Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Letnie powietrze z nawiewów w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, zaznaczam że nie mam klimy tylko nawiewy same.

Jakiś czas temu zauważyłem że z nawiewów leci ledwo ciepłe powietrze. Płyn jest, na zegarze 90, nawet sprawdzałem temperatury wejścia i wyjścia do nagrzewnicy i też jak by ok. Może ktoś miał podobnie i coś doradzić gdzie szukać?

Opublikowano

W tym wieku to już nagrzewnica jest zapchana.

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, Langista napisał(a):

W tym wieku to już nagrzewnica jest zapchana.

Przeszło mi to przez myśl. Dodaje foto w termowizji.

1728994590574.JPG

Opublikowano

A termostat masz sprawny?

Opublikowano
  • Autor

Popatrzę na dniach, może będzie dobrze widać kamerą kiedy się otwiera.

Opublikowano
  • Autor

Silnik chodził z 15 minut i termostat się nawet nie otworzył.

Na wlocie do nagrzewnicy było 80 a ze środkowego nawiewu pod szybą około 45. 

Nie wiem czy wiatrak chłodnicy powinien tak szybko chodzić na zimnym, bo na oko za mocno się kręci.

Edytowane przez karol2984

Opublikowano

Wiatrak chodzi normalnie. Przy tych temperaturach 15 minut samej pracy diesla bez obciążenia go nie zagrzeje.

Opublikowano
  • Autor

To 1.8, cykają tak wtryski gazowe.

No to prze płucze jakoś mocnej nagrzewnicę.

Jeszcze coś wyczytałem o jakichś gąbkach w nawiewach a u mnie jakiś czas temu zaczęły kawałki gąbki wylatywać z kratek.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zajrzałem do środka kamerą endoskopową i jednak klapy do regeneracji, prawie nie ma na nich gąbki. Da się może jakoś rozebrać ten tunel cały tylko połowicznie? Tu na tych małych blaszanych zatrzaskach po zdjęciu schowka i przez odkręcenie wentylatora może?

20241101_194929.jpg

20241101_195355.jpg

Edytowane przez karol2984

Opublikowano

Ta gąbka to jakieś nieporozumienie. Zrób to na taśmie aluminiowej.

Opublikowano
  • Autor

Tak zrobiłem. Mam nadzieję że nie odpadnie za szybko. 20241101_213600.thumb.jpg.941b14e57336588822fd8f835f718f3a.jpg

Edytowane przez karol2984

Opublikowano
  • Autor

Z lewej przed z prawej po zabiegu.20241102_121907.thumb.jpg.a1f89e13f4ecdd9462df0adb567af26b.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

@karol2984

 

U mnie też gąbka z nawiewów leciała od dawna, pewnie w środku już jej nie ma. Czyli rozumiem, że te otwory w klapach powinny być zasłonięte? Czy najlepiej byłoby przykleić na nie jednak gąbkę? Ponadto, czy do tych klap da się dostać jakoś "od zewnątrz", czy trzyba wyciągać cały i ogromny korpus z samochodu?

 

PS. Nagrzewnicę płukałeś?


Mam podobne problemy, mam swój wątek :

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.