Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd wentylatora chłodnicy w A4 B9 po wymianie


LukaszKwie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ,

Miałem uszkodzony wentylator chłodnicy i po wymianie na nowy ( zamiennik , w hurtowni po zniżkach 1100 zł) co jakiś czas wysypuje błąd P191B00 sterownik wentylatora chłodnicy niewiarygodny sygnał , ktoś wie co to może być ?

Screenshot_2024-06-20-22-13-29-729_com.voltasit.obdeleven.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś. Wstawiłeś zamiennik a nie oryginał więc masz jak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Sam sobie odpowiedziałeś. Wstawiłeś zamiennik a nie oryginał więc masz jak masz.

Czyli z góry zakładamy że każdy zamiennik to śmieć i nie ma prawa działać ? Wentylator to nie jest skomplikowany układ , żeby z góry zamiennik skazywać na niepowodzenie , w najgorszym wypadku przeloze silnik z oryginału , ale wydaje mi się że jeżeli w wielu miejscach sprzedają zamienniki to ma prawo działac , zresztą dzisiejsza elektronika i OEM potrafi wskazywać bzdury , pozatym Twoja odpowiedź nie wniosła nic co może pomóc , pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładaj sobie i zakładaj co chcesz ale z doświadczenia mogę tylko tyle napisać (a montowałem tego już bardzo wiele), że czujniki wszelakiego rodzaju i urządzenia elektroniczne montuje się tylko oryginalne.

A sarkazm możesz sobie darować, bo widać, że doświadczenia ci w tym temacie brak i tak się kończy ucieranie d...y szkłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał(a):

Przekładaj sobie i zakładaj co chcesz ale z doświadczenia mogę tylko tyle napisać (a montowałem tego już bardzo wiele), że czujniki wszelakiego rodzaju i urządzenia elektroniczne montuje się tylko oryginalne.

A sarkazm możesz sobie darować, bo widać, że doświadczenia ci w tym temacie brak i tak się kończy ucieranie d...y szkłem.

Gdyby nie brakowało doświadczenia to bym nie szukał pomocy , myślę że odnajdujesz się na codzien na forum elektrody , pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docinki tu nic nie wnoszą i nie zmienią faktu, że zamontowałeś badziewie. Można montować bardzo wiele części korzystając z zamienników, ale są to najczęściej części natury mechanicznej. Elektronikę montuje się oryginalną jak chcesz mieć 100% pewność działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LukaszKwie napisał(a):

Czyli z góry zakładamy że każdy zamiennik to śmieć i nie ma prawa działać ? Wentylator to nie jest skomplikowany układ , żeby z góry zamiennik skazywać na niepowodzenie , w najgorszym wypadku przeloze silnik z oryginału , ale wydaje mi się że jeżeli w wielu miejscach sprzedają zamienniki to ma prawo działac , zresztą dzisiejsza elektronika i OEM potrafi wskazywać bzdury , pozatym Twoja odpowiedź nie wniosła nic co może pomóc , pozdrawiam

uwazam podobnie jak Muskel ze najlepiej oryginal - szczegolnie elektroniczne. Oczywiscie to nie jest tak ze wszystko jest zle, no ale sam widzisz, zmieniles wentylator, wtyczka pasowala a jednak blad sie pojawia... Mysle ze masz dobry pomysl aby przelozyc silnik z oryginalu.

Tak patrze duzo zaplaciles za ten zamiennik, co to za firma?

Uzywany oryginal kupisz taniej.

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowią jak mozesz to oddaj ten zamiennik i kup ori. lepiej ori uzywke niz nowy zamiennik. w przekladanie silnika bym sie nie bawil z reszta jak zaczniesz przekladac to okaze sie ze nie bedzie pasowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wuPiotrek napisał(a):

tak jak mowią jak mozesz to oddaj ten zamiennik i kup ori. lepiej ori uzywke niz nowy zamiennik. w przekladanie silnika bym sie nie bawil z reszta jak zaczniesz przekladac to okaze sie ze nie bedzie pasowal.

No właśnie zamiennik nie był tani , nie pamiętam firmy , faktura jest w garażu , podczas składania auta okazało się że jedna łopatka od wentylatora jest pęknięta i stąd szybki zakup zamiennika który był na następny dzień.

Mam cały kompletny wentylator z silnikiem obudowa i zastanawiam się czy nie dać tej jednej łopatki do pospawania i ten zamiennik oddać , pytam o ten błąd bo nie uśmiecha mi się zrzucać całego przodu... Ale jak już mam zrzucać to wrócę do oryginału .

Dzieki za opinie , 

Zamiennik pójdzie na zwrot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt Ci tutaj nie doradzi zebys spawał łopatke wentylatora. jak się urwie to poharata chłodnicę - wtedy wyjdzie ta 'oszczędność'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2024 o 17:43, LukaszKwie napisał(a):

zastanawiam się czy nie dać tej jednej łopatki do pospawania

podjedz do kogos kto sie profesjonalnnie zajmuje spawaniem / zgrzewaniem plastiku i niech oceni. Jezeli powie ze to da sie porzadnie naprawic to naprawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...