Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy moje Audi A4 B9 2.0 TFSI ma GPF?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Bardzo proszę o sprawdzenie czy auto posiada filtr GPF

 

WAUZZZF46LA016050 

 

Z góry dziękuje za informacje.

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Jaki kod silnika i rok produkcji?

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jaki kod silnika i rok produkcji?

19 rok niestety nie mam jak sprawdzić kodu silnika (przytrzymanie resetu km nie pokazuje kodu silnika jak w przed lifcie)

Opublikowano

Na wlepce masz kod silnika.

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Na wlepce masz kod silnika.

 

Kurde dopiero po 14 😕 mogę sprawdzić napiszę jak tylko będę miał dostęp do wlepy.

Opublikowano

Jest w książce serwisowej na pierwszej stronie.

Jaką masz moc silnika?

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Jest w książce serwisowej na pierwszej stronie.

Jaką masz moc silnika?

 

150hp

Opublikowano

Na 90% masz GPF, ale po podaniu kodu silnika będzie 100% pewność.

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Na 90% masz GPF, ale po podaniu kodu silnika będzie 100% pewność.

DLVB

Opublikowano
  • Rozwiązanie

Masz GPF.

Opublikowano
  • Autor
37 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Masz GPF.

Cholera nie dobrze :( Mam jeszcze pytanie czy ten filtr to wypala się jak DPF i w jaki sposób to rozpoznać ? Jest tak samo jak w TDI że zwiększają się obroty na jałowym ?

Opublikowano

Nie. Zasada działania GPF jest inna pomimo tego,  że budowa i funkcja GPF jest podobna do DPF. 

W silnikach diesla temperatura spalin w czasie normalnej jazdy wynosi ok. 250-350 °C, co jest za niską wartością do wypalenia powstałej i nagromadzonej w DPF sadzy. Z tego względu aby podwyższyć temp. spalin do 600°C w czasie odbywającej się regeneracji, zostaje dotryskiwane paliwo. Objawia się to (przynajmniej w silnikach 2.0TDI) podwyszszonymi obrotami.

 

Silniki benzynowe osiągają w czasie normalnej jazdy bez problemu temperatury spalin rzędu 600°C a nawet 800°C (gdy silnik osiągnie temp. roboczą). 

Z tego względu nie ma konieczności podwyszszenia temp. spalin oraz dodatkowego dotrysku paliwa, dlatego regeneracje odbywają się "w tle" bez podwyższonych obrotów i użytkownik tego nie odczuje.

Jest jednak jedno ale. Ponieważ w silnikach benzynowych sterownik silnika dąży do tego aby uzyskać wartość λ=1, czyli spalanie mieszanki było jak najbardziej optymalne, do GPF w czasie obciążania silnika (dodawania gazu) wartość tlenu potrzebnego do wypalenia sadzy w GPF jest za niska, lub wręcz żadna, gdyż pozostały w spalinach tlen zostaje wykorzystany do reakcji katalicznej, czyli redukcji szkodliwych substancji (NOx, HC, CO) w katalizatorze.

Dlatego regeneracja GPF możliwa jest, i odbywa się dopiero w czasie odcięcia ciągu, czyli gdy do cylindrów nie zostaje wtryskiwane paliwo (noga z gazu). Tak więc, gdy tylko zostanie osiągnięta odpowiednia temp. spalin (ok. 600°C)  i paliwo zostaje odcięte, tłoki pompują do układu wydechowego i tym także do GPF, wystarczającą ilość tlenu do procesów katalicznych oraz wypalenia sadzy (regeneracji GPF). 

 

Taki mały wykład na temat GPF :wink:

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

To jak idzie rozpoznać w benzynie, że wypala ? Ratuje tylko jakaś aplikacja ?

Opublikowano

Obserwacja bloków pomiarowych. Temp. spalin, obserwacja/zmniejszanie wartości sadzy. Niektórzy producenci/silniki stosują w skrajnych wypadkach aktywną regenerację GPF, poprzez opóźnienie zapłonu (na późny). Czy jest to w jakiś sposób odczuwalne/zauważalne dla normalnego użytkownika i w Audi, tego Ci nie powiem, bo od 2007 r. jeżdże tylko dieslami i z benzyniakami nie mam praktycznie żadnej styczności, więc brak mi praktyk i własnych doświadczeń. 

Edytowane przez Muskel1

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć,

Proszę o podpowiedź czy mój silnik ma gpf?

Audi A5, produkcja 12.2017 sportback 

vin WAUZZZF58JA070424

silnik 2.0 tfsi 252km DDWA 

 

Pytanie pod kątem oleju

Lałem wcześniej MILLERS EE Performance C3 5w30.

Po przeczytaniu wątku o olejach nie wiem czy był to dobry wybór.

 

Pozdrawiam Damian 

Opublikowano
7 minut temu, kunik91 napisał(a):

silnik 2.0 tfsi 252km DDWA 

Nie ma GPF. Norma spalin Euro 6.

Dopiero od normy spalin 6d-Temp są.

Opublikowano
10 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie ma GPF. Norma spalin Euro 6.

Dopiero od normy spalin 6d-Temp są.

 

Dziękuję 🙂 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć, to jeszcze się podepnę pod temat z tym samym pytaniem.

Rok produkcji 03.2018.

Silnik 2.0 TFSI DDWA.

VIN: WAUZZZF41JA147531

 

Z góry dzięki. 

Opublikowano

Napisane masz dwa posty nad Twoim.

Opublikowano
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Napisane masz dwa posty nad Twoim.

 

Dziękuję, wolałem się upewnić 🙂

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.