Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5]końcówki drążków kierowniczych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

od jakiegoś czasu, z prawej strony - przód dochodzą stuki podczas jazdy np. po bruku, podjazdu i zjazdu z krawężnika, byłem na szarpakach i kumpel stwierdził ze wachacze mam OK tylko właśnie prawa końcówka drązka ma wyczuwalny luz, sam sprawdzałem i jest to coś takiego jak przeskok na sworzniu, zalecił wymiane obydwu pomimo że lewy jest dobry, teraz pytanie czy rzeczywiście końcówka drażka może powodować stuki no i zbieżność jest raczej do ustawienia po wymianie tego elementu :question:

Opublikowano

To typowy objaw wywalenia końcówki a po wym ustaw zbierzność a polecam FEBIEGO lub RUVILA

Opublikowano

po wymianie trzeba robic zbieznosc.mozesz miec tez łacznk stabilizatora wywalony i tez taki efekt bedzie :wink:

Opublikowano

Końcówki jak najbardziej moga powodowac stuki, jak dobrze wymienisz to nie trzeba ustawiać zbieżności tylko ja sprawdzić :wink:

Opublikowano

Raczej wymien obie koncowki (przy wymianie licz obroty), a pozniej kierunek -> zbieznosc.

Opublikowano

wiki, mialem identyczne objawy i nie byly to końcówki w moim przypadku

co lepsze nikt nie potrafił powiedzieć co stuka w kilku warsztatach nawet na szarpakach

wyszlo szydlo z worka gdy moj stary mechanior wyciagnął całą kolumnę czyli odlaczyl górne wahacze

górny tylny lewy a ja słyszałem jakby z prawej strony

po wymianie nastala cisza

tak wiec zobaczymy jak wymienisz koncowki u siebie czy to minie :cool:

Opublikowano

Praktycznie niemożliwe jest niewykrycie luzów w zawieszeniu. Jeśli jakiś warsztat tego nie umie zrobić to po prostu zmykać z tamtąd szybciutko.

Jak samemu sprawdzić zawieszenie jest napisane w oddzielnym temacie dot. górnych wahaczy. Metoda sprawdzania drążków jest taka sama - podnosisz auto na lewarku, jedna osoba macha kołem na boki ( tak jakby "ręcznie" chciała skręcać), druga w tym czasie kładzie rękę na główce końcówki (sworzniu) - jeśli jest luz - na pewno go poczujesz.

Uwaga - czasem możesz mieć również do wymiany same drążki - tego nie wyczujesz na samej główce, ale będzie widoczne "chodzenie" koła.

Z własnego doświadczenia nie polecam szarpaków, gdyż w wielowahaczowym zawieszeniu się one po prostu nie sprawdzają.

Co do wymiany - ja założyłem u siebie Febiego, ale to chyba jednak średnia półka - teraz wziąłbym jednak TRW

Przy wymianie wymień koniecznie śruby i nakrętki (śruba ze specjalnym łbem półokrągłym)

Opublikowano
(śruba ze specjalnym łbem półokrągłym)
cena w ASO 18,20 zł/szt. :evil:
Opublikowano

W ASO - Audi Centrum Wrocław ceny dużo lepsze:

śruba 4D0407192C 6,12zł

Opublikowano

Nie pamiętam numeru śruby ale ta ze ściętym łbem (półokrągłym) do końcówki drążka w ASO Ignaszak 18,20 piszemy o tej samej? Jeżeli tak to różnica cenowa bardzo duża.

Opublikowano
Nie pamiętam numeru śruby ale ta ze ściętym łbem (półokrągłym) do końcówki drążka w ASO Ignaszak 18,20 piszemy o tej samej? Jeżeli tak to różnica cenowa bardzo duża.

Owszem ta sama śruba - łeb półokrągły, bez nakrętki, stal 8.8 (biała - nie czarna :) )

Ceny rzeczywiście całkiem niezłe.

Opublikowano
Jak samemu sprawdzić zawieszenie jest napisane w oddzielnym temacie dot. górnych wahaczy. Metoda sprawdzania drążków jest taka sama - podnosisz auto na lewarku, jedna osoba macha kołem na boki ( tak jakby "ręcznie" chciała skręcać), druga w tym czasie kładzie rękę na główce końcówki (sworzniu) - jeśli jest luz - na pewno go poczujesz.
ta metoda owszem dobra do sprawdzenia końcowek drążków

ale gornych wahaczy nie wymacasz tak gdyz jest zbyt duże naprężenie gdy koło nie jest podparte

Opublikowano
ale gornych wahaczy nie wymacasz tak gdyz jest zbyt duże naprężenie gdy koło nie jest podparte
Jak kolega wezmie rurke albo lomik i zrobi dzwignie, ze kolo bedzie chodzilo gora-dol to wyczuje ewentualne luzy na wahaczach :cool:
Opublikowano

zgadza sie kolego areckid dobra brecha robisz dzwignie i wszystko mozna wymacac.

Opublikowano
Jak kolega wezmie rurke albo lomik i zrobi dzwignie, ze kolo bedzie chodzilo gora-dol to wyczuje ewentualne luzy na wahaczach :cool:

to tak , trzeba zrobic dźwignie

bo same machanie kołem na boki czy gora/dół nic nie wyda

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.