Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jaki dobry gęsty olej ?


lukaszol1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam takie pytanie dotyczące oleju do silnika, potrzebuje dobry gęsty olej aby zwiększyć ciśnienie oleju w silniku, nie obchodzą mnie żadne dodatki do oleju tylko dobrej klasy gęsty olej, proszę o wypowiedzi tych co coś na ten temat wiedzą a nie teoretyków.

Posiadam Audi a 4 1.9tdi 90km. auto chodzi idealnie pod komputerem żadnych błędów, chodzi równo(gdy słucham innych samochodów z tym silnikiem to wydaje mi się że mój chodzi równiej i ciszej) spalanie przy mojej spokojnej jeździe do 5l. Oleju prawie że nie bierze(przez 8 tyś.km. dolałem ok. litra)Aktualnie leje Motul półsyntetyczny. przyśpieszenia w normie. Niestety po dłuższej jeździe od czasu do czasu zapali się kontrolka oleju i gaśnie, nic więcej się nie dzieje, a pod przyczepą kontrolka częściej się zapala i auto słabnie, dlatego staram się nie ciągać przyczepy i auto chodzi normalnie. Wykluczam uszkodzony czujnik bo byłem w serwisie i po pomiarach stwierdzili zbyt niskie ciśnienie oleju w silniku, najprawdopodobniej uszkodzone panewki poprzez wydłużone zmiany oleju przez poprzednich właścicieli. Silnika nie będę naprawiał tylko chce jeździć do końca a później go wymienić na inny. Jeżdżę już tak tym samochodem ponad rok i nic się nie dzieje poza tym co opisałem. Chciałbym mu zwiększyć ciśnienie poprzez gęstszy olej. Dodam że aktualnie mam uszkodzony termostat aby silnik nie łapał pełnej temperatury, przez co olej jest zimniejszy(gęstszy).

Pozdrawiam

uzupełnij profi oraz prefix silnika w temacie watku [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmienisz olej na gęstszy, to turbina bardzo na tym ucierpi, więc "naprawisz" jedno, a zepsujesz drugie :confused4: Na Twoim miejscu, nic bym nie robił, tylko lał dobry olej i jeździł - piszesz, że specjalnie nie butujesz auta, więc wróżę mu jeszcze długą przyszłość;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie rozmyślam aby przy wymianie zalać tym olejem

http://moto.allegro.pl/item639147513_sklep_motul_olej_mineralny_4000_motion_15w_50_5l.html

a w tej chwili jeżdżę na

http://moto.allegro.pl/item631744575_motul_6100_synergie_10w40_5l_kurier_14_zl.html

Jeżdżę dosyć delikatnie, jestem kierowca ciężarówki i tam muszę trzymać normy spalania więc jeżdżę delikatnie i nawet Audi jeżdżę do 100km/h z tego co wiem to poprzedni właściciel ganiał na Mobil minerał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...