Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z AIRBAG'iem w fotelu kierowcy


dlugi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z poducha juz od lipca 2008 roku gdy tylko kupilem swoja niunie. Jestem juz lekko zalamany i nie wiem co robic. Po zakupie autka mniej wiecej po 3 tygodniach zapalila mi sie kontrolka airbaga. Pojechalem wtedy do znajomego ktory prowadzi warsztat, podlaczyl VAGa do kompa odczytal blad (poducha w fotelu kierowcy), a nastepnie go skasowal. Juz wtedy myslalem ze to drobnostka, jak sie pozniej okazalo bylem wtedy w wielkim bledzie... Ta operacja podzialala bardzo krotko, po tygodniu kontrolka AIRBAG znowu sie zapalila. Nastepna wizyta u znajomego i sprawdzanie czujnika w podlodze pod fotelem kierowcy, skasowanie bledu i.... minal kolejny tydzien i kontrolka ponownie sie zapalila!!! Znalazlem ponownie chwile czasu i kolejna wycieczka do znajomego ktory juz tez lekko podlamany posprawdzal czujnik w fotelu kierowcy i poraz kolejny skasowal blad. W tym momencie dostalem juz zapewnienia ze nic nie powinno sie wiecej dziac... Niestety.... ta *&^%$$ kontrolka ponownie sie zapalila! Stwierdzilem ze nie ma co oszczedzac, pojade do ASO Audi Centrum Wrocław i tam napewno zrobia mi wszystko profesjonalisci. Umowilem sie na wizyte, czekalem 2 tygodnie, pojechalem, opowiedzialem dokladnie cala historie z moja poduszka (zeby nie skasowali bledu i mnie nie splawili). Po 3 godzinach "naprawy" dowiedzialem sie ze dokonano wyciecia kostek i zlutowania lacz przy poduszce na stale (tak mi powiedzieli, a co dokladnie zrobili to H wie, na warsztat w ASO oczywiscie klient nie moze wejsc). Powiedzieli ze takie sa zalecenia producenta, blad odczywiscie odczytali i skasowali jakims swoim genialnym komputerem, skasowali 500 zl i powiedzieli ze juz wszystko musi dzialac... i zgadnijcie co? .... 3 dni minely!! kontrolka znowu sie zapala!. Pojechalem odrazu do ASO i dowiedzialem sie ze oni nie wiedza co to sie z tym dzieje, ze kasy mi nie oddadza, ale w promocyjnej cenie (300 zl a nie 1200 zl) moga mi polozyc od nowa cala instalacje elektryczna do poduszki w fotelu kierowcy (instalacja ta nie ma zamiennika fabrycznego zatem Panowie z ASO stwierdzili ze moga dla mnie dosztukowac taka nowa instalacje). Moze ktos z obecnych na forum jest w stanie mi cos doradzic? Co dalej robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklamacja kolego... zrobili - skasowali to niech się męczą...

normalnie zabawa z kostką rozwiązuje problem ale może rzeczywiście wiązka uszkodzona...

ja bym ich męczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram słowa GRazny'ego skoro jak odbierałeś auto mówili, że już problem rozwiązany to niech teraz dłubią tam w ramach reklamacji (cytuje: ...i powiedzieli ze juz wszystko musi dzialac...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra tylko teraz chca ode mnie kolejne 300 zl za wymiane instalacji (mowia ze to promocja bo normalnie 1200 pln) i nie wiem co mam zrobic. Juz wydalem u nich 500 pln, teraz wydam 300, za tydzien znowu cos wymysla? za jedna pier... poduszke zaraz mi wyjdzie pare tysiecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto robi takie promocje z 1200 na 300zł ??

takimi obnizkami podpierają się firmy w trakcie likwidacji aby wysprzedać towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto robi takie promocje z 1200 na 300zł ??

takimi obnizkami podpierają się firmy w trakcie likwidacji aby wysprzedać towar

Kolesie coś kombinują. Ja bym nieodpuścił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to nie instalacja tylko albo kostka przy sensorze nie łączy (na tunelu środkowym) albo zapalnik bocznej poduszki się "zestarzał" i w zależności od wahań temperatury zmienia się jego rezystancja.

Upewnij się także czy przecieli i zmostkowali odpowiednią kostkę (tę która odpowiada za poduszke boczną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej oddac do ASO i niech dalej kombinuja za zamknietymi drzwiami? (bo na warsztat klientow nie wpuszczaja tak jak wczesniej napisalem) czy lepiej pojechac do innego warsztatu? Promocja z 1200 na 300 pln dlatego ze juz im zaplacilem 500 zl za zlutowanie kostki i to ma byc tak niby w ramach gwarancji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawołaj kierownika... powiedz ile za co skasowali i spytaj co on na to... a jak nie pomoże to mail do BOK centrali a do wiadomości serwisu gdzie robiłeś... w podpisie Twoje dane z numerem telefonu :wink4:

centrala nie musi opowiadać ale oni raczej zareagują...

żeby nie było że mam jakieś doświadczenie w tym temacie... ot tak mi przyszło do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podaj odczyt błędu z VAGa.

U mnie świrował czujnik zderzeniowy n179 raz zwarcie raz rozwarcie. Pomogła wymiana na sprawny. Wcześniej wymieniłem przewody i pomogło na błąd sporadyczny poduszki w fotelu.

Reklamacji nie odpuszczaj i nie korzystaj z poduszek :kox: bo przy błędzie mogą nie zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wejście na warsztat... zależy gdzie trafisz. Ja na Twoim miejscu zmieniłbym ASO. Na ostatnim serwisie byłem w salonie VW w Środzie WLKP - prosiłem o sprawdzenie kilku rzeczy i... gdy skończyli diagnostykę sami poprosili mnie na warsztat abym ocenił czy tak mi odpowiada. Więc chyba jednak się da :wink4:

Na forum jest trochę kolegów z Wrocławia - podpytaj, może któryś ma znajomości w ASO. Warto też zapytać o opinię o konkretnym serwisie. Wtedy atakuj i pewnie uda się coś załatwić - po ludzku.

Co do samego błędu - po roku użytkowania auta kontrolka AIRBAGu pokazała mi się parę dni temu (boczna poducha pasażera). Skasowałem błąd VAGiem i mam nadzieję że już się nie pokaże :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jak się świeciła poducha to w ASO wymienili czujnik zderzeniowy za 430pln-a + wymiana 50pln-a i mam po sprawie. Dodam że 100pln-a za to że doszli co to za przyczyna.

Błąd na VAG pokazywał tylko przerwaną instalacje :) i szukaj tu gdzie co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...