Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.5 TDi AFB] wymiana termostatu


biedruch

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

potrzebuję wymienić termostat w 2.5 AFB, powiedzcie dużo z tym roboty/trudne? Ew. jak, którędy? Lepiej jechać do serwisu? [nie mechanik jestem] Bo co do samego termostatu to ori..jak rozumiem :biggrin: :a4fan:

P.S. jeśli temat był poruszany - usuńcie, ja nie znalazłem.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szukaczce wpiszcie 'termostat' a tam jest tego troche

powodzenia

www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=7920&highlight=termostat

Dzięki wielkie.

Nie mogłem tego znaleźć a naprawde szukałem !

A ile koszyuje taka wymiana w warsztacie? Średnio? Bo nie ma nic o cenie. Chodzi mi o samą robotę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się zrobić w balona. Termostat wymienisz bez ruszania rozrządu. Roboty jest od groma. Ja wyrobiłem się w około 6h :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6h no pieknie:D "nie trzeba ruszać rozrządu" - rzekłbym - marna pociecha..:D za termostat zapłacę +- 70 za robotę fachowiec weźmie +-200:P pytanie czy warto jeździć z niedogrzanym 72-76C silnikiem. chyba nie...

Kuźwa też muszę wymienić dzisiaj jadę się zapytać ile mnie skroji :(

Sprawdzałem na klimatroniku i na kodzie 49 mam 76 stopni C ,a na kodzie 51 mam 90C.

Acha a na liczniku wskazówka jeszcze ani raz mi nie doszła do 90C :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ja dłubałem to 6h nie znaczy, że wy nie zrobicie tego szybciej :cool: ważne jest iż wymanę przeprowadza się bez ruszania rozrządu - trzeba lekko paseczek nagiąć i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6h :question::question::question: To coś ty robił tyle czasu :question::question::question: Ja miałem taki przypadek że niemiec lał do chłodzenia wodę i pełno kamienia było więc płukanie ukłądu robiłem, przy okazji też wymieniałem paski wieloklinowe i cała robota zajęła ok 4h :exclaim: :exclaim: :exclaim: Robliśmy we dwuch z kolegą, on już o tym miał pojęcie ale z tym płukaniem się trochę bawiliśmy. A wprawiony mechanior to i w godzinę powienien się wyrobić na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota robocie też nie równa. Kilka wkrętów, pifko w towarzystwie i jakoś miło czas płynął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...