Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Check engine - lista błędów w Audi A4 B9 2.0TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czujnik NOx siedzi zaraz za turbiną na poniższym rysunku numer 3. Przewody idą do sterownika czujnika NOx (na rysunku J583). Sterownik siedzi przy przednim pasie.

 

Montageübersicht - Lambdasonde.pdf NOx-Geber aus- und einbauen.pdf

Screenshot (354).png

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

W pierwszej kolejności optycznie, czy nie jest gdzieś uszkodzona/nagryziona.

Nawet nie wiem gdzie to jest? Muskel1 bardzo dziękuję Ci za pomoc!

Opublikowano

:hi:Trzymam kciuki aby to nie był uszkodzony czujnik NOx, bo to spory wydatek:kwasny:

Opublikowano
  • Autor

Proszę jeszcze o informacje czy z takim błędem można jeździć czy raczej jazda jest niecalecana?

Opublikowano

Myślę, że prędzej czy później może pojawić się na FISie informacja o usterce układu AdBlue i końcowe odliczanie od 1000 km. 

Opublikowano

Dodatkowo z tym błędem możesz nie dostać przeglądu, gdyż jest on powiązany z układem oczyszczania spalin, który na przeglądzie musi być sprawny.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Dodatkowo z tym błędem możesz nie dostać przeglądu, gdyż jest on powiązany z układem oczyszczania spalin, który na przeglądzie musi być sprawny.

Muskel1 poraz kolejny dziękuję. Jestem już umówiony do ASO.

 

Pozdrawiam Bohaterze :)

Opublikowano

Bez przesady? Daj znać jak się skończyło.

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Bez przesady? Daj znać jak się skończyło.

Pewnie :)

Opublikowano
  • Autor

Aktualizacja:

 

W poniedziałek miałem dłuższą trasę: 2 x po 30 km z przerwą ponad 2h czyli przejechałem 30 km zaparkowałem auto na > 2h i powrót do domu. Wtorek, Żonka odwoziła córę do żłobka - check engine się pali. W dniu dzisiejszym kontrolka się nie zapaliła. Może auto nauczyło się robić fochy od Żonki ;) A tak na serio - błędy te same. Kontrolka na ten moment się nie pali ale ten Nox pewnie wymaga uwagi i dalszej dianozy.

skan24-04-2024.txt

Opublikowano

No samo się nie naprawi:decayed::wink:

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

No samo się nie naprawi:decayed::wink:

To samo powiedziałem mojej żonie :D

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Byłem dzisiaj w ASO... Niestety trafił się najgorszy wariant czyli czujnik do wymiany... Część została już zamówiona i wymiana odbędzie się w następny czwartek. tak czy siak Kolego Muskel1 po raz kolejny dziękuję za fachowe porady, cenne wskazówki i nową porcję wiedzy :)

 

Opublikowano

:hi:Jaka cena naprawy?

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

:hi:Jaka cena naprawy?

Diagnoza + część + wymiana 3400

Opublikowano

No czujnik NOx jest niestety bardzo drogi?

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

No czujnik NOx jest niestety bardzo drogi?

No wspominałeś wcześniej... co zrobić... z czasem wszyatko się psuje?

Opublikowano

Dokładnie. Ja też ostatnio 1450 € za naprawę zapłaciłem. Nieszczelność płynu chłodniczego między głowicami. Zawórek plastikowy i kilka uszczelek jakieś 250€  a reszta robocizna, bo trzeba dużo porozbierać aby to wymienić. Tak to jest. 

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Dokładnie. Ja też ostatnio 1450 € za naprawę zapłaciłem. Nieszczelność płynu chłodniczego między głowicami. Zawórek plastikowy i kilka uszczelek jakieś 250€  a reszta robocizna, bo trzeba dużo porozbierać aby to wymienić. Tak to jest. 

Oby jak najmniej i najrzadziej takich napraw. Wszystkiego dobrego  Panie Kolego!

Opublikowano

Dzięki i wzajemnie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.