Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B5 2.8 na pierwsze auto

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,
Planuję kupić swoje pierwsze auto – padło na Audi A4 B5 z 1997 roku, silnik 2.8 V6, napęd quattro i instalacja LPG.

Chciałem zapytać: czy to dobry wybór na pierwszy samochód? Jak wygląda eksploatacja takiego auta – chodzi mi głównie o koszty, dostępność części, ewentualne awarie. Jak ten silnik współpracuje z gazem? No i czy quattro faktycznie robi różnicę na drodze?

Będę wdzięczny za każdą opinię – szczególnie od osób, które miały do czynienia z tym modelem.

Pozdrawiam!

Opublikowano

Nie wiem jakim budżetem dysponujesz, ale A4 B5 to już w większości stare wysłużone "babcie". Jak na pierwsze auto na pewno można kupić coś mniej prestiżowego w tym samym budżecie i sporo młodszego. Mówię tu pod kątem utrzymania. Ciężko powiedzieć co za konkretnie masz egzemplarz na oku - może jakaś perełka trzymana pod kocem przez pasjonata audi. Byś nie zraził się do marki Audi proponuje zakup pod chłodnym okiem.

Opublikowano

Wybrałeś niezłe kombo - pierwsze auto jako audi to bardzo zły pomysł, utrzymanie jest drogie, bo im one są starsze, tym części mniej dostępne a przez to droższe. Do tego wybrałeś V6, w którym masz dwie głowice, w których coś się zużyje. Wisienka na torcie to quattro, kolejna już z racji wieku zajechania część, której serwis jest drogi. Na pierwsze auto celuj w coś ta jego aby oczy się otwarły, z czym wiąże się posiadanie samochodu aby nie zbankrutować przy tym.

Edytowane przez Langista

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Można jeszcze kupić ładne B5, ale skup się na stanie pojazdu i podstawie wyposażenia a nie wersji silnikowej i napędowej, jak to chyba w każdym starszym wozie, na start pakiet porobić do bezstresowej jazdy, a nie będziesz co rusz chodził wkoło i naprawiał, a jeździł i to z satysfakcją, wtedy B5 potrafi zadowolić.
PS. Silnikowo minimum do w miarę przemieszczania się, tu tez za wiele nie wymagajmy jeśli cenowo nie ma być zbyt wygórowane, w B5 myślę że 1.8 125 KM, tego jeszcze bardzo przyzwoitego kondycyjnie jest sporo, do 1.6 zejść to tylko z pogodzeniem się z bardzo ograniczoną dynamiką - przejdziesz się to się przekonasz. Chyba, że budżet spory, ale i poziom wyeksploatowania i ilości podmęczonych aut w "tłustszych" wersjach może niepokojąco rosnąć, a będąc szczerym średnio wygląda ładowanie dużych pieniędzy w zakup, bo wartość rynkowa pojazdu może z tym nie korelować.

Edytowane przez hk570i

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Eksploatacja audi ogólnie jest droga, dużo wahaczy ze sworzniami także nie da się nie kupować całych nowych.

Gaz lubią te V6 pytanie tylko ile już km zrobiła na tym gazie bo głowice wieczne nie są chociaż dolewając regularnie oleju łatwo się nie rozlecą.

Przy quattro (co dla mnie w ogóle jest obowiązkiem w audi inaczej szkoda kupować ) musisz sprawdzić mocowania tylnych amortyzatorów tylko porządnie bo jak są zgnite to na dzień dobry czeka Cię nie mały wydatek 1000-1500 sama część.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Moim zdaniem a4 B5 obecnie jest bardzo nietrafionym pomysłem. Auta z racji wieku bardzo wysłużone. Przez moje ręce przewinęły się 2szt a4. Jedna jest do tej pory w domu bo szkoda sprzedawać bo auto użyteczne i doprowadzone do dobrego stanu a wartość rynkowa to śmiech na sali. Jak przeglądalem ogłoszenia to praktycznie wszystkie sztuki mega zajechany z ogromnym wkładem na start. Do tego... Auto jest konstrukcyjnie z połowy lat 90tych. Do tego nie jest jakieś duze. To czuc podczas jazdy. Rozumiem, że są osoby które mogą się oburzyć. Sam jestem przywiązany do swojej sztuki, ale nie wszedłbym kolejny raz w ten model. Zawieszenie, wycieki, koło dwumasowe (praktycznie wszystkie benzyny mają i po tym czasie zapewne będzie wymagalo ono wymiany), zapieczone hamulce i pierdyliard mniejszych usterek.  Komfort wnętrza też takie średni. Spalanie  w 1.8 też jakoś nie jest powodem do radości. Jak ktoś ma zadbana sztukę to raczej trzyma dla siebie bo żal się pozbywać. To co w ogłoszeniach to sztuki które wymagająpodwojenia lub potrojenia wartości przy naprawach. Coraz mniej dostępnych uzywanych części. Złomiarze nie wiedzą już ile brać za części do tego samochodu. 

Edytowane przez mascom

Opublikowano
W dniu 20.07.2025 o 20:17, mascom napisał(a):

Coraz mniej dostępnych uzywanych części

Ciekawe które części. Do standardowych wersji nie mam żadnego problemu z tym, ale fakt - dużo przy aucie nie grzebię.

W dniu 20.07.2025 o 20:17, mascom napisał(a):

To co w ogłoszeniach to sztuki które wymagająpodwojenia lub potrojenia wartości przy naprawach.

No na dołożenie wartości pojazdu w przeciągu roku to chyba trzeba być gotowym, skoro ów wartość rynkowa modelu jest niska. Jeśli oczywiście wszystko ma robić mechanik, ja większość rzeczy w aucie robię sam.

 

Moja rada - bazowa wersja z 1.8 turbo lub bez (pewnie tę słabszą prędzej znajdziesz oki) jak najładniejsza z climatronic, zrób co trzeba na start i powinien posłużyć. Sam się przejedź to ocenisz komfort, jeśli bez quattro to belka tył zaburza nieco ogólną pracę podwozia, ale i tak jest bardzo przyzwoicie i nie jest to taki archaik co niektórzy piszą, przód zawieszenie robi jednak najbardziej robotę. Jeśli liczysz pieniądze to radzę zapomnieć o V6 i 4x4.

Opublikowano

PS. Na OLX też już trochę widnieje wyglądające na bdb sedan bordo 1.6, można rozważyć, 5750 zł.
Może choćby dla stanu (po porządnej oczywiście weryfikacji) tenże silnik dałoby radę zaakceptować.

Edytowane przez hk570i

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.