Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Czy można zastąpić tarcze wentylowane w VW Passcie zwykłymi od Audi A4 ?


Bary1983

Rekomendowane odpowiedzi

Passat B5 = Audi A4 B5 (w kwestii hamulców).

Oczywiście były tarcze 282 mm i 288 mm w obydwu, ale jakie wersje miały które tarcze, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba raczej chodzi o zamienność pomiędzy systemami 288/15mm (tarcza niewentylowana, "cienka jednolita") a 288/25mm (tarcza wewn. wentylowana, "podwójna"), wg ETKI zaciski, klocki te same ale różne nr-y jarzma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu zaciski od 288/15 i 288/25 powinny byc inne

tzn ten sam rodzaj zacisku ale krótsze, 10mm to bardzo duzo

ale może i faktycznie w ETCE tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, teraz popatrzyłem b. dokładnie bo jest duży zonk i miszung z tymi hamulcami: wg ETKI w sumie w b5 to mogą być 4 rodzaje (nie licząc s i rs) na przodzie, Lucasy-280mm z tarczą "pełną" gr.13 mm lub wentylowaną gr.22mm, lub Ate-288mm tak samo w dwóch wersjach 15mm (pełna) lub 25mm(wentyl) i każdy typ ma inne zarówno jarzma jak i zaciski, różnica w oznaczeniach to czasem tylko jedna literka ale wydaje się , że na żywo też są różne, bo tak jak słusznie zauważyłeś 10mm grubości to b. dużo i zacisk nawet na nowych klockach byłby już o tyle wysunięty, a jarzma też wiadomo że np. do 312 różnią się tylko literką na końcu a są całkiem inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej niuni też są tarcze niewentylowane (zasiki ATE). Ostatnino zmieniałem klocki hamulcowe i wydaje mi się , że tłoczek cofnie się bez problemu tak głeboko , żeby przyjąc tarcze wentylowaną- używałem ścisku stolaskiego w celu cofania tłoczka i po załozeniu nowych klocków i obsadzeniu tarczy jeszcze było miejsce. Nie mierzyłem tego , ale na oko spokojnie tarcza wentylowana weszła by :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...