Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi S5 - nie odpala, brak zegarów


minimum93

Rekomendowane odpowiedzi

To że nie mogłeś połączyć się z autem może być wina klona, więc aby to wykluczyć podepnij oryginał. 

Pod fotelami w podłodze nie ma tam sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzisiaj próbowałem w okolicy podpytać czy ktokolwiek ma oryginał VCDS no ale oczywiście bez szans :D Możesz coś polecić do kupienia? Ogólnie próbę miałem z oryginalnym VCP i również niestety bez szans na połączenie. Są zestawy VAS+ODIS za 3500pln natomiast nie wiem czy jest szansa że jest to oryginał ? Nie mam pojęcia ile kosztuje taka oryginalna głowica z pewnego źródła z oprogramowaniem oraz dostępem ''serwisowym'' które również dodatkowo się pewnie opłaca do Audi. Będe wdzięczny na podpowiedź. dzisiaj na chwilę zaświeciły się zegary tj pojawił się na wyświetlaczu napis S5 więc może nie do końca moduł powiedział dobranoc. Dzisiaj wyjąłem go ponownie, wrzucam go do piekarnika na wygrzanie i wleci jutro na stację aby sprawdzić wszystkie połączenia , jeszcze raz wyczyścić lub też poszukać co na nim padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, minimum93 napisał(a):

. Są zestawy VAS+ODIS za 3500pln natomiast nie wiem czy jest szansa że jest to oryginał ?

Klon

 

12 minut temu, minimum93 napisał(a):

Możesz coś polecić do kupienia?

https://www.vcds.pl/index.php?mod=sklep&item=23

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro prawdopodobnie poleci zamówienie, czy tym kablem można np połączyć się programem ODIS? Czy trzeba miec głowicę VAS? Pytam tutaj od strony takiej że sa oferty zdalnego ściągnięcia CP ale trzeba mieć głowicę VAS, cały czas idę w kierunku że mam koło zamknięte bo do ściągnięcia CP z nowego modułu potrzebne jest auto a auto nie ruszy się bez tego modułu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS nie współpracuje z ODISem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie doczytałem , pozostaje jakiś prawilny klon. spróbuję ogarnąć VCDS'a ori jak nie to trzeba będzie zakupić. A co myślisz o AVDI ? ceny startują od około 1000eur na oficjalnej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, minimum93 napisał(a):

A co myślisz o AVDI ?

Nie używałem więc nie ocenię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tak czy inaczej kupić coś muszę bo ciężko z dostępem do ori, dookoła klony chociaż spróbuje podłączyć inną głowicę. Tak w gwoli ścisłości jak będzie ori VCDS to myślisz że powinien połączyć się z autem pomimo że gateway leży ?

co do AVDI wysłałem zapytanie o szczegóły, kiedyś była możliwość przetestowania. Jutro jeszcze spróbuję podpiąć ryżowego VAS'a.

Jeszcze raz dzięki za pomoc i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, minimum93 napisał(a):

jak będzie ori VCDS to myślisz że powinien połączyć się z autem pomimo że gateway leży ?

Nie chce mi się wierzyć, że Gateway padł. Myślę że to ma inną przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Właśnie go jeszcze raz oglądam i powiem Ci szczerze że przez wodę lub jakiś płyn wyżarło 2 piny na kostce czarnej 😕 ogólnie widac ślady utlenienia. Zaraz podrzucę Fotkę

IMG_6782.JPG

IMG_6781.jpg

Edytowane przez minimum93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba jednak to będzie przyczyna :D no dzisiaj będzie próba odratowania, piny wymienię to akurat nie jest problem jakiś duży, mikroskop i oglądanie wszystkiego po kolei, ale z grubsza tylko to wpada w oko, reszta wydaje się okej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Czy te numery mogą być odpowiednie ? Jesteś w stanie może to sprawdzić? Niestety w wątku odnośnie poszukiwań właściwego Gateway głucho. Czy jeśli otrzymam moduł legalny sprawny ze zdjętym już CP to będe mógł sam załadować np odpowiedni kontener danych? Bo raczej nie będzie opcji odczytać nic ze starego. Walczę z nim jeszcze natomiast nikłe szanse 😕

IMG_2152 (1).jpeg

Edytowane przez minimum93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości dobrania sterownika po VINie. Gateway musi być zamontowany w aucie do ściągnięcia CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jednak płytka dostała w taki sposób że bynajmniej dla mnie nie ma sensu się z nią bawić. Pytanko takie abym się utwierdził bądź nie - czy jak przełożę EEPROM ze starego gatewaya do nowego to ominę CP? i wszystko powinno śmigać czy potrzebne będą jakieś dodatkowe zabiegi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś w starej płytce zwarcia to EEPROM mógł też zostać uszkodzony, dlatego darowałbym sobie jego podmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest ciężko tak do końca stwierdzić. Co do samego wyglądu to czysto ładnie pięknie tak jak powinno być natomiast głebiej bez szans okiem się dowiedzieć. pozostaje załatwić nawet jakiegoś klona VASa i zdalnie ściągnąć CP wraz z nowym modułem. 

Koło zamknięte bo pojechać ściągnąć CP nie pojedzie bo nie odpala, brak zapłonu brak zegarów, namierzenie nowego modułu jest wyzwaniem nawet dla Pana w ASO :D ale może dzisiaj ogarnie. @Muskel1 powiedz czy jest to na tyle pewne że przez tego Gatewaya nie pojawiają sie zegary i nie odpala żeby nie grzebać nic dalej obecnie do czasu ogarnięcia tego ? Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, minimum93 napisał(a):

powiedz czy jest to na tyle pewne że przez tego Gatewaya nie pojawiają sie zegary i nie odpala żeby nie grzebać

Jes to w każdym razie możliwe. Gateway to centrala, w której są spięte wszystkie magistrale CAN. Zegary to CAN Infotainment,  zezwolenie startu siedzi w sterowniku komfortu i idzie po magistrali CAN Komfort. Jeżeli Gateway nie komunikuje się z innymi sterownikami, to możliwe, że się nie wzbudzają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z serwisu że pasuje również z końcówką F, czas oczekiwania nieznany bo trzeba ''wyprodukować'' :D Dziwne bo za granicą typowo od S5 z 19 roku są również z końcówka H oraz A ... muszę znaleźć kogoś kto będzie w stanie to ustalić dokładnie lub ewentualnie czy jest możliwość załadowania np kontenera danych po zdjęciu CP odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, minimum93 napisał(a):

czy jest możliwość załadowania np kontenera danych po zdjęciu CP odpowiedniego.

Możliwość parametryzacji jest zawsze. Pytanie tylko co dokładnie Gateway potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...