Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Odpryski


Gość redbull28

Rekomendowane odpowiedzi

Jak moge sprawdzić jaki mam kod lakieru? Chce sobie kupic z 0,5l na podmalowanie tu i tam, a mam model z 96r akryl, to co w avatarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej dobrać lakier, bo po parunastu latach nie jest on taki sam jak po wyjęździe z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moge sprawdzić jaki mam kod lakieru? Chce sobie kupic z 0,5l na podmalowanie tu i tam, a mam model z 96r akryl, to co w avatarze...

Kod masz na naklejce w bagażniku (obok koła zapasowego), a także w książce serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapodaj zdjecie kredkowanego miejsca i samej kredki..

jutro będę ogarniał auto to zrobię zdjęcia i wieczorkiem beda :cool1:[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2009, 00:20_________________________________________________jak miałem czas zeby cos pstryknąć to padało a potem juz za ciemno było :kwasny:[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2009, 23:50_________________________________________________pict0001g.jpg

po 2 miesiącach od wypełniania, a ze jest czarny to dość często myty, karcher tylko troche jej wydmuchał :gwizdanie:

pict0005cbt.jpg

no i sprzęt do kolorowania :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na odpryski i drobne poprawki kupiłem w ASO "zestaw naprawczy lakieru" i mogę polecić!

dobrane pod kod lakieru, prawda jest taka że różnica w lakierze jest, bo wiadomo że przez 14 lat lakier wyblakł, ale za cenę ok 40 zł dostaje się ori lakier, mało bo mało ale na wszystko wystarczy, pędzelek, no i drugi pojemniczek z lakierem, też z pędzelkiem no i cacy, aha i nawet do przetarcia malowanego miejsca też jest końcówka, czyli taki zestaw regenerujący

i nic nie złazi jak po kredkach, po myciu myjką ciśnieniową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nic nie złazi jak po kredkach, po myciu myjką ciśnieniową

no mi kredkę po 2 miesiącach co tydzień prawie mycia karcherem i tylko delikatnie ja wypłukało :gwizdanie:

no ale w sumie jak za 40zł jest zestaw naprawczy to nie ma co sie chyba w kredki bawic :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie estetyki to jedna sprawa - druga, to problem ocynku karoserii. Pytanie, czy odprysk nie naruszył warstwy cynku...

Raczej nie, miałem takie odpryski w poprzedniej A4, nic z tym nie robiłem i ani grama "rudego" nie było :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie estetyki to jedna sprawa - druga, to problem ocynku karoserii. Pytanie, czy odprysk nie naruszył warstwy cynku...

Raczej nie, miałem takie odpryski w poprzedniej A4, nic z tym nie robiłem i ani grama "rudego" nie było :naughty:

kwestia czasu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie estetyki to jedna sprawa - druga, to problem ocynku karoserii. Pytanie, czy odprysk nie naruszył warstwy cynku...

Raczej nie, miałem takie odpryski w poprzedniej A4, nic z tym nie robiłem i ani grama "rudego" nie było :naughty:

kwestia czasu :naughty:

Myslę że w przeciągu 2 lat by wyszło, a niewiadomo ile wczesniej ten lakier został uszkodzony :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie wiadomo, jak takie odpryski traktować: dać im spokój, pomazać kredką, samą farbą? Teoretycznie wystarczy odizolować dostęp powietrza do blachy i nie powinno być problemu. Ale jak to wygląda w praktyce? Ktoś miał do czynienia z "rudą" w takich sytuacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zrobić polerkę mojej niuni ale przed tym chciałem dorobić lakieru i zakleić odpryski. Majster mówił mi, że lepiej braki lakieru uzupełnić po polerce, ponieważ przy polerowaniu maszynką zaprawki odpadną. :confused4:

czy podzielacie zdanie majstra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu, otóż w mojej A4-czce też zauważyłem dosłownie kilka odprysków o dziwo musiało się to stać w okresie dwóch trzech tygodni, bo akurat tyle czasu temu myłem samochód i było wszystko ładnie, po takiej drodze nie dziwota, że coś wychodzi mam takie białe kropeczki najbardziej przy grilu i jedna jest w nalocie rdzy taki bąbelek mały więc musiało coś poważnie uderzyć. :no:

Swoją drogą w moim poprzednim aucie też miałem odpryski, ale był jasny i po prostu nie było tego tak widać, zastanawiam się nad takim zestawem naprawczym, ale czy jest sens robić to teraz czy za jakiś miesiąc pojechać do lakiernika...

:chytry: Z ciekawostek powiem, że mój kolega ma 4 letnia Rav4 i ma mega duże odpryski na masce, chyba ciemne tak mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam na lakierze odprysk po kamieniu który już zardzewial. Kupiłem w aso zestaw podkladu i mojego lakieru za 50 zł. Teraz zasadnicze pytanie... Jak tego użyć? Ile każda warstwa potrzebuje na wyschniecie? Rdze usunąć papierem sciernym czy jest też inny sposób? Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki.

Pozdrawiam

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...