Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Słabe wspomaganie servotronic w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, ostatnio wymieniałem przekładnie na regenerowaną z serwotronic i nową pompę wspomagania Boscha. Płyn zalany LHM citroena. Zaworek zwrotny na wężu ciśnieniowym założonu nowy. Założona wiązka servo, przekaźnik i czujnik.

Podczas postoju mam wrażenie że kierownica kręci się jak przy zwykłym wspomaganiu, a od 30 km/h czuć jak słabnie, czyli servo działa.

Układ , wszystkie przewody zostały dokładnie wypłukane, ale według mnie wspomaganie działa zbyt ciężko jak na servo. Jednym palcem na postoju to nie da się kręcić.

Może sam przewód ciśnieniowy jest uszkodzony? Paska nie słychać żeby piszczał, czyli się raczej nie ślizga.

 

 

 

Opublikowano

Pompa tej samej wydajności, co oryginał?

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, afroo. napisał(a):

Pompa tej samej wydajności, co oryginał?

Tak, ma 120 Bar

Opublikowano
  • Autor

Dodam również, że od około 40-50 km/h mam wrażenie jakby tego wspomagania w ogóle nie było.

Poprosiłbym o pomoc w tym temacie.

Opublikowano

Jaki masz numer sterownika? Sprawdź też jaką rezystancję ma cewka na wyjściu (najlepiej tam gdzie łączy się wtyczka w nadkolu).

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, Langista napisał(a):

Jaki masz numer sterownika? Sprawdź też jaką rezystancję ma cewka na wyjściu (najlepiej tam gdzie łączy się wtyczka w nadkolu).

Zmierzyłem rezystancje

20250528_143347.jpg

20250528_143332.jpg

Opublikowano

Cewka wydaje się być ok. Skąd brałeś ten zaworek zwrotny na wężu ciśnieniowym? 

Opublikowano
  • Autor

https://allegro.pl/oferta/oe-zawor-zwrotny-8e0422529-audi-vw-skoda-seat-uklad-wspomagania-11580019778

Tu kupiłem.

Właśnie sprawdziłem napięcie które dochodzi do zaworka serva, jest 12,5V

Zauważyłem, że wspomaganie działa tak samo(bardzo słabo), na odpalonym silniku odpiąłem wtyczkę od zaworka i podpiąłem z powrotem kostke od zaworu, przekaźnik też wyciągnąłem i  wspomaganie chodzi tak samo na zamontowanym i zdjetym.

Czyżby zaworek serva się zepsuł? Dopiero po ponownym uruchomieniu silnika wspomaganie jako tako chodziło na postoju. 

Jeszcze podczas kręcenia na postoju słychać jakieś stuki .

 

Edytowane przez Kacperek99DD

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Aktualizacja 

Wymieniłem płyn na oryginalny.

Wymieniłem zaworek, sitko zaworka i oringi.

A także zamieniłem przekaźnik.

Napięcie na podłączonym zaworku wynosi 7,2V

Po drodze wymieniony jeszcze przewód wysokiego ciśnienia.

Wspomaganie nadal działa tak samo( dość słabo jak na servotronic), przede wszystkim odczuwalne jest to na postoju, 

 

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.