Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż radia Concert II w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Szukam kogoś kto już przerabiał i pomoże w montażu radia Concert II w A4 B6. Po podpięciu brak podświetlenia przycisków oraz brak komunikacji z głośnikami z tyłu. Wiem, że trzeba CAN ogarnąć ale miałem rzeźbę z jakimś radiem Pionieer i nawet jeden przewód w kostce jest przecięty i nie wiem o co chodzi. 

Opublikowano

Zrób zdjęcie tego co masz porobione z kablami.

Opublikowano
  • Autor

IMG_20240727_084930.jpg

IMG_20240727_084942.jpg

Opublikowano

Czarna kostka to zasilanie (ps. zaizoluj przewód zasilający)

Brązowa kostka to połączenie radia z głośnikami z przodu (przód jest pasywny)

Powinna być jeszcze czarna lub czerwona kostka z canami(włączanie radia i jego podświetlanie) oraz sygnałami do wzmacniacza głośników z tyłu.

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano
  • Autor
43 minuty temu, P.Wiśnia napisał(a):

Czarna kostka to zasilanie (ps. zaizoluj przewód zasilający)

Brązowa kostka to połączenie radia z głośnikami z przodu (przód jest pasywny)

Powinna być jeszcze czerwona kostka z canami(włączanie radia i jego podświetlanie) oraz sygnałami do wzmacniacza głośników z tyłu.

Plusa, że mam zaizolować to wiem. Ten czarny ucięty przewód co to może być?

Opublikowano

Nie wiem, niepotrzebny przewód.

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, P.Wiśnia napisał(a):

Nie wiem, niepotrzebny przewód.

Skoro jest to musi być potrzebny. Szukam pomocy w ogarnięciu tematu a nie wskazówek żeby zaizolować przewód. Potrzebuje podłączyć CAN pod radio i uruchomić tylne głośniki.

Opublikowano
1 godzinę temu, Need22 napisał(a):

Skoro jest to musi być potrzebny. Szukam pomocy w ogarnięciu tematu a nie wskazówek żeby zaizolować przewód. Potrzebuje podłączyć CAN pod radio i uruchomić tylne głośniki.

Nie, nie musi być potrzebny skoro oryginalnie nie występował.

Czarna kostka T8:

T8/1 - br - masa bose(nie wymagany)

T8/2 - br/gr - alarm(nie wymagany)

T8/3 - gn/bl - k-line

T8/7 - ro/bl - zasilanie stałe +12 z bezpiecznika S239

T8/8 - masa

 

Napisałem jak BYK:

Powinna być jeszcze czarna lub czerwona kostka z canami(włączanie radia i jego podświetlanie) oraz sygnałami do wzmacniacza głośników z tyłu.

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, P.Wiśnia napisał(a):

Nie, nie musi być potrzebny skoro oryginalnie nie występował.

Czarna kostka T8:

T8/1 - br - masa bose(nie wymagany)

T8/2 - br/gr - alarm(nie wymagany)

T8/3 - gn/bl - k-line

T8/7 - ro/bl - zasilanie stałe +12 z bezpiecznika S239

T8/8 - masa

 

Napisałem jak BYK:

Powinna być jeszcze czerwona kostka z canami(włączanie radia i jego podświetlanie) oraz sygnałami do wzmacniacza głośników z tyłu.

6 też nie masz opisanej a u mnie jest i idzie normalnie w instalacje

Opublikowano

Rocznik samochodu?

I jak idzie w instalacje(o ten czarny czy o który ci chodzi)?

 

Kable zawsze można w kostce poprzekładać i dołożyć.

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, P.Wiśnia napisał(a):

Rocznik samochodu?

I jak idzie w instalacje(o ten czarny czy o który ci chodzi)?

 

Kable zawsze można w kostce poprzekładać i dołożyć.

Chodzi mi o kabel szaro - niebieski

Opublikowano

W tej kostce masz mieć obowiązkowo:

  • zasilanie
  • mase
  • kline

reszta przewodów cię nie obchodzi.

 

szaro niebieski to może być przewód od GALI ale tej starej.

Wszystkie radia oprócz RND-D oraz Chorusa mają prędkość braną z CAN.

 

image.png.ac38329b31b2eb7ccd6f082fcce227ce.png

image.png.9de5d3b7480e0f920e705e7bcd3a8b03.png

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, P.Wiśnia napisał(a):

T8/3 - gn/bl - k-line

 

image.png.ac38329b31b2eb7ccd6f082fcce227ce.png

image.png.9de5d3b7480e0f920e705e7bcd3a8b03.png

No to u mnie jest wpięty jako pin 6

Opublikowano

szaro niebieski to może być przewód od GALI ale tej starej.

Wszystkie radia oprócz RND-D oraz Chorusa mają prędkość braną z CAN.

 

co nie zmienia faktu że brakuje ci k-line.

Albo gdzieś ucięty albo nie było.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, P.Wiśnia napisał(a):

szaro niebieski to może być przewód od GALI ale tej starej.

Wszystkie radia oprócz RND-D oraz Chorusa mają prędkość braną z CAN.

 

co nie zmienia faktu że brakuje ci k-line.

Albo gdzieś ucięty albo nie było.

Nie mam pojęcia jakie radio było fabrycznie. Kupiłem z jakimś pioneerem i chcę to doprowadzić do jakiego normalnego wyglądu więc kupiłem Concert II.

Opublikowano

Kostka czarna 8 pin (radio connector III)

1 - brązowy (0,35) - do masy jeśli BOSE

2 - brązowy/szary (0,35) - sygnał w przypadku jeśli jest fabryczny alarm

3 - zielony/niebieski (0,5) - linia diagnostyczna

4 -

5 -

6 -

7 - czerwony/niebieski (2,5) - zasilanie (+) - terminal 30

8 - brązowy (1,5) masa zasilania

Kostka brązowa 8 pin (radio connector II)

1 - brązowy/czarny (1,5) - głośnik prawy tylny (+)

2 - czerwony/zielony (1,5) - głośnik prawy tylny (-)

3 - brązowy/niebieski (1,5) - głośnik prawy przedni (+)

4 - zielony/niebieski (1,5) - głośnik prawy przedni (-)

5 - brązowy/zielony (1,5) - głośnik lewy przedni (+)

6 - niebieski/żółty (1,5) - głośnik lewy przedni (-)

7 - brązowy/żółty (1,5) - głośnik lewy tylny (+)

8 - czerwony/żółty (1,5) - głośnik lewy tylny (-)

Kable do pinów 1,2,7,8 są tylko jeśli mamy tylne głośniki bez systemu aktywnego - bez wzmacniacza w bagażniku.

Dodatkowo jeśli mamy głośnik centralny pod szybą, do pinu 4 i 5 idą od niego kabelki o tych samych kolorach tylko cieńsze - 0,5.

Kostka 10 pin czerwona ( radio connector IV)

1 - szary (0,35) - sygnał wyciszenie z modułu telefonicznego

2 -

3 - zielony (0,35) - mikrofon +

4 - czarny (0,35) - mikrofon -

5 - zielony (0,35) - sygnał niskiej częstotliwości z nawigacji + (jeśli jest navi)

6 - czarny (0,35) - sygnał niskiej częstotliwości z nawigacji - (jeśli jest navi)

7 - szary (0,35) - sygnał kontrolny do nawigacji (jeśłi jest navi)

8 -

9 -

10 -

Kostka 20 pin czarna (radio connector I)

1 - zielony (0,35) - sygnał tył lewy do wzmacniacza

2 - żółty (0,35) - sygnał tył prawy do wzmacniacza, biały (0,35) jeśłi Bose

3 - brązowy (0,35) - masa wyjść linowych do wzmacniacza

4 - szary (0,35) - sygnał przód lewy do wzmacniacza (BOSE)

5 - żółty - sygnał przód prawy do wzmacniacza (BOSE)

6 - biały (0,5) - wzbudzenie wzmacniacza (+12V)

7 - pomarańczowy/purpurowy (0,35) - CAN High

8 -

9 -

10 - brązowy (0,5) - masa do zmieniarki

11 -

12 - pomarańczowy/brązowy (0,35) - CAN Low

13 - pomarańczowy (0,5) - wejście danych ze zmieniarki

14 - różowy (0,5) - wyjście danych do zmieniarki

15 - czarny (0,5) - CD-Clock ze zmieniarki

16 - niebieski (0,5) - stały + do zmieniarki

17 - żółty (0,5) - odłączany + do zmieniarki

18 - brązowy/czarny (0,22) - masa sygnałów ze zmieniarki

19 - biały (0,5) - sygnał ze zmieniarki kanał lewy

20 - czerwony (0,5) - sygnał ze zmieniarki kanał prawy

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za rozpiskę. CANy pociągnę z licznika a nie wiesz jak uruchomić tylne głośniki? Rozumiem, że muszę ogarnąć przez jakiś wzmacniacz?

Opublikowano

A masz z tyłu głośniki (sprawdź czy na pewno)?

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, P.Wiśnia napisał(a):

A masz z tyłu głośniki (sprawdź czy na pewno)?

Bez przesady. Skoro pytam jak je uruchomic to jestem pewny ze mam. Z radiem pioneer normalnie graly. Radio Concert juz uruchomilem.

Opublikowano

"Dzięki za rozpiskę. CANy pociągnę z licznika a nie wiesz jak uruchomić tylne głośniki? Rozumiem, że muszę ogarnąć przez jakiś wzmacniacz?"

 

brak kostki 20 pin czarnej jest równoznaczny z brakiem wzmacniacza

Edytowane przez P.Wiśnia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.