Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie silnika 3.2FSI w A4 B8


MichalB5AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam kolejny problem z moim 3.2 V6, dopiero co go kupiłem a pojawia się coraz więcej usterek które nie dawały o sobie znać wcześniej. Problem wygląda tak, że gdy jadę sobie jednostajnie tak powiedzmy około 70-100km i utrzymuje silnik na obrotach rzędu 2tys to silnik szarpie/przerywa. Gdy dodam choć trochę gazu i zaczynam nawet najwolniej jak się da przyspieszać to szarpanie ustaje. Check się nie zapalił, jeszcze komputera nie podłączałem ale co byście proponowali zlogować w pierwszej kolejności? Ciśnienie paliwa? Ciśnienie powietrza w kolektorze dolotowym? Wypadanie zapłonów? Nie wiem jeszcze jakie są typowe usterki tego silnika poza rozrządem ani jakie parametry pozwolą mniej więcej w którym kierunku iść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw VAG, potem gdybanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dev napisał(a):

najpierw VAG, potem gdybanie

Dlatego napisałem pytanie, co sprawdzić, żeby to potem przeanalizować i podjąć decyzję co wymieniać. Bo błędy to podstawa ale parametry też są ważne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś wypadanie zapłonu to powinien się błąd zapisać, dlatego zrób najpierw autoskan pełny samochodu. Logowanie niesprawnego auta mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, błąd czujnika ciśnienia w kolektorze dolotowym (g71), złe odwzorowanie map/maf względem przepustnicy i wypadanie na 4/5/6 i wielu cylindrach czyli 6 błędów. Map sensor w pierwszej kolejności do wymiany, podzielacie moje zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...