Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Scan VCDS Audi A4 B6 1.8T BFB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, zrobiłem scan a4 b6 nie wiem czy poprawnie, proszę o wskazówki jeśli coś wykonałem źle. Możecie mi podpowiedzieć gdzie szukać problemu? Wcześniej używałem auta do wykonywania swojej pracy, teraz mam ochotę w końcu je uporządkować i ilość błędów wyskakujących jest spora. Możecie zerknąć i podpowiedzieć gdzie szukać problemu?

 

Paweł

Skan audi.txt

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Jakie masz symptomy? 

Opublikowano
  • Autor

Cześć

Brak wskazań poziomu paliwa, pompa kompletna wymieniona na Pierburg.

Brak poziomowania xenon i błąd 65535 - uszkodzony sterownik.

Brak chłodzenia klimatyzacji pominę, to dla innego specjalisty.

Wywala błąd poduszki.

Nieprawidłowy numer nadwozia w sterowniku.

Jeśli chodzi o poduszki to w tym samochodzie nie były wystrzelone, błąd pojawił się kiedyś od momentu odłączenia akumulatora, musiałem to zrobić w celu wyczyszczenia klemy były zaśniedziałe, od tamtej pory mam ten błąd.  Orginalnie w aucie były siedzenia materiałowe, zmieniłem kiedyś na pełne skóry z tego samego modelu, w prawym przednim fotelu nowo nabytym była wystrzelona poduszka więc wsadziłem ze swojego starego siedzenia ale w momencie wymiany foteli ta usterka już była.

Opublikowano
  • Rozwiązanie
30 minut temu, Pawcio25 napisał(a):

Brak wskazań poziomu paliwa, pompa kompletna wymieniona na Pierburg.

Tu szukaj przyczyny:

 

Znaleziono 1 b³¹d:
00771 - Czujnik wskaŸnika poziomu paliwa (G) 
            30-00 - Przerwa / zwarcie z plusem

 

 

31 minut temu, Pawcio25 napisał(a):

Brak poziomowania xenon i błąd 65535 - uszkodzony sterownik.

Sterownik najprawdopodobniej do wymiany.

 

 

31 minut temu, Pawcio25 napisał(a):

Brak chłodzenia klimatyzacji pominę, to dla innego specjalisty.

Czujnik cicnienia czynnika najprawdopodobniej do wymiany. możliwe, że ktoś już wymienił i wsadził zamiennik, wtedy są takie problemy. ten czujnik musi być koniecznie nowy oryginalny z ASO.

 

00819 - Czujnik wysokiego ciœnienia (G65) 
            07-10 - Za niski sygna³ - Sporadyczny

 

 

33 minuty temu, Pawcio25 napisał(a):

Nieprawidłowy numer nadwozia w sterowniku.

 

Musisz w danych sterownikach przyuczyć VIN.

Opublikowano
  • Autor

Brak wskazań poziomu paliwa- czyli muszę prześledzić wiązkę?

 

Xenon - gdzie ten sterownik się znajduje? Wystarczy go podmienić czy trzeba coś jeszcze programem zrobić?

 

 

Opublikowano
8 minut temu, Pawcio25 napisał(a):

Brak wskazań poziomu paliwa- czyli muszę prześledzić wiązkę?

Wiązkę, wtyczkę i w ostateczności czujnik w pompie paliwa.

 

10 minut temu, Pawcio25 napisał(a):

Xenon - gdzie ten sterownik się znajduje? Wystarczy go podmienić czy trzeba coś jeszcze programem zrobić?

 

Pod deską (nr. 2 na rysunku). Po wymianie należy odpowiedno zakodować oraz wykonać nastawy podstawowe lamp (też przy użyciu programu diagnostycznego).

 

Screenshot(65).png.6daf59da97b4b499bc2e904269d37013.pngScreenshot(65).png.6daf59da97b4b499bc2e904269d37013.png

Opublikowano
  • Autor

A masz dostęp do jakiegoś schematu czesci instalacji elektrycznej odpowiedzialnej za pompę paliwa?

Opublikowano
  • Autor
26 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wiązkę, wtyczkę i w ostateczności czujnik w pompie paliwa.

 

 

Pod deską (nr. 2 na rysunku). Po wymianie należy odpowiedno zakodować oraz wykonać nastawy podstawowe lamp (też przy użyciu programu diagnostycznego).

 

Screenshot(65).png.6daf59da97b4b499bc2e904269d37013.pngScreenshot(65).png.6daf59da97b4b499bc2e904269d37013.png

 

Opublikowano
  • Autor

Nowy sterownik jest dostępny jeszcze na allegro, dzięki. 

Opublikowano
4 godziny temu, Pawcio25 napisał(a):

A masz dostęp do jakiegoś schematu czesci instalacji elektrycznej odpowiedzialnej za pompę paliwa?

Wtyczka pompy paliwa ma 4 piny. Pin 2 i 3 odpowiadają za czujnik poziomu paliwa.

Pin 3 (brązowo/żółty) to masa.
Pin 2 (fioletowo/czarny) idzie z czujnika do zegarów na niebieską 32 pinową wtyczkę na pin 3.

 

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
17 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wtyczka pompy paliwa ma 4 piny. Pin 2 i 3 odpowiadają za czujnik poziomu paliwa.

Pin 3 (brązowo/żółty) to masa.
Pin 2 (fioletowo/czarny) idzie z czujnika do zegarów na niebieską 32 pinową wtyczkę na pin 3.

 

 

Dziękuję.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Cześć, sterownik do świateł został już wymieniony jakiś czas temu ale pozostałych prac nie skończyłem. Jeśli chodzi o kodowanie to w kanale 07 Kodowanie zmieniłem wartość z 00001 na 00060, kwestia czy to wszystko w tym kodowaniu...? nie umiem wykonać nastaw podstawowych lamp, pomożecie? szukałem w necie ale również nic...

 

 

 

W dniu 23.05.2025 o 17:18, Pawcio25 napisał(a):

Brak wskazań poziomu paliwa- czyli muszę prześledzić wiązkę?

 

Xenon - gdzie ten sterownik się znajduje? Wystarczy go podmienić czy trzeba coś jeszcze programem zrobić?

 

 

 

Opublikowano

Wchodzisz w sterowniku świateł 55, nastawy podstawowe, kanał 1->ustawiasz lampy jeżeli potrzeba-> kanał 2.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Langista napisał(a):

Wchodzisz w sterowniku świateł 55, nastawy podstawowe, kanał 1->ustawiasz lampy jeżeli potrzeba-> kanał 2.

 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki, będę walczył!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.