Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Niezbędne minimum


llooll19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeżeli chodzi o mechanike samochodową jestem noga ale studiuje i pracuje jako informatyk.

Czytając forum stwierdzam, że każda diagnoza opiera sie i najczęściej zaczyna od logów z VAG'a....a to kosztuje i w pobliżu nie mam fachowca z kompem. Pozatym to może okazać sie fajne i ciekawe.

Rozumiem że należy kupić kabelek USB-OBD2 i soft diagnostyczny dla naszych aut czyli VAG.

To wydaje mi się przyzwoite:

https://www.obd2.pl/index.php?p28,polski-vag-2-5-usb-obd2-kkl (nie dysponuje w lapku RS232)

pierwsze pytanie czy do podstawowej autodiagnostyki wskazane by bylo zakupienie wyższej wersji oprogramowania ,tzn. 4.9 zamiast 2.5?

No i pomijając to że musiałbym sie nauczyć to obsługiwać co sie raczej jakoś da to czy na dzień dobry łatwo jest coś poważnie "popsuć" niewłaściwym ruchem z poziomu VAG'a ? To jest dla mnie najistotniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informatyk a "szukaj" nie umie używać. W większości funkcje VAGa to podgląd parametrów pracy silnika, więc ciężko coś zepsuć ale dla chcącego nic trudnego dlatego zacznij od przeczytania instrukcji i przewertowania forum przy użyciu :szukaj: znajdziesz w ten sposób odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem kilka tematów i w tej kwestii raczej 95% to treść bezużyteczna dla laika. o dobór sprzętu pytają głównie ludzie ktorzy już siedzą w temacie .... większość tamatow to analiza logów ... ciężko o info elementarne dla laika ...

nie mniej jednak dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem kilka tematów i w tej kwestii raczej 95% to treść bezużyteczna dla laika. o dobór sprzętu pytają głównie ludzie ktorzy już siedzą w temacie .... większość tamatow to analiza logów ... ciężko o info elementarne dla laika ...

nie mniej jednak dziękuję za odpowiedz

ja się nauczyłem głównie dzięki forum więc nie mów że nic tu nie ma, trzeba tylko chcieć znaleźć bo nie jesteś pierwszy który zaczyna a info elementarne jest w instrukcji obsługi programu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja proponuje kupić kabel z VAG-COM 311.2, lub VAG COM 409. Program nie jest w ver. PL ale ma o wiele więcej możliwości niż Polski VAG.

_____________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...