Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wykodowanie tylnego radaru w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ok. musisz zmienić wartość kalibracyjną HEX 1F na 1E.

Screenshot (679).png

Nowa wartość: 01407DFFFEFB736F00170000685B00D01E38

lub po prostu wartość HEX 1F zmień na 1E.

Aby tego dokonać, musisz najpierw wykonać poniższe kroki:

W pierwszej kolejności ściągnij ten label:

https://www.file2send.eu/de/download/rAC2IzPzvz0JSJXq51URnV1T24il9A80FIrXM3W4UWOymYHVZxHzKnb6swBNyrl6

Wrzuć go do folderu C:\Ross-Tech\VCDS-DRV\Labels (pod warunkiem, że tam masz zainstalowany VCDS).

Jeżeli pojawi się informacja, że taki plik już tam istnieje i czy chcesz go zastąpić, to kliknij na "tak".

Następnie uruchom VCDS i wykonaj poniższą procedurę:

Wyłącz zapłon > odczekaj 10sek. > włącz zapłon
wejdź w sterownik 15
[Dostęp upoważniony - 16] -> S12345
[Adaptacje - 10] Odczytaj adaptację IDE06314
[Dostęp upoważniony - 16] -> S11111
[Dostęp upoważniony - 16] -> S23456
[Adaptacje - 10] Odczytaj adaptację IDE06314 ->Zapisz nowa wartość adaptacji IDE06314

Po dokonanej zmianie odczytaj i skasuj błędy w sterowniku 15 oraz sprawdź, czy powrócą.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Reklama

branding-video-negative.svg

ad

Ok. musisz zmienić wartość kalibracyjna HEX 1F na 1E.

Screenshot (679).png

Nowa wartość: 01407DFFFEFB736F00170000685B00D01E38

lub po prostu wartość HEX 1F zmień na 1E.

Aby tego dokonac, musisz najpierw wykonac ponizsze kroki:

W pierwszej kolejności ściągnij ten label:

https://www.file2send.eu/de/download/rAC2IzPzvz0JSJXq51URnV1T24il9A80FIrXM3W4UWOymYHVZxHzKnb6swBNyrl6

Wrzuć go do folderu C:\Ross-Tech\VCDS-DRV\Labels (pod warunkiem, że tam masz zainstalowany VCDS).

Jeżeli pojawi się informacja, że taki plik już tam istnieje i czy chcesz go zastąpić, to kliknij na "tak".

Następnie uruchom VCDS i wykonaj poniższą procedurę:

Wyłącz zapłon > odczekaj 10sek. > włącz zapłon
wejdź w sterownik 15
[Dostęp upoważniony - 16] -> S12345
[Adaptacje - 10] Odczytaj adaptację IDE06314
[Dostęp upoważniony - 16] -> S11111
[Dostęp upoważniony - 16] -> S23456
[Adaptacje - 10] Odczytaj adaptację IDE06314 ->Zapisz nowa wartość adaptacji IDE06314

Po dokonanej zmianie odczytaj i skasuj błędy w sterowniku 15 oraz sprawdź, czy powrócą.

Zrobiłem krok po kroku według instrukcji i błąd z sterownika 15 zniknął. Nie świeci już w żadnym sterowniku. Niestety nie wiem jak to możliwe, ale nadal wyskakuje na VC

15skan.txt adphex-15-8W0-959-655-A_WAUENAF44HN025194-20260328-1509.CSV

Opublikowano

Odczekaj uśpienie sterowników.

Opublikowano

Odczekane, błąd ciągle wskakuje (

Opublikowano

Może mieć inną przyczynę. Wrzuć mapę adaptacji sterownika 17 i sterownika 5F, może tam coś znajdziemy.

Opublikowano

Co dokładnie na VC pokazuje za komunikat/błąd?

Opublikowano

Taka informacja IMG_8213.jpeg

Opublikowano

Z takim komunikatem już kupiłeś to auto?

Opublikowano

Raczej nie, było kilka komunikatów, wiec nie jestem pewien

Opublikowano
3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Może mieć inną przyczynę. Wrzuć mapę adaptacji sterownika 17 i sterownika 5F, może tam coś znajdziemy.

adpmap-5F-8W0-035-880-A_WAUENAF44HN025194-20260328-2024.CSV adpmap-17-8W5-920-890-C_WAUENAF44HN025194-20260328-2023.CSV

Opublikowano
3 godziny temu, zenex napisał(a):

Raczej nie, było kilka komunikatów, wiec nie jestem pewien

Po wypadku raczej już był.

Opublikowano

Adaptację wydają się, poza dwoma, dobrze ustawione.
Nie masz w aucie rozpoznawania znaków więc poniższe adptacje w sterowniku 5F powinny być ustawione na nie aktywowane.

ENG122229-ENG117754-Car_Function_List_BAP_Gen2-traffic_sign_recognition_0x21,Aktywowany ,64

ENG122229-ENG117755-Car_Function_List_BAP_Gen2-traffic_sign_recognition_0x21_msg_bus,Status podrzêdnych immobilisera / zacisk 15 ,64

Nie sądzę jednak aby to było przyczyną.

Tak jak pisałem wyżej, zakupiłeś już auto z komunikatem na VC, który był skutkiem wypadku. Tu masz zdjęcie z aukcji z widocznym błędem Audi Pre Sense.

copart-20250827-wauenaf44hn025194-f161f4440a6c4121baacac88baed9cef_hrs.jpg
Nie wiem czy nie trzeba jakoś zresetować sterownika AirBag, bo nie mam doczynień z powypadkowymi autami.
Być może w tym leży gdzieś problem.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
21 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Adaptację wydają się, poza dwoma, dobrze ustawione.
Nie masz w aucie rozpoznawania znaków więc poniższe adptacje w sterowniku 5F powinny być ustawione na nie aktywowane.

ENG122229-ENG117754-Car_Function_List_BAP_Gen2-traffic_sign_recognition_0x21,Aktywowany ,64

ENG122229-ENG117755-Car_Function_List_BAP_Gen2-traffic_sign_recognition_0x21_msg_bus,Status podrzêdnych immobilisera / zacisk 15 ,64

Nie sądzę jednak aby to było przyczyną.

Tak jak pisałem wyżej, zakupiłeś już auto z komunikatem na VC, który był skutkiem wypadku. Tu masz zdjęcie z aukcji z widocznym błędem Audi Pre Sense.

copart-20250827-wauenaf44hn025194-f161f4440a6c4121baacac88baed9cef_hrs.jpg
Nie wiem czy nie trzeba jakoś zresetować sterownika AirBag, bo nie mam doczynień z powypadkowymi autami.
Być może w tym leży gdzieś problem.

A czy jest możliwość, że np. Kamera wymaga kalibracji, czy taki problem też by wisiał jako błąd w sterowniku?

Opublikowano
2 godziny temu, zenex napisał(a):

A czy jest możliwość, że np. Kamera wymaga kalibracji, czy taki problem też by wisiał jako błąd w sterowniku?

Powinien być zapisany błąd.

Opublikowano

Zaktualizowałem zegary według twojego poradnika, łudząc się że to pomoże. Jedynym efektem jest zmiana nazwy błędu. Zastanawiam się jak w ogóle mógłbym sprawdzić od czego pochodzi ten błąd(skoro nie wisi w żadnym sterowniku)🧐

IMG_8235.jpeg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 29.03.2026 o 10:50, Muskel1 napisał(a):

Adaptację wydają się, poza dwoma, dobrze ustawione.
Nie masz w aucie rozpoznawania znaków więc poniższe adptacje w sterowniku 5F powinny być ustawione na nie aktywowane.

ENG122229-ENG117754-Car_Function_List_BAP_Gen2-traffic_sign_recognition_0x21,Aktywowany ,64

ENG122229-ENG117755-Car_Function_List_BAP_Gen2-traffic_sign_recognition_0x21_msg_bus,Status podrzêdnych immobilisera / zacisk 15 ,64

Nie sądzę jednak aby to było przyczyną.

Tak jak pisałem wyżej, zakupiłeś już auto z komunikatem na VC, który był skutkiem wypadku. Tu masz zdjęcie z aukcji z widocznym błędem Audi Pre Sense.

copart-20250827-wauenaf44hn025194-f161f4440a6c4121baacac88baed9cef_hrs.jpg
Nie wiem czy nie trzeba jakoś zresetować sterownika AirBag, bo nie mam doczynień z powypadkowymi autami.
Być może w tym leży gdzieś problem.

Rozmawiałem dziś z elektrykiem - twierdzi, że reset airbag nic nie da i raczej chodzi o adaptacje. W tym tygodniu bedziemy patrzeć

Opublikowano

Sprawdź wartości crash w srerowniku 15.

Screenshot (308).png

Opublikowano
21 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Sprawdź wartości crash w srerowniku 15.

Screenshot (308).png

2.PNG
Wygląda na czysty. Co jeszcze wzbudza podejrzenia to czasem na desce wyskoczy blad czytania znakow, ale sam znika podczas jazdy

3.txt

Opublikowano

W sterowniku 17 w bajcie 11 aktywuj bit 5. Poza tam masz w zegarach jeszcze wszystko ustawione jeszcze na rynek USA.

Opublikowano
25 minut temu, Muskel1 napisał(a):

W sterowniku 17 w bajcie 11 aktywuj bit 5. Poza tam masz w zegarach jeszcze wszystko ustawione jeszcze na rynek USA.

Czy to może być powodem błędu?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.