Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Odczyt mapy pamięci EEPROM licznika


dareksa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

W mojej AUDI chciałem odczytać mapę pamięci EEPROM licznika,

w której są zapisane różne parametry auta min.: olej, kod immobilizera, przebieg, itp.

Czy można to zrobić za pomocą interfejsu diagnostycznego OBDII i odpowiedniego

oprogramowania? Jeśli tak, to jakim oprogramowaniem?

Czy macie koledzy takie oprogramowanie? Jeśli tak, to czy moglibyście udostępnić?

Czy mógłby ktoś z kolegów opisać poszczególne komórki mapy pamięci EEPROM, co w nich jest zapisane?

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj maila to Ci podeślę programik, którym ponoć można odczytac przebieg, jeszcze u siebie nei sprawdzałem ale moze jutro wieczorem to zrobię :D

Także będziesz królikiem doświadczalnym :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać nazwę tego programiku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program nazywa się VAG EEPROM i dziala tylko do rocznika 99 i chyba tylko z kabelkiem na COM ;(

Dziś sprawdzałem i nie idzie u mnie :( No fund ECU :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

W mojej AUDI chciałem odczytać mapę pamięci EEPROM licznika,

w której są zapisane różne parametry auta min.: olej, kod immobilizera, przebieg, itp.

Czy można to zrobić za pomocą interfejsu diagnostycznego OBDII i odpowiedniego

oprogramowania? Jeśli tak, to jakim oprogramowaniem?

Czy macie koledzy takie oprogramowanie? Jeśli tak, to czy moglibyście udostępnić?

Czy mógłby ktoś z kolegów opisać poszczególne komórki mapy pamięci EEPROM, co w nich jest zapisane?

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Paweł

wiekszosc danych,jak przebiek,serwis-mozna Vag Comem,immo tez mozesz tym zakodowac,ale do "zdjecia" pinu Vag Tacho

a co tak konkretniej cie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag Tacho w jakiej wersji pociągnie liczniki z rocznika 1998r i 2000r? Szykuje się do zmiany na fis i juz jedzie do mnie licznik z 2000r a nie wiem jaki kabelek zakupić aby wyciągnąć PIN do immo z nowego licznika.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIcznika z twojego rocznika nie ugryziesz żadnym fejsem. Pozostaje Ci wyjęcie i na stół masz tam dwaa rodzaje pamięci bez fisa 93C56 i FIS lub UK NSI 93S56 wyszstko w wersji SMD [br]Dopisany: 08 Maj 2009, 23:42_________________________________________________

Vag Tacho w jakiej wersji pociągnie liczniki z rocznika 1998r i 2000r? Szykuje się do zmiany na fis i juz jedzie do mnie licznik z 2000r a nie wiem jaki kabelek zakupić aby wyciągnąć PIN do immo z nowego licznika.

pozdro

Jeśli to będą VDO to powinien sobie poradzić jeśli to będzie Jager lub MM nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jager'a lub MM pociągnie coś takiego?

http://moto.allegro.pl/item623493588_vag_k_can_diagn_licznik_immobil_kom_instrukcja.html

Chciałbym wiedzieć jaki interfejs mam zamówić, aby na 100% działał.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć pewność to magic dash, można by i próbować vag k+can comanderem ale uważaj bo to klon a one czasami lubią zrobić psikusa nawet przy odczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te samo auto,tzn 1,8t tylko anb ale licznik jeagar z 99r. Dokladnie d80920900d...ja odczytalem pin z vag tacho, interfejs 2.4 ale musialem wybrac MIG... MARELLI M73 V1 (jakos tak).Poszlo wszystko ladnie pieknie :D

Sprobuj,jesli nie jest juz za pozno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...