Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na biegu jałowym w 1.8T LPG


KYLOMC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam u siebie drgania na jalowym gdy dodam lekko gazu jest ok .. 

Dodam że napinacz mi szaleje i myślałem że to rolka alternatora ale jest ok 

Dodatkowo z tego co zauważyłem bardzo słabe jest ładowanie.. 12.7-13,7v

Dodaje dziś odpowiednie logi 

 

032

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS /...

002+033

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS /...

001+003

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS /...

 

Edytowane przez KYLOMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi statyczne są ok. Masz ubogo pod obciążeniem patrząc po korektach, pewnie przez źle wyregulowane lpg. Szarpnięcia są na obu paliwach? Może wtryskiwacze lpg mają dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do logow specjalnie wyciagnelem bezpiecznik z lpg drga na obu .... bo poranne odpalanie też jest utrudnione dodatkowo dymi po odpaleniu jakby nie spalone paliwo .. co do drgania napinacz mocno drga jakby to on był powodem 🤷

Edytowane przez KYLOMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu silnik drga czy szarpie, bo to znaczna różnica. Generalnie te silniki na postoju mają drgania, mniejsze, większe ale są. Możesz sobie sprawdzić na jałowych w gr 14-16 czy nie ma wypadania zapłonu, liczy kazdy misfire. Musi być tylko w okienku enable dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik drga na jalowym w rytm tego napinacza  niema falowania itd .... co do porannego odpalania zakręciłem zawór lpg zobaczę rano jak odpali czy będzie się dławił.. wieczorem dodam logi 14-16 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 tak już mają, że drgają jak ci to przeszkadza to wymień poduszki, dwumas i może coś pomoże. Albo sobie obroty zwieksz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te drgania raczej normalne nie są.. może faktycznie podnieść obroty... 

 

Mam też taki przypadek zauważyłem że mocno dymi  rana po odpaleniu i po 1min przestaje czy to jest normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to tydzień temu ją kupiłem.. sprzedający twierdzi że nie pobiera... 

Węże od chłodnicy nie są twarde niema problemu z ogrzewaniem 

 

Co do dławienia i nierównych z rana to zakręciłem butle i teraz odpala bez dławienia .. czyli źle cos ustawione lub reduktor puszcza wtryski 

Edytowane przez KYLOMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śmierdzi olej to raczej uszczelniacze, jak płynem na słodko to głowica do roboty. 

3 godziny temu, KYLOMC napisał(a):

reduktor

Na 90% reduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi stwierdzić jaki to zapach .. Coś jakby paliwo olej para i może plyn ...  kupię zestaw do upg zobaczymy .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2024 o 14:50, przem8 napisał(a):

Masz ubogo pod obciążeniem patrząc po korektach, pewnie przez źle wyregulowane lpg.

Ubogo czyli co trzeba sprawdzić  test był na Pb 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kasowałeś błedy przed logami? Raczej nie patrząc po logu 32. Chcesz się wiecej dowiedzieć to zrób dynamiczne, statyczne całe g... wnoszą.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowałem ale nie po 032. Zrobię dynamikę... ale grzebałem dziś z ciekawości we wtyczkach cewek i wtrysków i tu niespodzianka jedna tylko w dobrym stanie 🤦‍♂️ jedna z wtrysków w podobnym stanie 

20240620_201452.jpg

20240620_202148.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnym zaizolowaniu przewodów ... wtyczki jeszcze niewymienilem jest poprawa w wibracjach są owiele mniej wyczuwalne.  Jak przyjdą mi wtyczki to dam znać oceny ostatecznej 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie wtyczek i izolacji przewodów odpala bez zająkniecia... czyli temat odlaczenia instalacji może był przypadek ... zamówię jeszcze całą wiązkę od cewek bo wszystkie przewody są twarde czyli możliwe że gdzieś jeszcze jest popękane... kwestia drgania to złagodniało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...