Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radary w A4/Q5 - bez ACC


Trolodk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

przeszukałem cały Internet, nie szukałem dobrze, albo po prostu nie ma odpowiedzi na moje pytanie.

Stoję przed kupnem A4 B9, albo Q5. Chciałbym aby samochód miał tempomat aktywny. Natomiast bardzo często znajduję oferty, gdzie samochód jest wyposażony w radary, ale ma zwykły tempomat, a nie ACC.

Moje pytanie brzmi:

1. Czy to jest możliwe, że to są atrapy? (ale gdzieś 80-90% samochodów miałoby rzekome atrapy..) Czy to po prostu służy czemuś innemu, np Pre-sense?

2. Jeśli to nie są atrapy, to jaka jest procedura i potencjalny koszt dołożenia ACC zakładając oczywiście, że radary są sprawne.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poliftowych B9 wszystkie zderzaki mają osłony radarów w zderzakach, tak że optycznie z zewnątrz nie można jednoznacznie stwierdzić, czy ma ACC. W przedliftowych tylko pojazdy z ACC miały te osłony radarów w zderzakach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że są to atrapy siostra w A4 B9 ma S line który ma założone atrapy. 

Osobiście u Siebie w A5 F5 dokładałem ACC aktywny:

Koszty +/-   4500- 5000 z kodowaniem itp na gotowo części ja kupowałem.

Do takiej zabawy będziesz potrzebował:

-2X radar ACC + wiązka do nich

-manetki kierownicy takie na ACC Aktywne 

-pompa ABS która obsłuży ACC aktywne

-moduł Gateway (pod siedzeniem) 

 

w zasadzie to chyba tyle. najdroższa rzeczą w tym zestawieniu była pompa ABS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

W poliftowych B9 wszystkie zderzaki mają osłony radarów w zderzakach, tak że optycznie z zewnątrz nie można jednoznacznie stwierdzić, czy ma ACC. W przedliftowych tylko pojazdy z ACC miały te osłony radarów w zderzakach.

 

zaglądałem kilka razy w A4 B9 przedlift S line, i są zaślepki zderzaka z wytłoczeniem ACC, ale radarów brak, jak i manetki  do ich obsługi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaglądałeś w jakiś kombinowanych A4, bo w przedliftach oryginalnie były także zderzaki s-line bez osłon radarów, jeżeli auto nie posiadało ACC.

Screenshot_20240505_220705_mobilede.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nie chce się spierać, ale to A4 B9 jest kupione w salonie i u nas w jednych rękach od początku rocznik 19 s-line  przed lift. i zaglądałem tylko w ta jedną A4  ma wytłoczenia pod ACC, ale nie ma radarów tylko atrapa. Być może wychodziły różne opcje. Ale mowie na swoim przykładzie i auto na 100 % ma atrapy ACC, a jest przed liftem 

Edytowane przez Johnu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w przedliftach.

2019r. jest po pierwszym "małym" lifcie i tam wstawiali z zewnętrznym pakietem s-line  tylko jedne zderzaki do wszystkich. I nie musisz się spierać, czytaj tylko ze zrozumieniem😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Muskel1 napisał(a):

W poliftowych B9 wszystkie zderzaki mają osłony radarów w zderzakach, tak że optycznie z zewnątrz nie można jednoznacznie stwierdzić, czy ma ACC. W przedliftowych tylko pojazdy z ACC miały te osłony radarów w zderzakach.

 

no jasne, przeczytałem ze zrozumieniem wiec cytuje. wymieniłeś przedlift i polift wiec mój jest wg. wyglądu przed liftem, a nie poliftem. Sumarycznie kolega z pierwszego postu pytał czy miały atrapy ACC = tak A4 b9 przedlift również miały atrapy. Nic nie pisałeś o małym lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2019r to jest pierwszy polift😉

Jest tylko jeden przedlift, więc nie muszę pisać o pierwszy i drugim polifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Never mind😏 , polift to polift mój się do oficjalnego polifta nie kwalifikuje nadal wygląda jak przedlift.

Edytowane przez Johnu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie rozumiem o co chodzi o tym małym liftem, dla mnie lift to inny grill

 

ale byly chyba przedliftowe wersje competition które miały właśnie atrapy radarów

 

image.png.7cf94bed63960456c0d85f4343133154.png

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20240506_173831166_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliftowy zderzak (pierwszy lift) 😉

Tam właśnie montowali do wszystkich modeli, czy z ACC, czy bez ACC takie same kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zmienili zderzak, ale grill, lampy, linia boczna etc jest przedliftowa. Całe audi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego nazywany jest małym liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...