Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Misfire na wszytkich 4 cylindrach


GroG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Panowie co to może być... mam misfire na wszystkich cylindrach!!! Jak silnik się rozgrzewa to "miesza" straszliwie - obroty ok 720-780. Przez ok 3 min naliczyłem tego ok 60 na wszystkich cylindrach. Gdy się rozgrzeje chodzi znacznie lepiej i nie ma juz "misfireów" - pojawiają się sporadycznie (również tylko wolne obroty). Dodam, że ok 4 miesięcy temu poszła jedna cewka - wymieniłem. Po ok 2 miesiącach zaczęła stękać druga wymieniłem również i zrobiłem zapas (2 woziłem w bagażniku). Ostanio wymieniłem i te dwie (czyli wszystkie 4 nowe) a silnik dalej miesza na wolnych obrotach (szczególnie jak jest zimny - jak się rozgrzeje to czuć, że się czasem "przycina" trzęsąc budą np. na światłach). Czy przyczyną może być zasyfiony filtr paliwa, którego jeszcze nie wymieniłem - a nie wiem kiedy był wymieniany...

P.S. Świece założyłem nowe ok 2000 km temu...

Pozdrawiam...[br]Dopisany: 17 Maj 2009, 20:03_________________________________________________Właśnie podpiąłem VAGa i wyskoczyło:

Control Module Part Number: 8E0 907 557

Component and/or Version: 2.0L R4/5VS G 0006

Software Coding: 0011501

Work Shop Code: WSC 63351

1 Fault Found:

17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean

P1136 - 001 - Upper Limit Exceeded

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kody 17544 i 17545 to w przypadku ALTów temat rzeka, poszperaj na forum wiele o tym pisano. Na szybko: wg mnie - do sprawdzenia przepływomierz, odma, sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...