Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przelewanie się płynu chłodniczego za deską rozdzielczą.w A4 B8 2.0 TDI


artur3505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Audi 2.0 TDi CSUB 136km. Mam taki dziwny problem. Po zapaleniu zimnego samochodu i przejechaniu 500-700 metrów zawsze na jednym zakręcie słychać że mijam zakręt i zaraz takie jakby przelanie się płynu przez 3-4sekundy. Słuchać na filmiku. Potem już jest spokój. Słuchać i na włączonej sprężarki i na wyłączonej oraz jak jest wyłączony panel climatronica całkiem. Był u mechanika okazało się że są spaliny w obwodzie chłodzenia(testy UPG) byłem pewien że to tego wina że jest zapowietrzony w nagrzewnicy przez CO2. Głowica była na szczelności i była szczelna trochę powichrowana dlatego planowanie blok krzywizny do 3setki, więc wszystko w normie, regeneracja głowicy i planowanie, wymieniona uszczelka pod głowicą sprawdzona chłodnicza recyrkulacji spalin i wodny intercooler wszytko podobno trzyma ciśnienie jest git, po naprawie już spalin w czynniku chłodzącym nie ma (test na UPG negatywne cały czas). Czyli wychodzi na to że przepuszczał spaliny na uszczelce. Ale problem z przelewaniem się płynu został, był jeszcze dwukrotnie na odpowietrzaniu i sprawdzeniu ale wydaje mi się że mechanik rozkłada ręce. Ma ktoś jakieś pomysły? Co to może być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgłos jakby ktoś w kiblu wodę spłukiwał 🤣 zostaje poprosić mechanika żeby na próbę zrobił bypas z nagrzewnicy, jeżeli po tym ustąpi to nagrzewnica do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...