Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wykodowanie tylnego radaru w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, z racji dość specyficznego wyjazdu z domu na drogę krajową od dawna irytował mnie w moim a4 b9 system hamowania przy cofaniu. Dzisiaj w aucie wyświetlił mi się błąd, tylni radar padł. Koszt takiego radaru jest dość duży, a system za który on odpowiada irytuje mnie. Czy jest szansa wykodować ten radar aby nie zgłaszał błędu?

Opublikowano

Odłączenie fizyczne obu radarów i wykodowanie Audi Side Assist. 

Opublikowano
  • Autor

Dziękuje za szybką odpowiedź, czy można wiedzieć które bity za to odpowiadają?`
 

Opublikowano

To nie jest kwestia jednego kodowania. Wszystko zależy od posiadanego wyposażenia i ilości zamontowanych w aucie sterowników. Wrzuć pełny auto-scan, na podstawie którego będzie można coś określić.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, podepnę się do tematu. Chciałbym wyłączyć całkowicie tylne radary, już mam je odłączone. Jest w stanie ktoś nakierować - jak się za to zabrac?

Log-WAUENAF44HN025194-155554km-A4 b9 matrix.txt

Opublikowano

Należy zmienić kodowania w sterownikach 01, 03, 09, 17, 19, A5, 5F, 42 oraz 52.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 12.03.2026 o 20:24, Muskel1 napisał(a):

Należy zmienić kodowania w sterownikach 01, 03, 09, 17, 19, A5, 5F, 42 oraz 52.

znalazłem instrukcje doposażenia samochodu w tylne radary https://www.lecazzatedivicenza.it/audi-side-assist-retrofit/
w celu wykodowania wykonałem odwrotne instrukcje do tych:
17 Instruments – Long Coding

  • Byte 5 bit 3 = 1 [Lane change assistance]

 

5F Information Electronics – Adaptation

  • SWA_0x1A ===> activated

  • SWA_0x1A_msg_bus ===> Terminal 15

  • [LO] menudisplay_lane_assistant  ===> activated

  • [LO] menudisplay_lane_assistant_over_threshold_high ===> activated

 

A5 Front camera – Long Coding

  •  Byte 11 bit 1 = 1 [SWA]

 

09 Central Electrics – Long Coding

  • Byte 37 bit 0 = 1 [rtca_support_config]

 

52 Door Elect Pass

  • Byte 11 bit 4 = 1 [SWA]

  • Byte 11 bit 5 = 1 [Exit Warning]

 

42 Door Elect Driver

  • Byte 11 bit 4 = 1 [SWA]

  • Byte 11 bit 5 = 1 [Exit Warning]

 

BB – BC Rear doors

  • Byte 11 bit 4 = 1 [SWA]

  • Byte 11 bit 5 = 1 [Exit Warning]

    tych instrukcji nie wykonałem ponieważ sterownik ich nie przyjmował:
    03 ABS – Long Coding

    • Byte 18 bit 3 = 1

    • Byte 30 bit 4 = 1

    With AutoHold: 

    • Byte 18 = DA [11011010]

    • Byte 30 = 5B [01011011]

    Without AutoHold

    • Byte 18 = 9A [BIN 10011010]

    • Byte 30 = 59 [BIN 01011001]


      Teraz w module 01 oraz na virtualu wisi błąd pre-sens. Ktoś wie może jak zaradzić?

Log-WAUENAF44HN025194-155646km-a4 b9 matrix.txt

Opublikowano

Brakuje, tak jak już wyżej napisałem, zmian kodowań w sterownikach 01 oraz 19.

Opublikowano
W dniu 22.03.2026 o 19:24, Muskel1 napisał(a):

Brakuje, tak jak już wyżej napisałem, zmian kodowań w sterownikach 01 oraz 19.

O które kodowania dokładnie chodzi?

Opublikowano

W Gateway musisz wykodować radary i w sterowniku silnika asystenta zmiany pasa ruchu.

Opublikowano
6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

W Gateway musisz wykodować radary i w sterowniku silnika asystenta zmiany pasa ruchu.

To rozumiałem, z tym że, w ogóle nie widzę które bity mogą za to odpowiadac

Opublikowano

W sterowniku Gateway musisz z listy urządzeń deaktować sterownik 3C oraz CF.

W sterowniku silnika musisz w bajcie 9 deaktywować bit 5.

Ponadto w sterownikach tylnych drzwi BB i BC musisz w bajcie 11 deaktywować bit 5.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
49 minut temu, Muskel1 napisał(a):

W sterowniku Gateway musisz z listy urządzeń deaktować sterownik 3C oraz CF.

W sterowniku silnika musisz w bajcie 9 deaktywować bit 5.

Ponadto w sterownikach tylnych drzwi BB i BC musisz w bajcie 11 deaktywować bit 5.

W Gateway dezaktywowałem sterowniki 3c oraz CF, jutro sprawdzę kodowania😁 dzięki za pomoc

Opublikowano
20 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

W sterowniku Gateway musisz z listy urządzeń deaktować sterownik 3C oraz CF.

W sterowniku silnika musisz w bajcie 9 deaktywować bit 5.

Ponadto w sterownikach tylnych drzwi BB i BC musisz w bajcie 11 deaktywować bit 5.

zmieniłem kodowania, błąd zniknął w tych modułach, ale został jeszcze w 03,15 i na zegarach wisi informacja o usterce pre sense. 03 niestety nie przyjmuje żadnego kodowania

Log.txt

Opublikowano

Bajty w sterowniku 03 są to tzw. mirror bytes, czyli bajty lustrzane i muszą zostać zmienione równocześnie. Przy próbie pojedynczej zmiany kodowanie nie zostanie przyjęte.

Innym powodem może być klon, który masz. Niektóre klony nie są w stanie zmienić kodowań w sterownikach ABS.

Kolejnym problemem może być niewłaściwy numer WSC i czasami należy go zmienić, aby sterownik ABS przyjął kodowanie.

Wklej poniższe kodowanie do sterownika 03.

18AA409928A40A9B159F489A00815292E6259218021450A812004A4967A449

Opublikowano
33 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Bajty w sterowniku 03 są to tzw. mirror bytes, czyli bajty lustrzane i muszą zostać zmienione równocześnie. Przy próbie pojedynczej zmiany kodowanie nie zostanie przyjęte.

Innym powodem może być klon, który masz. Niektóre klony nie są w stanie zmienić kodowań w sterownikach ABS.

Kolejnym problemem może być niewłaściwy numer WSC i czasami należy go zmienić, aby sterownik ABS przyjął kodowanie.

Wklej poniższe kodowanie do sterownika 03.

18AA409928A40A9B159F489A00815292E6259218021450A812004A4967A449

sterownik przyjął kodowanie(ale dopiero kiedy wrzuciłem je przez ori VCP), moduł 03 nie pokazuje już błędu. Pozostał jeszcze komunikat w sterowniku 15 (

abs4.txt

Opublikowano

Błędy te wynikają z braku komunikacji z tylnymi radarami. Nie znalazłem w sterowniku 15 w kodowaniach informacji o zainstalowanym asystencie zmiany pasa ruchu. Być może sterownik czerpie tę informację z wgranego do niego zestawu danych.

Opublikowano

Należy zmienić dane kalibracji PreCrash w adaptacji IDE06314-Dane kalibracji PreCrash. Jest tam zapisane wyposażenie auta i między innymi ten asystent zmiany pasa ruchu.

Wrzuć mapę adaptacji sterownika 15, zobaczę jakie masz tam wartości.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

@zenex masz tę mapę adaptacji sterownika 15?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.