Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 drży po postoju


Ununnil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Oddałem oryginalne rotory na regenerację - prostowanie, malowanie itd więc nie biorę ich pod uwagę. Kupiłem komplet nowych opon pirelli p zero 255/35 r19 i wyważyłem z testem drogowym. Przednie koła bicie według huntera 5 i 15N, tył 25 i 60N.
Tu pojawia się problem, kiedy rano wyjadę samochodem czuję wibracje na budzie i delikatnie na kierownicy. Przy skręcaniu delikatnie jakby podczas zmiany pasa na autostradzie czuję takie "przeskakiwanie" kierownicy a nie płynną pracę. Dosłownie gdy opony odrobinę się zagrzeją wibracje znikają. Jak wyjadę zimnym autem po nocy z domu i po 1km wskoczę na drogę szybkiego ruchu to do ~100km/h czuję wibracje i im szybciej jadę tym mniej są odczuwalne. Ciśnienie z przodu 2,6 tył 2,4 bar. Hamulce w zeszłym roku robione z tyłu, przód 3 lata temu. Na przeglądzie diagnosta powiedział, że powinienem sprawdzić wahacze górne bo czuje delikatny luz, tuleje w bananach podobno są ok ale to tyle co mógł powiedzieć bez podnoszenia auta. Zbieżność i geometria robiona 2 lata temu ale zastanawiam się czy nie zajechać jeszcze raz. Nie mam dystansów, skrzynia s-tronic. Czy da się jakoś sprawdzić przeguby? Tylko to mi już przychodzi do głowy a nie mam zamiaru jeździć samochodem i czuć wibracje. Na zimowych 17" nie czułem żadnych wibracji. 

Edytowane przez Ununnil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wartości bicia według huntera to masz po wywarzaniu czy jak ??

Skoro na zimowych 17 nie było problemy to albo masz syf miedzy felgami a piastami albo opona lub opony mają jakiś feler albo coś poszło nie tak przy prostowaniu felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...