Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APB] Sonda za katalizatorem a brak katalizatora


ajax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegow :hi:

Mysle powoli nad modyfikacja wydechu w mojej nini, tylko zastanawia mnie jeden fakt. Samochod jest z USA i rozni sie od EU poniewaz za kazdym katalizatorem ma dolozona sonde lambda. W sumie 4 :blink: Pytanie brzmi : Czy jak wywale katalizatory, to dwie sondy "za" katami nie nakryja mnie i zaczna zglaszac bledy, poniewaz spaliny nie beda spelnialy odpowiednich norm? Wiem, ze podobnie bylo w niektorych 1.8T B6 ( dwie sondy przy R4 ). Czy ktos z w/w modelem wywalal katalizator? Jakie byly skutki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow :hi:

Mysle powoli nad modyfikacja wydechu w mojej nini, tylko zastanawia mnie jeden fakt. Samochod jest z USA i rozni sie od EU poniewaz za kazdym katalizatorem ma dolozona sonde lambda. W sumie 4 :blink: Pytanie brzmi : Czy jak wywale katalizatory, to dwie sondy "za" katami nie nakryja mnie i zaczna zglaszac bledy, poniewaz spaliny nie beda spelnialy odpowiednich norm? Wiem, ze podobnie bylo w niektorych 1.8T B6 ( dwie sondy przy R4 ). Czy ktos z w/w modelem wywalal katalizator? Jakie byly skutki?

Pozdrawiam

najprawdopodobniej wywali ci błąd

dalsze postępowanie takie samo jak w 1.8T

albo czip i wyłaczenie sond w programie albo tulejka odsuwająca sondy od strumienia spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos musi Ci ogarnąc temat wyłączenia sond diagnostycznych

jezeli tego nie zrobisz i wywalisz kat (y) bedzie palił jak smok

aaa i nie ma znaczenia USA czy EU, AGB zawsze miał 4 sondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wywaleniu kata i wspawaniu rurki samochód będzie więcej palił?

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki za informacje! Wlasnie tak myslalem, ze bedzie potrzebny jakis specjalny zabieg.

aaa i nie ma znaczenia USA czy EU, AGB zawsze miał 4 sondy

Jezeli mowisz prawde, to nie mam sie czym martwic bo tunerzy ogarniaja AGB - duza szansa, ze moj tez ogarna.

To jest cytat z S4 Wiki

AGB (1997-2001?) - European S4 C/D-box, No post cat O2 sensors, Bosch MAF, original intake manifold

Czym w takim razie jest O2 sensor i jakie to moze miec znaczenie przy wywaleniu katow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...