzona. Trzeba zweryfikować.

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Skasuj błędy i sprawdź które powrócą. Błąd ciśnienia był z pewnością błędem sporadycznym i powinien dać się skasować, bo pompa pracuje normalnie. Błąd grzałki czujnika NOx może powrócić jeżeli wiązka jest uszkodzona. Trzeba zweryfikować.

Ok tak zrobię. 

 

Tak przy okazji powinni zrobić taki przycisk na forum "Piwo dla Muskela" jak w niego klikniesz to przekierowuje Cię na stronę Twojego banku, robisz przelew i za 2-3 dni przychodzi do Ciebie Pan z żabki z turystyczną lodówką i Ci wręcza browarka z podziękowaniami od użytkownika forum któremu pomogłeś :) 

 

Pozdrawiam :)

Opublikowano
1 minutę temu, protoss napisał(a):

Tak przy okazji powinni zrobić taki przycisk na forum "Piwo dla Muskela" jak w niego klikniesz to przekierowuje Cię na stronę Twojego banku, robisz przelew i za 2-3 dni przychodzi do Ciebie Pan z żabki z turystyczną lodówką i Ci wręcza browarka z podziękowaniami od użytkownika forum któremu pomogłeś :) 

:decayed:

Opublikowano
  • Autor

Niestety kontrolka zbowu się zapaliła. Coś mu nie gra, trzeba sprawdzić w serwisie

Opublikowano

I jakie błędy?

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

I jakie błędy?

Wiesz co, ten sam co był ale już bez tego ciśnienia AdBlue

skan21-04-2024.txt

Opublikowano

Sprawdzałeś wiązkę do czujnika NOx?

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Sprawdzałeś wiązkę do czujnika NOx?

Nie speawdzalem i powiem szczere nie wiem jak to zrobić 

Opublikowano

W pierwszej kolejności optycznie, czy nie jest gdzieś uszkodzona/nagryziona.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.