Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] 18" Michelin, Dunlop, czy Continental - które używki ?


KOval81

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem.

Potrzebuje kupić używki oponki na sezon, góra dwa 225/40 18". Mam do wyboru następujące modele po ok 5-6mm bieżnika:

1. Michelin Pilot Sport - 2 szt.

2. Dunlop Sport Maxx - 2 szt.

3. Dunlop Sport SP01 - 2 szt.

Doradźcie, z których najlepiej złożyć komplet na koła do siebie. Chodzi mi o ciche gumy i dobre trzymanie na suchej i mokrej nawierzchni.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop Sport Maxx na przód a na tył Sport SP01 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brać Michelin'ów? Dunlopki jak się ogólnie zachowują na drodze - hamowanie, prowadzenie, głośność??[br]Dopisany: 22 Maj 2009, 11:10_________________________________________________Doszła mi Panowie jeszcze Continental SC 2 - 2 szt. - będzie lepsza od tych w/w ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brać Michelin'ów? Dunlopki jak się ogólnie zachowują na drodze - hamowanie, prowadzenie, głośność??[br]Dopisany: 22 Maj 2009, 11:10_________________________________________________Doszła mi Panowie jeszcze Continental SC 2 - 2 szt. - będzie lepsza od tych w/w ??

Chyba Dunlop Sport Maxx będą leprze od Continental SC 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do opon...? to zainwestuj w nowe..służą i bezpieczeństwo no1. ja jeżdżę na Dunlop SP Sport 9000 i są rewelka..sucha ,mokra nawierzchnia dają radę...ja bym Ci polecił albo te co ja mam albo Dunlop

Maxx...wybór sprawa indywidualna...pzdr..[br]Dopisany: 22 Maj 2009, 12:24_________________________________________________a co do testu na suchych i mokrych to mam to na co dzień...bo aktualnie jeżdżę w krajach gdzie deszcz pada co drugi dzień...hehehe :cool1: więc dobrze bo sam testuje...a choć byś nawet kupił najlepszej firmy opony a są to używki ...to nie oczekuj cudów...używki to tylko używki...pozdro i powodzenia... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz Michelinów! to jest jakaś masakra.. mało, że mają wzór bieżnika przez który opona wydaje się węższa to do tego tył mi na nich uciekał jak głupi! NIE POLECAM! Dunlopy jak najbardziej! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sport maxx często się ząbkuje i po czasie są mega głośne.

Michelin Pilot Sport, jeżeli najnowszy krój bieżnika, maja mały ochronny rant, jednakże są ciche.

SC 2 polecam, sam jezdze na nich.

Mam do sprzedania Bridgestone Potenza Re050A - 8mm bieżnika, czyli praktycznie nowe, wiec jak coś daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo Panowie,że co nowe to najlepsze, ale niestety w tym sezonie musiałem wybrać pierwszy raz używki. Na kołach śmigają już CS2 i SP01. Już na dzień dobry miały test - pieszy chciał sprawdzić, czy jest twardszy niż zderzak.

Nie udało mu się sprawdzić, bo oponki stanęły jak wryte. Niestety, ale na dotychczasowych 16" Michałach Pilot Premacy jechałem jak po lodzie...

Dzięki za podpowiedzi -temat można zamknąć :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowaie polecam Dunlop Sport Maxx :kox: 2 sezony za mna i zlego slowa nie moge powiedziec :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na Dunlopach SP01, które kupiłem wyszła bania jak kurze jajo ;( po 150km jazdy i w poniedziałek będzie gwarancyjna zmiana. Wezmę sobie w takim razie Sport MAXX. Dzięki panowie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz Michelinów! to jest jakaś masakra.. mało, że mają wzór bieżnika przez który opona wydaje się węższa to do tego tył mi na nich uciekał jak głupi! NIE POLECAM! Dunlopy jak najbardziej! ;)

Pozwole sobie wejsc do dyskusji. Jestem uzytkownikiem kilku aut. CRV-Continental.Corolla Versso-bridgestone potenza, A4avant Michelin Ps2. Przetestowalem chyba wszystkie opony ze sredniej polki i doszedlem do wniosku ze PS2 to jest to.

Cicha(własciwie slychac tylku szum powietrza na szybie)! Nasze Polskie ulice(koleiny) 160km/h podczas deszczu to nic niebezpiecznego dla tych gum poprostu kroja wode. Nie wiem co kolega robil ze malo na nich nie zawrocil....ale ja jestem wstanie na tych oponach wyjechac z autostrady przy 120km/h mam 225/45/17 jak dla mnie sa the best!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz Michelinów! to jest jakaś masakra.. mało, że mają wzór bieżnika przez który opona wydaje się węższa to do tego tył mi na nich uciekał jak głupi! NIE POLECAM! Dunlopy jak najbardziej! ;)

Pozwole sobie wejsc do dyskusji. Jestem uzytkownikiem kilku aut. CRV-Continental.Corolla Versso-bridgestone potenza, A4avant Michelin Ps2. Przetestowalem chyba wszystkie opony ze sredniej polki i doszedlem do wniosku ze PS2 to jest to.

Cicha(własciwie slychac tylku szum powietrza na szybie)! Nasze Polskie ulice(koleiny) 160km/h podczas deszczu to nic niebezpiecznego dla tych gum poprostu kroja wode. Nie wiem co kolega robil ze malo na nich nie zawrocil....ale ja jestem wstanie na tych oponach wyjechac z autostrady przy 120km/h mam 225/45/17 jak dla mnie sa the best!

Właśnie cholera nie robiłem nic. Prosta, sucha droga asfaltowa, może z 70km/h i się przejechałem, że mało nie zajrzałem do bagażnika poprzedzającego mnie auta. Założone takie jak napisałem wyżej - przód Conti SC2, tył Dunlop Sport Maxx i jak na razie sprawują się ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy już dawno śmigaja droga młodzieży na kółeczkach :> Niestety, w tym roku 2 różne komplety i używki - na drugi będą nóweczki jak te zajadę :naughty:, ale szczerze mówiąc wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop Sport Maxx na przód a na tył Sport SP01 :wink4:

Nie polecam dunlopow SP01

Szybko sie scierały to raz a dwa pojawiły się pęknięcia w głownych podłużnych rowkach. Zajeździłem ich 6 sztuk.

Kupiłem auto z kompletem tych opon a potem wymieniłem jeszcze przód na te same - bo chciałem miec 4 takie same opony. To był błąd. Z moich doświadczeń Lepsze o niebo są dunlop fast-response albo pirelli p6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...